Jump to content

MasterLegacy - Take II

stane37
 Share

Recommended Posts

mislim da je na primeru kante bolje da si dodao vishe strana cilindru nego sto si stavljao te zareze u modelu na kraju poklopca i na dnu kante. Bolje imati smooth model a te detalje ladno maskiras jednom straftom na texturi na kraju, i gotovo. Niko nece primetiti da bi krajevi trebali ipak da budu podvrnuti, ali ce ovako svi primetiti da svakako treba da ima vise strana ta kanta.

A kolko je to nemnogo poligona za pda? meni se ipak cini da ima vishka ali ne mogu bez wirea da ti kazem

Za PDA je sasvim nebitno koliko, ogranicenje mi je oko 1000. Cim uradim josh jedan model, poslacu karakteristike svih.

Evo ga i bure. Isto ce se nalaziti na krsh-planeti.

barrelsk5.png

A sada statistika:

ovo bure: 133 fejsa (trouglova)

Kanta za djubre: 204 fejsa

PDA: 837 fejsa, znaci, imam jos za detalje.

--edit--

Odgovor za kantu.

Mislim da ima dovoljno stranica cilindar, ali bih mogao da dodam josh mali detalja na drske.

Nova kanta za djubre:

djubrecr9.jpg

Ja bih se slozio sa Sickmind-om u vezi kante.

jest da ovako ima shmek ali mislim da slican efekat moze sa teksturom da se dobije i ipak bi stavio koju stranu cilindra vise...

screenshot izgleda ok. malo mracno, ne mnogo graficki nabudzeno al dobro, mada ja ne volim taj cyber fazon.

u svakom slucaju moze da bude nesto od toga. :D

Ok Stane, kako god hoces za to bure, ja i dalje mislim da je premalo stranica...te drske nemoj menjati, uopste ne upadaju u oci kao da imaju malo poligona.

Nego, napisah post samo da prokomentarisem da je ovaj shot mnogo bolji od onog videa koji si kacio.

I da pitam sto png? sto ga ne smanji?

kad prikazujesh lowpoly modele, u principu ne bi trebalo da radish fancy rendere sa skylightom... to jako lepo izgleda, ali toga u igri nece biti, pa ces se razocarati kad modele koji lepo izgledaju renderovano ubacish u engine, a oni postanu.. pa recimo loshiji... najbolje je kada radish 3d je da saljes screenshot iz viewporta, a model osvetlis sa 1 direct + 1 ambient (doduse osvetljenje mozes i drugacije, ovo je meni default setup za strategiju...)

Tako da sve u svemu - bolje salji screenshotove + wire... :) eto :)

Inace sto se modela tice, PDA zaista mislim da ima vishak poligona, al kako oces, nema to veze toliko ako ti procuri polycount na 1 modelu, ali ako ti svi modeli pocnu da probijaju neke prihvatljive granice... bice ti problem kasnije... I inace, makar komp za 10 godina mogao da gura Pixar-render u real-time-u: nema razloga da sa 1000 trouglova napravis nesto sto moze skoro isto tako da izgleda, a ima 200 trouglova...

Kanta i bure lepo deluju, mozda zaista da uradis kako Sickmind kaze (vise stranica, manje ivica), ali ono, kako oces :) Screenshot je "malko" :lol: mracan, al meni ne smeta, lepo ce to da izgleda, al posalji neki svetliji screenshot tog modela za teren, da vidimo malo detalje :) eto, to je to, vrlo fino napredujete :)

Samo pazi na optimizaciju :)

pozdrav :)

Evo zavrsena je jos jedna mapa do kraja, i evo ih screenshotovi iz same igre. Opet je mracno, screen je ogroman, ali vredi videti. Jos malo i zavrsavamo rad na fizickom endzinu, i onda ide jedan filmitj. Grafika nije spektakularna, vise smo vodili racuna o igrivosti.

http://evesw.net/test/ml/level/levelshot001.png

http://evesw.net/test/ml/level/levelshot002.png

http://evesw.net/test/ml/level/levelshot003.png

P.S.

Teksture su jako lose, nisam ih ja radio, ja samo modele :D

m@nijak: PDA se nece ni videti puno u igri. U principu kada se prizove pda, igra se pauzira, stoga nema potrebe da se renderuju fejsovi okoline. Ide samo animacija pda-a kako se priblizava licu, zato treba da bude detaljno. Hvala na komentarima, stizu uskoro i exterijeri zgrada (dimke, oprosti mi :D).

P.S.S

Modele radimo kao packove. Prvo napravimo npr. urban pack, pa onda sve to odjednom ubacimo. Tako nam bolje funkcionishe sistem. Dok ja radim modele, lik priprema texture, nas vodja moze polako da radi na endzinu. Zato cete prvo videti nivoe, odnosno zgrade i zidove, a tek ondak ubacuejmo modele kada se zavsi fizika. Zato stripite se, bice ovo drugi hl2 :D

kako radite svetla i kolike su vam texture?

i nemoj molim te vishe da saljes .png rezolucije 20000 x 10000, vec smanji sliku na tipa 1024x768 i snimi kao .jpg.... ja iam 256 kablovski net, pa mi se otvara par minuta... dial-uperi nece ovo otvoriti ni za 10 dana.....

I da, lepo izgleda za sad :) malko mozda monotono, al to i nije toliko bitno u FPS-u.... svidja mi se :)

Pravo da ti kazem, za svetla neam pojma, to programer radi :D :D :D pitacu ga. Znam, i slike cu da smanjim, ali imam preveliki monitor, samo uvatim screen igre i odmah kacim na net, mrzi me da ih optimizujem. Ajde, sledeca serija ce biti manja.

Sto jes, jes, bas je monotono, ali kada ubacimo modele, bice bolje. Texture su nam od 256^2 do 512^2, u zavisnosti od toga da li treba da se model gleda iz blizine ili ne. Tako i smanjujemo zahtevnost na neki nacin.

Verovali ili ne, zavrshismo i fiziku! Zada smo spremni da ubacujeme modele u igru, u velikim kolicinama, jerbo smo uradili neki loader (ne gledajte mene, nemam ja blage veze sa tim). Dakle, sada ubacujemo modele da ulepsamo okolinu, a onda slede protivnici. Sad kada smo skinuli endzin sa grbace, mozemo da radimo na vizuelnom delu igre. Evo screen koji prikazuje kutije kako se ruse:

fizikatestsf3.png

NAPOKON!!! I sam sam sada baci opogled na fiziku u igri, i da podelim sa vama taj video. Ovo je test scena, odnosno gradic, u kome ce da bude istestirana fizika. Nije nista spektakularno, ali shljaka. Ja sam se iznenadio koliko endzin moze da prikaze kocaka koje se sudaraju, pa pogledajte i vi, film nije veliki kao prethodni.

PHYSICS -- EVE SOFTWARE