Jump to content

opet malo o animatorskim zaslugama..

thinker
 Share

Recommended Posts

mrzelo me da citam sve. koliko sam shvatio stvar je u tome da su animatori maltene poslednji na credits listi

ja se ne bih bunio... onaj ko zna sta je trebalo da se uradi takva animacija zna ce i gde da trazi pa makar bilo

i na kraju liste... kraj liste, pocetak liste... u cemu je razlika?

kako kazu blekeri: stay true :D

Ovo je standard u odjavnim rolovima... ne znam u cemu je sad problem.... animatori, 3D, compoziting, kolor korekcija i ostali njima slicni uvek idu pre firme koja je iznajmljivala kamere. Jel taj baja gledao nekad neki film do kraja :)

Mislim... mozda je nepravda i ucinjena, ali ucinjena je pre 50 godina i ne verujem da ce sad svi da se odmah nadju nama animatorima u nevolji i da promene standarde odjavnih rolova....

Jos se buni za claper loadera...pa to je ozbiljna profesija treba kuckati brojeve ponavljanja na klapi....ili zamisli film loader da zaboravi da stavi film u kameru... onda mi ne bismo imali na cemu da radimo post produkciju buahahahaa!!!

stoji da u sustini stvari vise zasluga za sve ima jedan animator od glumca... a uvek karakter povezuju iskljucivo sa glumcem...ali mislim da je to cisto stvar americkog shvatanja propagande... prodajes film tako sto imas Bred Pita u glavnoj ulozi kao mr. Supera... a ne nekog tamo Karlosa Baenu koji ga je animirao...

jbga... holivud je to... mada ko zna mozda s ei to sve promeni jednog dana...

:lol:

EEE. A još kad provale da su modeleri i animatori dobri u svom poslu i da za pola sata mogu da izmodeluju karaktera i za sat vremena da ga izanimiraju, neće ih ni stavljati u kreditse. Zapošljavaće ih (nas) u studijima a imaćemo rang i plate radnika u Mekdonaldsu. Sve pare i dalje producentima i bred pitu što se slikao za poster.

Ko onaj naš dečko odavde, što vežba brzo modelovanje. %$/&%$&/% brzo modelovanje čoveče

Evo da ja dam brz odgovor.

Meni se svidja kako je to u dizniju reseno:

Ime karaktera: ______

Glas dao: _______

Glavni animator: ______________

Animatori: ___________

Svi su kreditovani zajdno. Ali na zalost to funkcionise kada su ekipe podeljene u karakter timove sto nije uvek slucaj.

Na zalost nepravda na svetu postoji i bio ti supermen ili betmen, pre ili kasnije moras da se anucis na nju.

ah secam se da sam u 'domu sindikata' nakon projekcije konga stajao neznamnisamkoliko i chekao da vidim listu animatora (incl. Kenny) ali se operater smorio posle nekog vremena i ugasio film. <_>

anyway, chini mi se da se credits list pishe po studijima/kucama, tako da ce npr. konkretno za konga, prvo biti izlistani svi ljudi koji su radili direktno za new line cinema (incl. clapper loadera) pa tek onda za wetu itd. kod filmova na kojima je radilo vishe vfx studija, tipa 'narnia', idu jedan studio, pa drugi pa treci itd. (weta, ilm, r&h u konkretnom primeru)

u neku ruku je to ok, sobzirom da je filmska kuca 'donela'/vodi posao, pa samim tim i svoje ljude stavlja prve, ali ipak, poshto je film joint effort, mislim da bi bilo fer da se ljudi bez kojih (neki) film ne bi bio to shto jeste - postave ranije u credits listi.

@bb: shto se tiche diznija, za 100% animirane filmove u 100% njihovoj produkciji, logichno je da bude tako, zar ne? ;)