Jump to content

Ram memorija-predlog

gerila

Recommended Posts

E ovako.Uvideh da se vise sa samo 512 rama ne moze.Poceo max da mi koci.pa sam odlucio da kupim jos 512.Naravno problem je sto ne znam koju da uzmem.More nekih proizvodjaca ima a mene strah da se ne zeznem.Treba mi DDR i to ne od po 2x256 jer imam jos samo 1 mesto slobodno.

Molio bih vas da samo navedete naziv memorije da bih ja na kraju mogao da "saberem poene"

Maticna je ASUS A7V8X-X a procesor AMD sempron 2400+

Hvala unapred

Probaj da nadjes CpuZ - programcic, trebalo bi da je besplatan - koji cita razne parametre sistema, izmedju ostalih i Timings Table za svaki memorijski slot na ploci. Zapisi one 2.5:3:3:7 ili tako neke vrednosti koje ti pokaze i trazi mem. plocicu koja podrzava taj rezim rada. To ti je puno vaznije, nego ime proizvodjaca.

Brzina memorije je kategorija koja se moze podesiti u BIOS-u. Cak i sa "istim" brzinama, moze doci do cudljivog ponasanja racunara ukoliko latencije i ostali parametri iz tog segmenta nisu uskladjeni. Imao sam nedavno slicnu akciju na Epox ploci, koja takodje ima nVidia kontroler i tri memorijska slota. Zato je jako bitno znati detalje za postojeca 2x256 Mb modula (ako se ne varam to je trenutna konfiguracija) pa prema njima traziti treci modul koji podrzava postojece parametre.

U varijanti "znam sta radim" moguce je dodati trecu plocicu bez vecih problema.

U suprotnom: "cupam - prodam 512M - kupim1G - bodem - radim sa osmehom"