Jump to content

[RAD] Faktor 4

thinker
 Share

Recommended Posts

danas se SVI animirani filmovi rade sa mocapom + layer rucne animacije nad mocapom

tri put meri, jednom seci....

sad si ga lupio za medalju...

postujem ja svo tvoje znanje i iskustvo, nemoj pogresno da me shvatis... ali ovakvim komentarima em sto sebe predstavljas pogresno, em sto ljudima koji mozda ne znaju mnogo o animaciji dajes pogresnu sliku o istoj...

dakle, tri put meri, jednom seci iliti ispeci pa reci....

Happy feet

" Very early on in the project, Animal Logic made a decision to go with Softimage|XSI, predominantly because of the mo-cap component of the show. “Because of its high level editing tools, and because of its dense data capabilities when it came to Motion Capture, it was a great choice,” explains Sarsfield. “We started building the backbone of the character and the animation pipeline. We built all of our characters with XSI, we built the rigs, the custom muscle system, the custom fat system, and a huge amount of pipeline support tools to get our animators working efficiently "

Monster House

"“We kept the texture and the style of the motion capture and added to it to create a hybrid performance.”

Happy feet

" Very early on in the project, Animal Logic made a decision to go with Softimage|XSI, predominantly because of the mo-cap component of the show. “Because of its high level editing tools, and because of its dense data capabilities when it came to Motion Capture, it was a great choice,” explains Sarsfield. “We started building the backbone of the character and the animation pipeline. We built all of our characters with XSI, we built the rigs, the custom muscle system, the custom fat system, and a huge amount of pipeline support tools to get our animators working efficiently "

Monster House

"“We kept the texture and the style of the motion capture and added to it to create a hybrid performance.”

moja je greska sto sam rekao SVI za to se izvinjavam

@donvlatko -

from the top of my head : Open season, Over the hedge, Flushed away, Ice age 1,2, Robots, Bee movie (nisam siguran da je izasao), Madagascar, i jos mnogi drugi + naravno sva pixar ostvarenja... Nisu videli M od mocapa. Izvukao si 2 jedina mocap-based filma u poslednjih nekoliko godina (necemo racunati Polar Express koji je katastrofa) ok i eventualno FF....

samo da to razjasnimo :)

Drugo - Che Che,

serija/film je adaptacija priche stripa Faktor 4 koji izlazi vec neko vreme.

Fina teenage SF pricica.

Scenario je jako cool (bolji nego stripski) ali naravno, ne mogu da pricam o tome.

Poz!

iii da, jos nesto - da dopunim cg-a : Zaboravio si naseg matte painting umetnika - Dragana Veselinovica. - njegove slike podizu sve na mnogo vishi nivo.. , i sprat ispod nas je ceo tonski studio koji radi muziku, efekte i dubbing..

Fina teenage SF pricica.
samo da napomenem da je na kraju portir ubica! :D

Scenario je jako cool (bolji nego stripski) ali naravno, ne mogu da pricam o tome.
jel' scenario zavrshen?

iii da, jos nesto - da dopunim cg-a : Zaboravio si naseg matte painting umetnika - Dragana Veselinovica. - njegove slike podizu sve na mnogo vishi nivo.. , i sprat ispod nas je ceo tonski studio koji radi muziku, efekte i dubbing..
ups! auh sorry! a juche bash prichah drugaru o Dragansu!! damn... taj chovek tako kida, da.... uh, ma bruka. :)

i naravno aplauz za tonsku sluzbu. ;)

a i za voice talente. :P

• 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

svi u studiju su dobili grip..

bez zezanja evo pisem ovo s bolovanja...

ono kad sam napisao 'uskoro mali update' mislio sam na plakat

koji je trebalo da izrenderujemo te nedelje...

ali svi se porezboljevase.. mislim da ce od ponedeljka stvari da krenu da se vracaju na normalu...

• 2 months later...

E ljudi odem ja na google da vidim sta ima kad se ukuca faktor4 da bacim pogleda da li ima neki sajt.

kad ono google me ispravi da treba da bude odvojeno 4 od faktor i druga stranica na koju naletim je ova

http://www.cduniverse.com/warning.asp?cart...3%26style%3Dice

:lol: :lol: :lol: :lol:

a pa momci nisam znao da tako daleko i realno zalazite u organic modeling :lol: :D :P ;)

nadam se da sadrzaj ovog sajta ne uznemirava nikoga <_< :lol:

nista nije stalo, prica i dalje aktuelna nego je uleteo jedan 2mesecni projekat u sred svega pa je faktor bio 'on hold', a i u problemu smo sa ljudima koje je trebalo da zaposlimo tj. zbog svih tih odlaganja jos uvek se ne zna datum pocetka full-lentgh film projekta sto je cimanje i nama i njima... uhhh.. nista nisam objasnio... nebitno sve u svemu - bice nesto i bice uskoro! :D