Jump to content

Photobattle - REZULTATI!

Recommended Posts

Pobednik photobattle-a na temu 'vreme' je Goldmund!

16.jpg

fotografija broj 16 - 80 poena

Goldmund

(Sladjan Lukic)

Canon 10D

Čestitam! :)

Evo i ostalih učesnika:

*click za veću sliku*

th_1.jpg

fotografija broj 1 - 79 poena

App

(Ivica Ilic)

Canon S2 IS

th_15.jpg

fotografija broj 15 - 40 poena

Fidel Castro

(Daniel Loncarevic)

Canon 30D

th_2.jpg

fotografija broj 2 - 34 poena

Invisibleman

(Nenad Seguljev)

Fuji S5500

th_9.jpg

fotografija broj 9 - 27 poena

maki101

(Marjan Veljanoski)

Canon 300D

th_6.jpg

fotografija broj 6 - 22 poena

Fodi

(Goran Fodulovic)

Olympus C7070WZ

th_8.jpg

fotografija broj 8 - 21 poena

Napoleon

(Dragan Stankovic)

Nikon D70s

th_10.jpg

fotografija broj 10 - 17 poena

abrakatebra

(Marko Radosavljevic)

Nikon D200

th_7.jpg

fotografija broj 7 - 12 poena

pigeon

(Sasa Golub)

Fuji S5500

th_13.jpg

fotografija broj 13 - 12 poena

Master of disaster

(Milan Melka)

Canon 20D

th_11.jpg

fotografija broj 11 - 11 poena

doomster

(Dejan Miloradov)

Canon 20D

th_4.jpg

fotografija broj 4 - 10 poena

Beli Macak

(Boris Njegric)

Canon A510

th_19.jpg

fotografija broj 19 - 6 poena

ervin

(Ervin Salgo)

Epson 3000Z

th_22.jpg

fotografija broj 22 - 5 poena

adamkrug

(Dragan Stojmenovic)

Fuji S5500

th_3.jpg

fotografija broj 3 - 3 poena

crtani

(Crtani Lik)

Fuji A203

th_20.jpg

fotografija broj 20 - 3 poena

bardeki

(Dejan Bardek)

Fuji S5600

th_21.jpg

fotografija broj 21 - 2 poena

agw

(Milan Nedeljkovic)

Fuji S9500

th_12.jpg

fotografija broj 12 - 1 poena

pemi71

(Petar Milosavljevic)

Canon A510

th_17.jpg

fotografija broj 17 - 1 poena

A_c_ilim

(Milica Tesic)

Canon A530

th_18.jpg

fotografija broj 18 - 1 poena

Expo

(Miro Trivunovic)

Nikon FE

th_23.jpg

fotografija broj 23 - 1 poena

AAdv

(Mirko Jovovic)

Fuji S5600

th_5.jpg

fotografija broj 5 - 0 poena

Photodjo

(Mladen Mitrinovic)

Nikon D70

th_14.jpg

fotografija broj 14 - 0 poena

StevaS

(Steva M. Sekeric)

Canon 350D

@ Goldmund - čestitam jos jednom... :)

Hvala svima na učešću.

Pozdrav ;]

Čestitam pobedniku i hvala na glasovima. Pošto živim 250km daleko od Beograda a i od opreme imam samo ovaj canon s2 i ne bavim se stock-om predlažem da ova moja nagrada bude nagrada za treće mesto u sledećem zadatku.

Morao bih da na ovoj strani postavim jedno cisto eticko pitanje. Naime pojavljuju se dve fotografije na ovom takmicenju (jedna je i pobednik) na kojima je kao osnovni sadrzaj upotrebljena neka druga fotografija koja je de

facto osnovni sadrzaj celokupnog kadra. konstatacija je potpuno suvisna, ako je to delo jednog te istog autora, pa se on na taj nacin fotografski izrazava,

ali ako je 90 procenata kadra reprodukcija tudjeg dela, tada je to reprodukcija, a ne autorstvo. Zbog ovakve nedoumice nisam ni glasao na ovom takmicenju. Pitanje za buduce ucesnike, hoce li u pozadini upotrebljavati neke druge fotografije (koje mozda i nisu snimili) i koliko ta fotografija moze biti dominantna u kadru. Unapred sa izvinjavam autoru pobednicke fotografije, cija sam dela imao prilike da vidim i uverio sam se da je vrstan fotograf. Na ovaj nacin nisam imao nameru da umanjim njegovu pobedu, vec da skrenem paznju na eventualni manir da sutra neko postavi bilo koju fotografiju drugog autora i na 1 procenat doda nesto svoje. Jos jednom se izvinjavam i cestitam pobedniku.

