Jump to content

profesori i asistenti na nasem faksu

Recommended Posts

pitam se..

naravno , prvo sve da vas pozdravim

....sta mislite o asistentima/asistentkinjama na nasem faksu, na urbanizmu prvenstveno.

kakvi su kao strucnjaci, a kakvi kao ljudi

ja sam imao i losa i dobra iskustva sa njima(pa dobro, uglavnom sa asistentkinjama da priznam)!

pa, ima li ko izgradjen stav i misljenje ko je kakav/

:) pozz

• Replies 261
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

a da nisi ti asistent?

:D

Pa se plasjish da tje da ti smanji ocenu ako kazesh svoje misljenje?

Ja vise i ne znam ko sve radi na urbanizmu....

Ali tju retji za one sa kojima sam ja radila...

Vladan Djokitj.... ok lik, korektan, ne previse zahtevan, ne trudi se nesto da vas nauci, ali ni ne cepidlaci.

Vlada Militj je pokojni....

Marija Maruna... u principu korektna i predusretljiva, ima momenata kad joj dodje da trenira strogotju, ali to kratko traje. Voli polemike, rasprave i da od studenata cuje njihovo licno misljenje o nekim stvarima. Jedna od retkih koja tje drage volje da ljudima da neke informacije koje ne pishu u knjizi, a potrebne su da bi se sagledala situacija uopshte.

Milica Mitrivitj... tip strebera asistenta, mnogo ocekuje od ljudi, i ocekuje da su svi zaisteresovani za urbanizam koliko i ona. Gotovo da smatra uvredom kad neko "kulira" urbanizme. Stroga i "nezgodna".... Retko daje desetke.

Danilo Furundzitj.... Sujetan, bezobrazan, netaktican, .......... za izbegavanje.....

Tatjana ... ne setjam se prezimena, ali nije ni bitno. Jedna od najkorektnijih asistenata, slicna Maruni. Zaista ok lik.

Za Djukanovitja znam da je pun interesantnih prica, nije dosadan, ali nisam bila u njegovom studiju, pa ne znam kako ocenjuje.

Ivica... voli da cepidlaci, da smara ljude, "trenira strogotju"......

U principu, niko od njih nije "opasan po zivot"... svi su u principu korektni.......

prof. Ralevitj mi je isto extra lik, i kao chovek i kao predavach.

Zoran Nikezitj je smarach koji nisam sigurna da i sam zna shta pricha. Predavanja su mu bila chista smarachina.

Nada Lazarevitj Bajec je stroga, ali nije losa.

Profesorka Bazik je meni gotivnija kao chovek nego kao predavach, ali u svakom sluchaju, pozitivne ocene za nju :)

Aleksandra Djukitj je u svakom pogledu super. Cool lik skroz. Kod nje se radi, ali ne smara i ne stiska. Hotje da izadje u susret i objasni sve shto treba.

Petar Arsitj... nemam formirano misljenje, nisam imala mnogo kontakata sa njim.

mozda je ostao josh neko.... ako se setim, dopisatju.

Slobodno pitaj za sve koji te interesuju.

Sve pohvale za Jelenu Živković i Đuku. Jelena je strašno korektna. Đuka hoće mnogo da pomogne i ako vam privatno treba pomoć.

Jedino ko mi je još predavao od urbanista je Aleksandra Đukić alias stjuardesa, ali nije ostavila ama baš nikakav utisak na mene a gotovo sam sigurna ni na celu moju generaciju, sem što jedan kolega imao izjavu: Ja bih njoj tako skratio suknju, razvezao kosu!

Ljudi koji su mi bili asistenti su sada uglavnom docenti ili profesori, pa ne znam koliko je moje mišljenje validno za nekog ko traži ocenu trenutnog asistentskog kadra.

Najbolji asistent koga sam ikada imala je Ljiljana Blagojević (sada Prof. na savremenoj), zatim Vanja Kucina.

