Jump to content

[RAZNO] Pitanje profitabilnosti

SreckoM
 Share

Recommended Posts

Interesuje me, ako neko ovde ima iskustva (a verovatno ima) koliko je profitabilno kreiranje jedne render farme sa nekih minimum 10 dual corova + 1GB memorije (cuo sam i da sa 512 moze lepo sljakati). Konfiguracije je jos u fazi planiranja (ceo posao se radi preko studije izvodljivosti i trazi se optimalno resenje).

U pitanje je potpuno profesionalan pristup, na nivou reprezentativnih render farmi iz daljeg (citaj inostranog) okruzenja, uz kompletan opis poslovanja, tokova dokumentacije, kompletan uvid klijenata u rad farme (utrosenih resursa) itd itd.

Usmerenost naravno nije okrenuta samo ka domacem trzistu. Hvala bogu.

Nisam uspeo naci neki primer na nasem trzistu pa ako neko zna, molio bih da me uputi.

Hvala za bilo kakav odgovor.

------------------------------------------------------------------------------

Molim te, prochitaj i poshtuj pravila foruma:

http://www.dizajnzona.com/forums/index.php?showtopic=4775

Edited by DamjanMX

takve stvar se u principu ne rade kao u onoj reklami za hajneken

"... and now we wait" :)

znaci ne pravis farmu pa juris posao, nego kad vec imas posao na horizontu pravis farmu.

...a ako imas posao na horiznotu savet ti ne treba :)

Ovako je tesko reci da li se ispalti jer nemam uvid u to sto bi radio. Za ovde verovatno se ne ispati. Pokletstvo hardwarea je to sto je vec za godina dana zastareo, a software napreduje....prvo scanline, pa vray, pa maxwell, stalno trazi novi hardware.

U ovome linku na koji ti je skrenuo paznju Okmijun pricali smo o nekoj varijanti low-cost, ili small office varijanti render farme sto je trenutno ovde verovatno bolji varijanta za one koji renderuju.

Sto se inostranstva tice i tamo mi je nejasno ko bi koristio tvoje usluge.

Neko kome to stvarno treba trazice nesto jace od 10 dualcore-ova...

Opet kazem tesko je dati ti savet a da ne bude nesto subjektivno.