Jump to content
alenteam

Novi sajt Balkan night

Recommended Posts

Ovaj sajt je izradjen za Nemacko trziste i njihov internet (protok do 2 Mbit/sec ) velika brzina i ucitavanje je dosta brzo a za nase uslove onako dosta sporo a nekima malo brze zavisi od internet veze... Ali hteo bih da vas pitam kako vam se svidja dizajn mada je jos sve u izradi ! poz svima

http://www.balkannight.net/

Hmmmm, ...

sajt bez navigacije???

sajt bez lejauta???

sajt sa mnogo kb/mb, a jako malo sadrzaja!!!

sajt sa mnogo sarenisa a jako malo sadrzaja!!!

sajt sa muzikom koja ne moze da se ugasi!!!

sajt bez css-a u 2007.!!!

web sajt je forma koja ima svrhu, a to je informacija, a ovde je informacija u trecem planu.

Kako ima obicaj da kaze jedan moj prijatelj: Sto sarenije, to veselije...

- Znaci, presareno i pretrpano bez potrebe...

Neki elementi (kao reklama) ne mogu da dodju do izrazaja od sarenisa koji je okolo, a trebalo bi... Ja bi izbacio te vinjete. Ostavi bih mozda na 1 ili najvise 2 mesta, kao neki lajt motiv... Ovako... bukvalno bodu oci. Zapamti da ukrasi na vec sarenoj podlozi imaju odlicne sanse da budu kitch. Treba biti majstor pa ne otici u kitch u tom slucaju... Ista greska i na reklami... Rukopisni font na sarenoj podlozi... Bolji bi bio neki jednostavni beserifni font...

- Takodje, ista greska sa plakatom... Presaren. Pretpostavljam da si sve to ti radio... Dalje nisam ni gledao...

- Jos jedna vrlo bitna stvar: sajt na srpskom jeziku ne bi smeo da bude BEZ nasih slova... :mellow:

- Proveri sajt u FF-u. Stranice mi se raspadaju. Tacnije, gornji desni deo stranice se uopste ne ucitava... Jos na home-u iznad reklame se nista ne ucitava... Jos neki dugmici su se, takodje, razleteli na sve strane... Problem se ponavlja i na ostalim stranama... Dakle, proveri kako sajt izgleda i u ostalim browserima.

Pozdrav.

P.S. Otisao sam na tvoju prezentaciju cisto iz radoznalosti... I nisam nista video. Razlog? Najnoviji Flash player... Meni nije problem, instaliracu ga za minut, ali cilj portfolia da najsira populacija moze lako da ga pogleda jer ce ti klijenti, mozda, biti auto-prevoznici, masinbravari, vlasnici restorana i kafana... Ljudi koji jedva znaju da koriste kompjuter, a kamoli sta je to NAJNOVIJI FLASH PLAYER... Ovo je bazicna stvar, razmisli o ovome dobro.

OK sve sam cuo i to je tacno ali koliko para toliko i muzike... Ali ima svako svoj stil i to je a njima je ovako lepo i zele sarenilo i boje itd. Ima dosta nedostataka ali ovo je radjeno bez slika, bez icega jednostavno ali sada ce sve biti drugacije jer ce biti dododato jos dosta toga mislim sadrzaja jer stvarno ga ovde nema! Zato sto ce to sve tek doci pa mozda onda kada resim sve tek onda da komentarisete. Hvala i poz

Cesto se u ovom poslu pojave neke posebne situacije, sajtovi neke posebne tematike i sadrzine, namenjeni odgovarajucoj ciljnoj grupi. Tada mozes da dozvolis sebi da malo "zgazis" na neka pravila, principe, tehniku izrade i slicno. Klijent takodje nekada ima "svoj kriterijum" i zeli neko "ludilo" na stranici, sto cesto vodi u kic.

Imaj zato sopstvene vrednosti oko kojih bi se svi ovde vecinski slozili i primenjuj ih najcesce, ali nemoj da se stidis da napravis i ovako nesto...nabudzeno, templejtoliko, kicasto do bola, namenjeno zadovoljstvu klijenta i sasvim odgovarajucoj ciljnoj grupi.

Pokusaj to dobro da naplatis ali ne postavljaj link ovde na zoni. Dakle ne zavaravaj sebe zadovoljstvom klijenta ili vec pomenute ciljne grupe. To ce mozda napraviti posao, ali ovde vladaju neka vecinski prihvacena pravila i ipak se komentarise i vrednuje dizajn, a ne zadovoljstvo klijenta ili ciljne grupe! :)

Medjutim, ako treba ovim reklamirati nastupe "Mice, Cice i Zorice", ja mislim da je saaaasvim prihvatljiv ponudjeni dizajn. :)

Prepade me ova muzika u po noci... <_< Sajt ne sme ovako da "vristi" na korisnika, pa makar ti to bilo ko trazio, postoje neka pravila koja jednostavno moras da ispostujes i da prosto ubedis klijenta u to. Neumesno je staviti ovoliko "preteskih" animacija na jednu stranicu i muziku koju posetilac ne moze da kontrolise na sajtu. To mi je nekako i nepostovanje i tortura posetioca koji mora brze bolje da se snalazi - ili da gasi zvucnike ili stranicu...

Sadrzaj ti je malo nelogicno rasporedjen. Newsletter je nesto sto niposto ne treba da ima prednost u odnosu na najnovije vesti i sve ovo sto si stavio maltene na dno strane. O reklami i da ne govorim. Shvatam da ona treba nesto da ispromovise, ali opet, da zauzme ovoliki postotak dela gde bi trebalo da se nadju informacije - :blink: ...

Inace, mislim da si se po pitanju dizajna popravio, jer se secam nekih tvojih prethodnih postova ovde. Lutas jos, ali blizu si nekog puta koji te mozda moze odvesti u pravom smeru. Meni jedino malo smeta ta tolika opsednutost flashom. Velika je zabluda misliti da samo sajt u flashu moze biti atraktivan i dopadljiv, a cini mi se da ti tako razmisljas, cim ovoliko insistiras.

Eto, imas dosta korisnih saveta u postovima pre mog i ubuduce se potrudi da ispravljas greske. I da, to sajt za nemacko, kinesko ili neko vanzemaljsko trziste - tri tackice :blink: