Jump to content

[PROBLEM] 3d max

pzoka
 Share

Recommended Posts

Radim po max-ovom tutorialu pa me interesuje kako da tijelo izglacam

post-8097-1167921568.jpg (posto ova slika ima kockice)

koristio sam "MAmooth" ali se opet vide

post-8097-1167921980.jpg

________________________________________________________________________________

________

nedavno sam na ovom forumu vidio glavu perfektno napravljenu pa me interesuje dali se ona pravi ovim postupkom

post-8097-1167922421.jpg

------------------------------------------------------------------------------

Molim te, prochitaj i poshtuj pravila foruma:

http://www.dizajnzona.com/forums/index.php?showtopic=4775

Edited by DamjanMX

Da, i glave se isto prave: Prvo poly-by-poly, pa onda meshsmooth, cissto da vidish kako ce da izgleda, pa onda podesavash poligone, vertexe i edgeove, pa ponovo meshsmooth... I moram da ti kazem da ovo nista ne valja. Pre svega, popravi simetriju. Zatim moras da zaoblish rukave i predeo gde oni pocinju, kod tebe deluju mnogo cetvrtasto.

ee hvala .....a znas li ovo za glavu...............

Ne znam koju si glavu video,ali ti mogu reci da batalis te maksove gluposti.Nadji neki dobar tut na netu npr na totalu i ovladaj osnovnim stvarima tj. lupovima.A posle toga mozes da radis sta hoces.Maksovi tutorijali mogu samo da ubiju zelju u covjeku za trecom demenzijom,(to znam po sebi).Toplo ti preporucujem da ovladas samo tim osnovnim tehnickim stvarima i batali tutorijale,"budi svoj,sledi svoje instikte".Pozdrav!!!

ovo sam samo formalno posto nisam nikad modelovao "ljude"....a jel mogu da ubacim

biped (onog kostura )pa da se krece..

Sta te sprecava? Ja sam sve to pre radio, ali onda sam se prosvetlio: Ako koristis tutorijale, koristi ih samo kao "kostur", kao osnovu preko koje ces ti da stavljas svoje ideje.

... a lakshe mu je da na kraju lepo samo pusti cloth i majica padne lepo....

Ne verujem bash da je to prakticno za pocetnika...

Ne verujem bash da je to prakticno za pocetnika...

Ma lako je to... Mada morace svejedno da izmodeluje telo da bi mogao tu majicu da upotrebi.... Svejedno ovo nije dovoljno dobro da bude telo... ja bih to pre ostavio takvo da kasnije bude majica a ponovo poradio na modelovanju tela....

Ono i treba da bude majica.

Savet za pzoku: U tutorijalu se majica radi poly-by-poly tehnikom. E, al posto je geometrija prilicno jednostavna, napravi je od cilindra.

Josh jedna mala mudrost (sta cu, moram): Kada hocesh nesto da izmodeliras, prvo probaj da zapazis OSNOVNI oblik modela, da sve bude sto jednostavnije. Npr: iPOD ces napraviti od kocke, toranj od cilindra, felne od tubesova itd. Ako me nisi razumeo, OK, nisam ni sam sebe bash shvatio :) Ako jesi, bolje za tebe (pa opet :))

Ono i treba da bude majica.

Savet za pzoku: U tutorijalu se majica radi poly-by-poly tehnikom. E, al posto je geometrija prilicno jednostavna, napravi je od cilindra.

Josh jedna mala mudrost (sta cu, moram): Kada hocesh nesto da izmodeliras, prvo probaj da zapazis OSNOVNI oblik modela, da sve bude sto jednostavnije. Npr: iPOD ces napraviti od kocke, toranj od cilindra, felne od tubesova itd. Ako me nisi razumeo, OK, nisam ni sam sebe bash shvatio :) Ako jesi, bolje za tebe (pa opet :))

jesam te skonto ....tako sam i radio..mada sam maicu mogao raditi box-om..