Miša Mladenović je korektan kao osoba i od njega mnogo može da se nauči kada bi predmet bio bolje koncipiran (nadam se da je sada).

Ana Milivojević iz konstrukcija je stroga ali joj hvala što za državni nisam morala ništa da ponavljam.

Eto... :)

Pa se plasjish da tje da ti smanji ocenu ako kazesh svoje misljenje?

:D Davno sam ja izas'o iz te price. Asistenti koji su meni predavali polako izumiru... Meni su svi bili OK. Jedino po "zlu" pamtim Ruzicu Bozovic Stamenovic.

Mene su nedavno sumnjicali da sam Vidoviti Milan, pa rekoh sto da ne proverim Rockya. Covek je jos uvek anoniman.

Zoran Nikezitj je smarach koji nisam sigurna da i sam zna shta pricha. Predavanja su mu bila chista smarachina.

Ti bas imas hrabrosti...

Ja tek prvi semestar zavrsavam , ali svakako mogu da kazem da je on sve sem smarac!

Covek je genije i zasluzuje sve pohvale , a to sto ga ti ne razumes... Pa... To je vec tvoj problem...

Lepo je videti da su ove nove nove generacije tako napredne. Evo devojka apsolvent, nakon zavrsenih pet godina studija (po starom sistemu!), nije u stanju da razume profesora Nikezica, za razliku od 19ogdisnjaka nakon zavrsenog jednog semestra po novom sistemu...

pokusavam da se setim jednog losheg asistenta ali mi ne ide

ali da je svaki imao drugachiji pristup i suprotna misljenja, i to u okviru studija za sintezni, to stoji (konkretno, 3 asistenta i bar jedan demostrator, pa ti vagaj sta je dobro za tebe a sta ne, pogotovu na prvoj godini)

sintezni, prva godina, radimo kafe knjizaru, i sad pravim maketu, napravim neku kutju, izbacim neki zid fore radi, prolazi Kucina, pitam ga za misljenje, kaze "uuu odlichno, samo nastavi, izbaci taj zid jos metar". Prolazi Djura, "sta ti je bre ovo" pocepa mi onaj zid i produzhi dalje :D

carevi :)

nego, danilo furundzic, na kom je urbanizmu on asistent? :)

A Nikezica treba slushati, njegova su predavanja iz urbanizma jedino i bila zanimljiva i pouchna i pedagoska 100%, a cerka mu je isto sjajan asistent, mada je (u moje vreme) malo kuburila sa stavom, nije bila bas pristupachna, stavise, imala je neki sve_po_spisku pogled :)

Slazem se da je Nikezich vrlo zanimljiv lik, intelektualac,

cak me je primio u kanc. kad sam upao slucajno a nisu bile konsultacije, bas me je izpostovao covek, skidam mu kapu za to.

E sad, diskutabilno je da li su njegova predavanja zanimljiva.

Pola semestra sam aktivno isao na sva predavanja, posle , tesko......

a Nikezich, pa iskreno, poceo je da me malo zamara, i pod umorom bilo mi je tesko da pratim predavanja....

mogao bi malo da ih konkretizuje. nista vise.

Inace, meni je asistent Milica Milojevic, nije losa, fina cura, samo sto nekad nema volju da pomogne, sto mi smeta....

Pozdrav

sintezni, prva godina, radimo kafe knjizaru, i sad pravim maketu, napravim neku kutju, izbacim neki zid fore radi, prolazi Kucina, pitam ga za misljenje, kaze "uuu odlichno, samo nastavi, izbaci taj zid jos metar". Prolazi Djura, "sta ti je bre ovo" pocepa mi onaj zid i produzhi dalje :D

carevi :)

znam, tuzno, isto se i meni desava...

ali dobro...

dobio sam 9 iz prostora, za malo 10 :angry:

nego, jebu nas onim 95+ za 10....strasno !

