Jump to content

Recommended Posts

Nakon nekoliko nedelja rada i mucenja, napokon je pri kraju... pa evo i da se malo pohvalim :)

...

veceras cu verovatno okaciti i neke prve probne fotografije...

dsc3238mqf1.jpg

evo jos jedne losije

dsc3237ja5.jpg

ako ima nekih pitanja... slobodno..

Zanimljivo, imam slican prostor, i slicne planove :)

Samo meni tavan jos nije doteran, ove godine smo izolovali sve, srusili zidove pravili nove, pa kad otopli treba to zavrsiti.

Ovo za pozadinu, to je nesto home mada? Samo pricvrsceno za krov na krajevima? Ne vidim dobro. Kod mene je malo drugacije, samo jedna strana krvoa je pod 45 stepeni.

Ja bi vec 5 puta zapeo za ovaj kabal sto ti ide preko cele prostorije :)

kabl moze sasvim normalno da dokuci do kraja, nego je verovatno negde zapeo, pa ga nisam dovoljno izvukao... ona bela pozadina se sastoji iz dva dela, jedan ide vertikalno a drugi koso, po 4 metra duzine, a prikaceni su samo sa onim pistoljem (onim kojim se platno razapinje na okvire za slikanje, valjda znas na koji mislim), a ima jos ova crna roletna, to je oko 3 metra duzine i nosac je pricvrscen sa 4 sarafa za grede... jedino jos moram neki beli pleksiglas da ubacim i to bi bilo to...

Hvala gujo, usracu se jednom i za tebe :lol:

Samo nemoj po beloj pozadini :lol:

Svaka cast na prostoru. Ja sam poceo po komsiluku da se raspitujem za slicne tavane ili podrume.

Jedina zamerka na ovu tvoju rabotu je sto si sve ubeleo. Ume da bude prilicno tesko kontrolisati svetlo kad je sve okolo belo.

Ovaj tutorial za praveljnje pozadine izgleda skroz dobro... kad uhvatim malo vise vremena isprobacu ga... a sto se tice primedbe gizma, primetim ponekad da pravi probleme, pojave se neke senke koje ne bi trebale da se pojave, ali sve u svemu nije nista problematicno, da se srediti...

bilo bi lepo kada bi jos neko okacio slike svoje improvizacije studio, cisto radi razmene nekih ideja i nacina resavanje problema..

osnovni problem studija je zapravo prostor. ono.. a metara puta be metara jednako je ce kvadradnih metara... (sto je ujedno i najskuplji jel'te deo, sto kroz posedovanje istog, sto kroz rentanje... - u poredjenju s' nekretninom, bowensi se dele za dzabe...)

takodjer jako bitan detalj je da studio "stoji postavljen" - znaci da se na postavku svetala ne gubi vise od 2 minuta (koliko je potrebno da se popale flashevi, i turi aparat na stativ, ili vech).

razlog: u trenutku istorijske kreativno umetnicke inspiracije :lol: ako se mlad covek smori pomerajuci fotelju,i papagajev kavez, dok zamoli macora da izadje, i psa da primi macora u svoju sobu, i dok skloni pepelare i cashe...i dok.... - onak mlad covek izgubi istorijski kreativni naboj, i transformise ga u jedno veliko pitanje, koje se zove "what koji d dick, em aj duing hijer?" - i onda mu truli realni deo njegove licnosti kaze:" b'ate , nisi ti bre umjetnik (ibro je umjetnik) - ti si bre jedna obicna spremacica"

i nista, onda se izbedacis, i skoknes s' ortacima na pivo..