Jump to content

Studenti dizajna zvuka

Recommended Posts

Umesto da placas bilo kome da te uci necemu sto mozes sam da naucis, ulozi pare u opremu, eksperimentisi i pichi sam.. guraj se, upoznaj ljude, razmenjuj iskustva, koristi internet - citaj i primenjuj ono sto procitas. Internet je prepun neverovatnih resursa, knjiga, clanaka, snimaka...

Studije snimanja zvuka su vrlo svez koncept, i hiljade i hiljade ljudi koji se u svetu bave produkcijom nikad nisu videli ni s od skole.

Bas sam ovo hteo da napisem ! :)

kada je nastalo Narodno pozoriste (jes pise na njemu, ali nisam bas gledao)

ko je Zoran Jerkovic

Koliko je onomad na Svetskom prvenstvu igrao Kezman kad je pokupio crveni karton

i gomila besmislica

iz cele knjige o istoriji umetnosti samo JEDNO pitanje ?!?!?

Bio sam juce na fakultetu. Rekose mi da učim baš tu Džensonovu Istoriju umetnosti...

ZatimIstoriju filma, Audio tehniku, Osnove dramaturgije zvuka u filmskom i TV delu.......

Pa ako spremis to, a oni pitaju te gluposti, pa to je iživljavanje.... :blink:

Inace, prebrojao sam stubove na glavnoj pošti! :rolleyes:

Ovako.

Posjeti neke veće spomenike,vidi kada su napravljeni.KO ih je napravio(to je meni bilo...WTF???)

Vidi nagrade oskara i ostale one nagrade što se davaju,za zvuk ko je dobio nagrade,neka knjiga koja je aktuelna puno(o čemu se priča) Meni je bila Davinčijev Kod knjiga.Vidi ako ima neki hepening(možda ubace RHCP) nešto,da te pitaju(Meni je bilo Bijelo Dugme) od pitanja...I još mnogo mnogo mnogo gluposti...(koje nemaju veze sa fakultetom ni sa opštom kulturom)

Da, pričao sam sa jednim likom koji je dobar sa Zoranom Ljerkovićem i rekao mi je da test zavisi od profesora koji ga sastavlja. Ako je neki sportski fanatik, daje akcenat na to...

Inače, konsultacije su 5. Aprila na FDU, pa se vidimo tamo, ako ima zainteresovanih (još uvek...)!

Znam, upravo čitam tu knjigu.

Pa, j*b*m mu mater, izlazim, pa šta mi Bog da.

Taj test opšte kulture svi profesori urade 20% maximum od celog testa.

Znam imena svih profesora, takodje je bitna i Simjanovićeva Primenjena Muzika(za prijemni).

Audio tehnika mi se ne cini teškom...

Kad to reče, čuo sam da je prošle godine lik lagano prošao opštu kulturu i pao u nekom drugom delu prijemnog?!

Ma, u taj test sam najnesigurniji......

Nisam veliki optimista po tom pitanju, iskreno...

Znam, upravo čitam tu knjigu.

Pa, j*b*m mu mater, izlazim, pa šta mi Bog da.

Taj test opšte kulture svi profesori urade 20% maximum od celog testa.

Znam imena svih profesora, takodje je bitna i Simjanovićeva Primenjena Muzika(za prijemni).

Audio tehnika mi se ne cini teškom...

Eh, bas nam se dobro pise ako je Simjanovic nekakav faktor u nasoj filskoj muzici.... pljuc, pljuc, pljuc!

• 2 months later...
  • 4 weeks later...

E , a sad prichajte kako je bilo :)...

ja drugi put pokushao i ispalih se na prvom delu , al' zato shto sam bio majmun i nisam iskoristio godinu dana kolk'o je proshlo od proshlog prijemnog , tj. od mog prvog pokushaja...'de sam doshao do treceg dela...

• 3 months later...

FDU je okrent ka radio drami pa iz tog razloga traze da se na prijemni ispit studenti donesu radio dramu, dok BK je okrenut ka muzickoj produkciji tako da kod njih na ispit kada ides mozes da poneses sta god hoces. Sto se tice profesora dosta profesora na BK je sa ETF-a i profesori rade po principu "ako hoces da ucis pomocemo vam - a ako necete boli nas". Dok u Novos Sadu su okrenuti ka muzici za film, tako ko hoce nek izvoli a sto se tice cene BK je ubedljivo najskuplji ali kada se pogledaju uslovi za ucenje i to da vecina profesora je strucna isplati se vise nego ici na FDU.

• 2 weeks later...
  • 5 months later...

Evo nekih pitanja kojih se secam.

Ukljucujuci Sunce, koliko planeta ima solarni sistem - da, znam da sun nije planeta, ali cini mi se da je tako glasilo pitanje

Koliko vekova postoji manastir (svi su u opticaju)

Koje godine su poletela braca Rajt

Koje godine je bila kosovska bitka

"Dervis i smrt" je cije delo

Kalemegdanski "Pobednik" je delo

Bubnjar grupe Metalika se zove

Moguce da cu ponovo da pokusam...

Sto se tice delova ispita... Znam da treba da se procita knjiga iz audiotehnike za 3 godinu (nisam siguan koje skole) celo 3ce poglavlje... Audio analiza ce valjda isto da bude... Nisam siguran jer sam pao na opstoj kulturi.

• 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 4 months later...

kolko tolko vezano za temu poshto se u pochetku prichalo o inostranstvu.....

bio sam na razmeni studenata i vodili nas na jedan fax.... Madison Media Institute.....

Zvuk, kamera, ma sve vezano za Audio/Video

Madison Media Institute

skup je dosta ali kad sam ushao unutra i video shta sve tamo ima rekao sam ZHELIM ...... pa makar i radio u picinom parku dok ne skupim pare.... :D a jednog dana cu otici... jedini problem je shto primaju "samo" 350 studenata... a oprema je VRHUNSKA

imaju ogroooooman studio... sa 2 gluve sobe, ogromnim boardom full automatizovanim, ogromnu group play sobu i fenomenalni su realno....

pa ko ima $30000+ samo za fax nek izvoli....