Jump to content

[PROBLEM] Modelovanje objekta

goax75
 Share

Recommended Posts

Pozdrav drugari, :D

Interesuje me jedno pitanje, kako i na koji nacin mogu u Maxu da objekte koji imaju veliki broj poligona transformisem na LOW varijantu. Zapravo o cemu se radi, projekte koje radim su mi ograniceni na datu vrednost poly budzeta, primera radi 50.000, e sad tu se javlja problem kako da vec nekadasnje postojece projekte koji imaju veliki broj poligona svedem na nizu tj datu vrednot, a da nemoram iz pocetka da ih ponovo modelujem. Probao sam preko MULTI RES varijante, da li postoji neki drugi nacin

Hvala !!!!!!

------------------------------------------------------------------------------

Molim te, prochitaj i poshtuj pravila foruma:

http://www.dizajnzona.com/forums/index.php?showtopic=4775

Edited by DamjanMX

Probaj Polygon Cruncher (google ga lako nadje). Nije 100% precizan tako da ces morati malo da doradjujes ali dosta dobro odradi posao. U principu neces ni naci plugin koji 100% dobro redukuje broj poligona. Ako imas problema da nadjes Polygon Cruncher posalji mi poruku na PM pa cemo vec nesto srediti :)

Auuuu...

Ako treba sa 50000 hiljada da smanjiš na par hiljada ili manje, mani se ćorava posla moj ti je savet, i kreni iz početka.

Može da se sa multi resom postigne izvestan rezultat, ali da baš toliko smanji poligone i da objekat zadrži formu, teško.

Doduše sačekaj još malo, možda neko ima rešenje.

E da... ako modeluješ iz početka, uzmi i modeluj preko ovoga. Freezuj ga i stavi da bude providan.

Kud ćeš bolju referencu za 3D modele od 3D modela? :)

Da, otpimize definitivno sluzi za to sto trazis, samo si ga bas otcepio sa zahtevima :) I ja bih voleo da od High Polly modela sa par clickova napravim neki low polly, za recimo in game use :)

Btw, malo off topic, ali Low Polly modeling se smatra cak vecom umetnoscu od high polly...

postoji u zBrushu opcija reconstruct (mislim da se tako zove, ali nek me ispravi neki zBrusher) koja radi upravo to... sad koliko efikasno nemam pojma ali mnogi je koriste... tako da obavezno probaj to

drugo, na ovo sam danas naleteo... tj. nasao link nemam pojma kako radi, ali sluzi opet upravo za to sto tebi treba...

www.topogun.com

i forum sa tutorijalom:

http://www.topogun.com/forum/viewtopic.php?t=87

gud lak...