Jump to content

profesori i asistenti na nasem faksu

Recommended Posts

pa da, ocigledno da lojanica nije losh, verujem i da misha radi poso' jer je gotivan lik, i ima neki konceptualniji pristup.

ako volis da sve zavrsavas na vezbama uglavnom, crtas sve rucno, sinom naravno (bez sine + 2 lenjira) izbacuje sa vezbi, idi kod raskovica...tu moze svasta da se nauci ali meni nije odgovarao ovaj old skul noifertski pristup...nisam se ocesao slobodnim jer se radilo rucno, a mene to usporava, inace moze puno korisnih znanja da se pokupi :)....

poz

• Replies 261
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Znaci bezim sto dalje mogu od raskovica! :) Ima li jos koji takav lik da znam na vreme? U principu sam imao srece sa asistentima (sem iz konstrukcija u II semestru kada mi dodje ubedljivo najgori Uros) pa se onda nadam da ce tako biti i ove godine.. Ako bas upadnem kod raskovica probacu da promenim asistenta, ima li sanse za tako nesto?

p.s. hvala na savetima :)

pa pazi ovako, druga stvar kod Raskovica je da je on verujem jedini ass koji nije propustio ni jedne vezbe, uvek tu, sa svakim prica...sto je velika prednost u odnosu na skoro sve sale gde ass dodje svake 5te nedelje...

recimo da vezbe ne pocinju od 8 i 15 nego oko pola 9 i 9.

u drugom semestru su skoro svi kratili vezbe sa 4 na 3 sata, dodjes u 9 palis u 12, ili dodjes u 12 palis u 3...sto je besmisleno, jer realno za to vreme moze jako mali broj ljudi da se konsultuje...

eto :)

da, tacno jbt., taj studio ne moze ni da se bira...to je gde te bace...tacno...zaboravio sam!

no, veliki broj nas se isprebacivao vec sledece vezbe, jer ima nas raznih, a nije svako kompatibilan sa svakim pristupom i asistentom!

:)

srecno!

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Iii pa to ti se izgleda svete za sve blogove i propovedi.. To veci bedak nego da si IV na olimpijadi pa ispusis za medalju, samo sto ovde gubis 3000-4500evra.

p.s. zar nema u ponedeljak neki sastanak rektora svih univerziteta na kom ce se raspravljati i o studentima arh, ili je to samo za studente druge god koji su nosili zahteve da svi predju na budzet?

Pa nece samo zbog toga. Morao sam da sacekam ovu listu pre nego sto bilo sta preduzmem... nazalost.

Ali sad imam sve informacije. Postoji ta devojka koja se dva puta poljavljuje na listi, pored toga, navodno se pojavljuju i stranci na listi za budzet. Godina upisa se gleda samo u budzetskim mestima, posle se gleda samo prosek sto ukazuje na to da se nisu dosledno drzali sopstvenog propisa. Lista je objavljena nakon sto je godina pocela itd.

Zvace se i novine, i ministarstvo i inspekcija pri ministarstvu, ovde smrdi na neku zescu mucku.

srbija...

sa jedne strane nnema vecih ksenofoba od nas, a sa druge strane nit zemlje koja daje vece ustupke stranim drzavljanima

sto ne odes negde drugde kad ti ovde toliko lose?

na tvom mestu, ja bih se odavno pokupila i otisla.

svi ti inostrani fakulteti koji chekaju samo na tebe... potrchi im u susret!

• 1 month later...

kako niko nije spomenuo abadica? asistent na prostoru i obliku.

dok se nismo snasli cepao nam je more maketa. dvadeset minuta price da bih na kraju ukapirao da trazi da probusim rupu u podlozi. gaddemn... i jos ono dvoje DEMONstratora... uh.

a misa je kul. ako je neki rad bas dobar hoce i da kupi kopiju.

sale djordjevic sa mehanike je skroz ok, objasnjava, saceka, sve super.

nikezic dobro pise, ali ocajno predaje. zadnji put sam se smorio k'o spajdermen u vojvodini. zapravo, svaki put sam se smorio.

chucak maksimalno izlazi u susret, objasnjava na predavanjima, sve sve sve... samo sto nam, generalno, nacrtna ide sacuvaj boze.

vlada perezanin iz vizuelnih je... nemam epitet. nije da mi v.i. nesto idu, ali po zavrsetku vezbi svi se naguramo u njegovu kancelariju pa nastavimo. prosle nedelje sam cetiri sata cekao na red za konsultacije. zavalio se u fotelju i procitao pola knjige, jer ionako ne bih mogao da vidim rad o kojem je rec, a sama prica mi nista ne pomaze.

vlada kovac, isto iz vizuelnih je takodje kul. pre neki dan sam mu pojeo sve napolitanke.

Evo i ja da iznesem misljenje o Djuric Milanu i Jeleni Zivancevic koji drze studio 1 u II godini.

Kao prvo sto se da primetiti covek retko kad dolazi na vezbe, takoreci cesce sam ga vidjao na Orisu u Zagrebu nego na vezbama, al' dobro, po pisanju nekih kolega ovde to sam mogao i ocekivati od nasih asistenata na faxu. Jos strasnije je sto kad izadjemo na pauzu, vidimo ga kako sedi u kaficu na samo par metara od sale a da se nije pojavio na vezbama, da ne govorimo da prima klijente kojima radi privatno za vreme nasih vezbi itd. One retke trenutke kad dodje na vezbe iskoristi da drzi 'besede' o novoj izgradnji na Vracaru i Vozdovcu, daleko bilo da nesta poprica vezano za temu ili da komentarise neki rad.

Jelena Zivancevic, asistent, demostrator ili sta vec kojoj je omiljena recenica " ne znam... vidi ti". Pa tako je cas pre IZNENADNOG (da,da iznenadnog, ne najavljenog) kolokvijuma dosla , gleda moj rad i kaze ' pa imas sve, sve sto smo trazili, sve je to ok... ali mi nekako nije to to." pa sta da promenim, sta nije dobro pitam a dobijem odgovor pogadjate ' ne znam vidi ti', ustane i ode.(hm.. pa da znamo svi sve zasto bi i isli na fax i na vezbe, al dobro)

Pa tako dojdem kuci sve izmenim, sve osnove, potpuno nov projekat i sledeci cas dolazim kad ona ulazi i kaze ajmo kolokvijum. Ko nema maket bice diskvalifikovan.

Tako da sam pravio maketu od kartona za 20 min jer nisam imao jer sam doneo potpuno nov projekat i predao osnove koje ne znam ni dali su dobre, da nisu ni pogledali.

Da cinizam doticne bude veci, na nase pitanje cas pre, kad je kolokvijum, rekla je nemojte da se brinete za to, najavicemo nedelju dana ranije!!

Ali da ne bude sve tako crno ima jedna pozitivna stvar u svemu ovome, a to je da cu ubuduce zaobilaziti u sirokom luku studije koje drzi ovaj 'dvojac'