Jump to content
Lexus

Novi staklici :)

Recommended Posts

Rasitnih 18-200 VR koji nije los ali je ispod mojih ocekivanja (ili su moja ocekivanja bila prevelika ili ja ne znam s njim da radim tek sam ga uvaljao :)) i uzeh umjesto njega dvije sigmice: 24-70/2.8 macro i 70-300 APo macro. Ovaj prvi je vrhunski, odusevljen sam kako radi i kvalitetom izrade, nisam stigao da ga testiram "na terenu" a 70-300 je prevazisao moja ocekivanja (sta znaci kad covjek ne umije da ocijeni unaprijed kakav je koji objektiv :D), nimalo lose staklo za te pare. Kvalitet izrade je... pa za ocekivati od objektiva od 200eur ali kvalitet slike i upotrebljivost sasvim solidna. Ete tako...

Par testnih sa prozora, namjerno sam pucao sve na 300mm da vidim what this baby can do:

th_zoom5.jpg

th_zoom4.jpg

th_zoom.jpg

Kad si vec to uradio, mogao si uzeti i Canon... Genije...

Uz 18-200 se kupuju prajmovi a ne Sigme umesto njega...

Khmmm... pa ideja je da sklopim ovako: Sigma 10-20 (stize uskoro), 24-70, 50mm je standard a za neki kvalitetniji telac se skuplja kinta pa se proda 70-300 i uzme to. Uz 18-200 se ne kupuje nista jer se suvise ulijenis da skidas objektiv :P :D

Da ne otvaram novu temu: zaradih prvih 100EUR od fotkanja!!! Znaci jos samo 30-tak ovakvih poslova i otplaticu opremu :D Jupiiiii, usao sam u pro klasu :P :D

Da ne otvaram novu temu: zaradih prvih 100EUR od fotkanja!!! Znaci jos samo 30-tak ovakvih poslova i otplaticu opremu :D Jupiiiii, usao sam u pro klasu :P :D

Neka je sa srećom i da kaplje para stalno! :D

Ja sam uspijevao da, kao dizajner, naplatim i slike rađene mojim 3MP Pentax idiotom, tako da ne sumnjam da ćeš naći i tih 30-ak poslova... samo pametno. B)