nije to tuzno, to je proces uchenja, hteo-ne hteo, natera te da isteras svoje. Da nisu bili takvi, ja bih gubio zivce s tim projektom jos mesec dana, ovako, puko mi film, pocepao sam sve crteze, smislio i nacrtao novo i isterao svoje do kraja i svi srecni :)

Od svih predavanja u vezi urbanizma meni je jedino Nikezić bio dobar, drugih se i ne sećam. Malo je bio problem da se prati jer voli da priča tiho i sebi u bradu. Bio mi je i u studiju za sintezni projekat gostujući urbanista i uvek je bio pun korisnih saveta.

A najbolja asistentkinja mi je bila Jelena Živković, uvek od pomoći i uvek bez tupljenja. Ona je od retkih sa faksa koje volim da sretnem i danas.

na spisku e cini mi se zaboravljen Uros Radosavljevic, koji je super ako uspostavis dobru komunikaciju (citaj OPUSTENCIJA), i Ksenija Lalovic koja je po meni najbolji asistent na faksu (problem je samo da je nadjes kad ima vremena, sve ostalo se resava veoma brzo i efikasno)

evo ovako, daj to oko seminarskog da ti odgovorim posto sam mozda malo pristrasan jer sam radio na urbanim funkcijama 2 godine kao demonstrator i jos oko 3 godine sa njima radio PaPs (pa svoje misljenje gradim o njima pre svega privatno a ne kao student)

dakle, sto se tice Urbaninistickih operacionih istrazivanja, tu nemas izbora nego da odes kod Prof Ralevica (ili ako njega ne nadjes kod Natase Krstic koja je kod njega nesto kao asistent saradnik) pa se raspitas sta treba da uradis. Ja sam te seminarske uradio za otprilike 3 dana.

hmmm, da je glupost, rad kao rad je laganica, a smisao toga i nije da ti otkrijes toplu vodu nego da postoji nesto na cemu ces dobiti ocenu, smisao je ona prica koju si od Ralevica cuo (ili nisi) o tome.

Kad su u pitanju Urbane studije, juris Urosa Radosavljevica koji je asistent na tom predmetu ili Prof Rajka Koricu koji ce te opet prebaciti na Urosa. Dakle Uros :)

pozdrav

sintezni, prva godina, radimo kafe knjizaru, i sad pravim maketu, napravim neku kutju, izbacim neki zid fore radi, prolazi Kucina, pitam ga za misljenje, kaze "uuu odlichno, samo nastavi, izbaci taj zid jos metar". Prolazi Djura, "sta ti je bre ovo" pocepa mi onaj zid i produzhi dalje

carevi

hhahaha :P umro sam od smeha :) :P

Mene je nikezic nervirao zbog tog pricanja u bradu. Nije mi jasno zasto su tako bezobrazni fosili i nisu hteli da koriste mikrofon, kad ruku na srce onaj nas amfiteatar stvarno ima losu akustiku.

Kad sam ja bio prva godina tamo mikrofon nije ni postojao :D

Kad sam ja bio prva godina tamo mikrofon nije ni postojao :D

Drugim recima ni amfiteatar nije postojao. Ja izgleda da imam malo problema sa sluhom, jer vec godinama slusam vokmen, diskmen, mp3 plejer i sad jos muziku u kolima, ali ipak mislim da tamo nije samo do mene. Pokusao sam da sednem u prvi red na predavanjima koja su me jako interesovala. Pa pored toga sdto tip u prvom redu cantra nonstop sa koleginicama, u retkim trenucima kad se stisa, opet je tesko razumeti sta predavac svega par metara ispred vas prica. Amfiteatar je upotrebljiv samo ako svi savrseno izuce filozofiju zena, dozive nirvanu i savrseno se skoncentrisu da bi izdrzali celo predavanje bez ikakvog pomeranja. U suprotnom one daske pocinju da skripe, i tu svaka arhitektonska teorija utihne.