Апсолутно подржавам све ово што је Мастер рекао. То је и разлог зашто сам бојкотовао гласање. Волео бих да чујем Голдмундову 'причу', не желећи тиме да умањим победу ни у ком случају...

Hvala na cestitkama.

App, cestitam i zao mi je sto neces da uzmes nagradu. Nema veze sto ne radis stock.. u nasem studiu moze da se radi i art. :)

Purple, ajde da vidimo ko ce da dobije ovog meseca umesto App-a ako on bas nece.

Master, doomster, ne znam koji je objektivni pogled na ovo pitanje ali moj subjektivni mi kaze da nije bitno da li je nesto 90, 40 ili 5 procenata kada je fotografija u pitanju. Vrlo je uobicajeno u fotografiji i umetnosti uopste da se tudja dela koriste i stavljaju u nove odnose sa novim elementima i time postize odredjeno znacenje. Mogao sam da slikam i komarca na nosu Helmutove babe (iliti g-dje Riefenstahl) - ako cu time da postignem emociju ili znacenje koje sam nameravao ja sam zadovoljan. Ako moze Warhol mogu i ja. :)

To ipak ne znaci da necu drage volje da se diskvalifikujem ako smatrate da moja fotka nije prihvatljiva za takmicenje.

^ josh da je obrnuto, da je na slici neka mladja , sa izboranom rukom koja dodiruje istu ... to bi tek pun pogodak bio.

ovako mi je nekako, bla, niko od riba ne zali za vremenom koje dolazi i staroshcu , to sigurno hehe

anyway fina je fotka, udara baka ;)

^ А може к'о у Зони сумрака, кад они маторци иду да се подмладе... Једино на основу чега се препознаје да су некад били матори су очи... ;)

Честитке.... Нисам гласао јербо сам био лењ (није било зипића), па ме стално нешто одвлачило на другу страну.... Такође, на првих пар погледа нисам нешто био фасциниран избором фотографија.... :(

'Ај да видимо ту следећу тему.... ;)

поз.

ovako mi je nekako, bla, niko od riba ne zali za vremenom koje dolazi i staroshcu , to sigurno hehe

anyway fina je fotka, udara baka ;)

Ali se plaše starosti koja vremenom dolazi. Kada fotografišete pejzaže fotografišete, takođe, tuđe delo. Možemo sada da diskutujemo do besvesti koliko je fotografija uopšte umetnost. Meni je Goldmundova fotka ok. Meni je i fotomontaža ok. Bitna je priča.

Morao bih da na ovoj strani postavim jedno cisto eticko pitanje. Naime pojavljuju se dve fotografije na ovom takmicenju (jedna je i pobednik) na kojima je kao osnovni sadrzaj upotrebljena neka druga fotografija koja je de facto osnovni sadrzaj celokupnog kadra. konstatacija je potpuno suvisna, ako je to delo jednog te istog autora, pa se on na taj nacin fotografski izrazava,

ali ako je 90 procenata kadra reprodukcija tudjeg dela, tada je to reprodukcija, a ne autorstvo. Zbog ovakve nedoumice nisam ni glasao na ovom takmicenju.

cela situacija ti vise govori o glasacima nego o autorima... autor ima "umetnicku" slobodu da prikaze sta hoce.. glasaci su ti koji daju podrsku autoru..

cela situacija ti vise govori o glasacima nego o autorima... autor ima "umetnicku" slobodu da prikaze sta hoce.. glasaci su ti koji daju podrsku autoru..

\

nisu glasachi krivi. reci da su glasachi odgovorni za situaciju je kao kad se RadovanIII zali da mu narod nije po volji i da hoce da ga menja. :)

situacija vishe govori o urednishtvu i onima koji daju nagradu jer nemaju kriterijume i ne znaju da odrede shta odgovara temi a shta ne.

ali... kako je ovo takmichenje ionako zajebancija tako ga treba i tretirati: sa dozom dobre volje i humora. chill out people! :)

nisu glasachi krivi. reci da su glasachi odgovorni za situaciju je kao kad se RadovanIII zali da mu narod nije po volji i da hoce da ga menja. :)

nisam rekao da su glasaci krivi... rekao sam da rezultat odrazava vrednost glasaca... po njihovim kriterijumima, ova fotka je pobednik...i to je to... a tumacenja se ostavljaju svima pojedinacno... neko se slaze sa izborom glasaca, neko ne... :)

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...