Jump to content

MasterLegacy - Take II

stane37
 Share

Recommended Posts

^ :lol: :lol: al capone nam je ushao u endless loop brige o suvishnim poligonima......dragi capone, tvoj zivot vise nikada nece biti isti :D

@Stane

mora da resite bejkovanje dinamickih objekata + comment da je mapa sa shotova mnogo lepsa od ove po kojoj bacas kocke, vise bih voleo da sam nju video u filmicu

samo napred.

manijak: Pa verovali il ne, radi svega 3 osobe. Mnogi su vremenom napustili projekat.

Programer (on nije odavde) - Mark Hamilton

Modelar- ja

Texturas- Nikola Kostic (odavde)

U pocetku smo bili samo nas dvojica (progamer i ja), al sam onda povukao neke konce da bih nasao dobrog textrurasha :D .

Sick: Ah, pa jel ti citas postove pre tebe? Jesam lepo rekao da je ono samo test sobica :D Ona mapa je, takoreci, mnogo zahtevna za taj nash test (ne verujem da bi tako glatko proslo bacanje stotine kocaka po njojzi).

endless loop... Jaooj, uvek se nadje neko da me podseti...

A ko vam je modelovao i radio texture za ovaj jedini nivo koji izgleda za klasu iznad svega ostalog?

Iskreno, sto se tice shotova na sajtu, cenim da je nekako bolje da stavite 2-3 shota iz tog nivoa nego onoliko shotova koji izgledaju ne nedovrseno, nego tek zapoceto...sa par ovakvih dajete utisak da ste mnogo dalje uznapredovali, a oni printscreenovi gde nema nikakve okoline, ili onog menija samo mogu da srozaju utisak.

Moj savet je da skinete takve stvari.

I nervirate me sa ovim oruzjem :) daj napravite bre nesto da stoji tamo...dacu vam ja neka moja stara ako treba samo da ne stoji ona crna kocka :P kolje me u oko

Oruzje na kraju. Sto se tice sadrzaja... u pitanju je skripta koja uzima URL-ove sa jednog mesta, i samo ih tu ubacuje. U principu, sta god nakacimo na taj deo servera (da, imam server), prikazace se tamo.

Kao sto sam rekao, sav modeling odradjujem ja, prema uputstvima koja mi programer zada.

Pre svega, moram da ti kazem da nam je najbitnije da prvo uradimo funkcionalni deo igre, odnosno da u nju mogu da se ucitaju modeli, da bude ukljucena fizika, da moze da se puca, blablabla. Kasnije cemo da poboljssamo meni, oruzje (koje nam je sada doslovno NAJMANJE bitno). Zamisli kako bi bilo da pravis picu tako sto prvo na pleh narendash sir, nabacas pecurke, stavis sunku, a tek onda prospes testo preko svega toga.

Sto se tice onoga da je sa screenshotova za klasu iznad svega ostalog... verovatno mislish na scenu za fiziku. Ta scena je naravljena zato sto je primecen veliki problem. Naime, iako deluje kao da engine gura ogroman broj fizicki "aktivnih" kocaka, ne bi mogao ni priblizan broj da se ostvari na onom sexy nivou a da igra ne pocne strahovito da secka.

Pa ponovo ti kazem bas zbog toga, ako je skripta..ali ako hocete da prezentujete igru kao nesto dobro, onda selektujte sta cete kaciti na server sa kog skripta skuplja te shotove. Ako hocete da date nesto nalik developerskom dnevniku (blogu) ljudima, onda je ono ok, ali s obzirom da je sajt ozbiljan sajt jedne firme, nemam utisak da je to bio cilj.

Za oruzje ti rekoh da ubacis nesto cisto da ne bude ono, a o radu naopako nema ni reci. Ja bih cisto zbog sebe odvojio jedno vece i uradio neko proxy oruzje koje ne mora biti ni blizu nekog finalnog, ali samo da mi ne ruzi svaki shot koji bih sa odusevljenjem zurio da uhvatim iz svoje igrice...znaci to nema neku prakticnu primenu ali sve sto je vizuelno toliko upadljivo i biva poboljsano, drasticno podize moral u daljem radu. Ja bar tako radim za sve...vise volim da ne spavam jednu noc i da sredim sve sto me nervira nego da znam da cu sutra da se probudim i opet videti to i opet se unervoziti kako se nije samo tokom noci prolepsalo.

Sto se tice zahtevnosti, to je u tim ranim fazama prilicno normalno. I mi i dalje imamo problema sa tim. Mada, ne znam sta bi kod vas moglo toliko da leechuje, s obzirom da nemate AIjeve, nemate neke animirane objekte, ni senke i dinamicko svetlo koliko vidim, ni post process.Ovaj bejker na tom nivou izgleda jako lepo ali on je vec prekalkulisan, tj na shadow mapi je tako da on ne usporava uopste. Takodje, nema ni uopste mnogo objekata tako da nema mnogo draw callova, pa mi ne ide bas u glavu trenutno sta toliko isteruje zahtevnost?

Sta radis trenutno, sto se tice modelinga?

E, sada se tek razumemo.

Zahtevnost... Pa, problem je u tom sto smo ga mi pisali od nule, pa ima dosta lose resenih elemenata. Zato verujemo da cemo se prebaciti na neko drugo resenje, barem sto se fizike tice.

Trenutno radim urban-closhar pack modela, drugim recima, par high-tech zgrada gde se nalazi vlast, kante za smece, spaljene gume, otpad raznorazni. kada to uraim, pokupicu nove direktive i bacam se na drugi pack.

Razresavam sada drugi glavni meni, i sada prolazi kroz rigorozne testove. I ajde, uradicu neki naucno-fantasticnu emaru samo zbog tebe :D

Poceo sam da radim PC, on ce da sluzi za save game i ostala s*anja. Tu se vide moji poceci texturovanja, pa se vidi da je lose. Nego, imam pitanje za ove iskusne game developere: Da li je zlocin da ja sad metnem za textutu kucista sliku nekog koje vec postoji, npr. Frontier kucishte, i da li mi moramo njima nesto da placamo?

capture1pp2.jpg

• 2 months later...