Jump to content
Abdee

Canon EF 24-70 f2.8L

Recommended Posts

Bokiju svaka čast na testu, sve pohvale.

Jedno pitanje: možda ja imam problem sa učitavanjem ali možda je i greška ... nedostaju noćne slike (na kraju testa) ?

Boki svaka cast na testu :)

Pažljivo oko posmatrača uočava pojavu vinjetiranja na 2.8 vrednostima

Nije mi jasno, da nije mozda previse vinjetiranja na f2.8 za objektiv koji kosta preko 1000e?

Full frame je skup sport... :(

Boki svaka cast na testu :)

Nije mi jasno, da nije mozda previse vinjetiranja na f2.8 za objektiv koji kosta preko 1000e?

Full frame je skup sport... :(

to vinjetiranje je tako slabo da je zanemarivo. na 24-105 f4 L IS je puno uocljivije.

inace odlican test - ponekad mi bude zao sto sam ga prodao :(

Sto se testa tice - bravo na naglasavanju da ima vrlo dobar close-up, 1:3.3. Dok sam ga koristio meni se to jako dopalo i podize upotrebljivost objektiva kao all-round. Sigma u takvim slucajevima odmah nalepi markicu "Macro" :D.

Izrada je stvarno odlicna, ovo je ipak pre svega alat.

Imam ovaj objektiv...i nazalost...postoji veliki problem na njemu...kod najsireg raspona od 24mm autofokus ima problema i cijelo vrijeme radi back fokus (nazovimo to tako)...nisam jedini s ovim problemom...nas 5 koji su kupili ovaj objektiv unazad godinu dana imaju problema s tim...No, oni koji su ga kupili prije par godina...radi im super... Prijatelj ga je zbog toga poslao na servis...i ceka ga vec 2 mjeseca...!...Prodali su mu spiku da ga moraju ponovno kalibirati...tko ceka doceka,.... :wacko: Sramota za Canon..a jos vise zbog cijene koju sam dao za njega!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Edited by deus&machina

• Create New...