Jump to content

Second Life

sudija
 Share

Recommended Posts

"Igram" se vec neko vreme u Second Life-u i mogu vam reci da je zarazno!

Vidim da ga ovde niko ne pominje iako su mogucnosti za kreativno ispoljavanje pa i za zaradu velike.

Da ne pominjem socijalni znacaj - juce sam sreo tamo i caskao sa troje ljudi sa tri razlicita kraja planete!

Pretpostavljam da se slabo probija kod nas zato sto treba prilicno brza veza, ali ko ima preporucujem najtoplije.

Primeticete takodjeda u listi zemalja nema nijednog od imena pod kojima se Srbija vodi u zadljih par godina.

Pisao sam Linden Lab-u o tome.

Svi objekti u SL su napravljeni njihovim alatkama koje cete naci kad kliknete na BUILD i na netu postoji par

tutoriala kako se koriste alatke. Sve sto napravite u SL mozete i da prodajete drugima za pravi novac!

www.secondlife.com

Evo i screenshot-a

-----------------------------------------------

*edit

Postuj temu tamo gde joj je mesto.

-----------------------------------------------

post-2061-1164148717.jpg

• 2 weeks later...

Jeste, ne moze bas sa dial up-om da se tera.

Nisam jos nista zaradio, mada sam kupio neku zemlju pa kontam da otvorim restoran na kraju vasione...

he he... za sve ljubitelje Douglas Adams-a.

Inace juce citam da je neki lik zaradio milion dolara (americkih) u poslednje tri godine samo preprodajuci

zemlju.

E vidis ja sad mogu samo da mastam o tome. Jel mora da se pretplatis ako hoces tu zemlju da kupis, nisam bas nesto razumeo i jel tamo mozes da napravis shta hoces pa posle da prodajes. Ne razumem nesto, ti napravis taj restoran, kakve sada koristi drugi imaju u tom restoranu?

Izvini na ovako glupim pitanjima, ali bih voleo malo da mi pojasnis dok mi neko ne skine sa neta 22.7 MB.

Poz!!!

• 1 month later...

ja sam po malo poceo da zaradjujem nije nesto al kaplje po 2-5 dolara dnevno...

rentirao zemlju napravio klubic/prodavnicu ...dok ne skupim pare za svoju zemlju..

e onda sadim kuruz !!

nije nikakav problem prebaciti ih na karticu sto sam i uradio cisto da vidim dal radi...

i neverovatno radi savrseno..hihih

dva po dva.. :).....

e i sudija nesto sam racuna :))

gle...

ostrvo ima oko 65000 kvadrata

oko 1000 kvadrata se iznajmljuje za oko 600L$/week

dakle

65000/1000=65

65x600=39000

39000*4(week)=156000/mesecno

156000L$/280(1 dolar) = 557 $

a meseci porez na ostrvo te velicine je 295

557-295= 250

to je onako okvirno ....

:)

a?

medjutim sve sto je lepo ima ALI

zakup ostrva je 1675$

a to znaci da bi prvih skoro godinu dana radio za dz...

kada bi ti sve bilo iznajmljeno u trenutku... :(

blah...

odo ja da pokupim svojih 2,3 dolara za danas :)

• 1 month later...

Meni ovde nista nije jasno, pa kakva je to prevara? Koja je poenta, koja je fora da oni placaju igracima, kakva je onda njihova zarada, oni onda samo gube. Koju oni korist imaju od toga? Uskoro mi stize ADSL pa cu probati. Interesuje me dali je igra besplatna ili se placa?

I ono najvaznije, kako podizete pare? Kako salju u Srbiji?

• 2 weeks later...
poz ljudi, evo i ja sam poceo da igram second life nije loze zanimljiva igra

malo sam igubljem u ovom cudesnom svetu, aj nek me neko kontaktira kroz igru imam par pitanja

user tripko tenk.

poz

jel registracija besplatna ??? ranije sam pokusavao al mislim da mi je trazio kreditnu...

e pa ovako :)

basic account je Dz...

sta je razlika.. ?? izmedju basic i premium...

ne mnogo za pocetak....

osnovna razlika je u tome sto kao premijum mozes da kupujes zemlju na glavnim ostrvima bla bla...ali to ne znaci mnogo za pocetak

uvek mozes da rentiras zemlju kao ja.,...ili kupis svoju na nekom od okolnih ostrva

i ja sam basic i trenutno mi kaplje po 4-6 pravih dolara DNEVNO !!

bio sam dosta skeptican ali stvarno funkcionise...

paypal je idealan ako imate mogucnosti....jer zaista isplacuju...do duse ne ispod 100 dolara...minimum...ali cim nakupis stotku...nije problem

e sad posto ja nemam paypal planiram komb. preko drugara iz evrope , ..

jbga ipak je srbija ali nije frka za to

najveci problem je kako zaraditi...

dugo sam se cimao i prelazio sa jedno na drugi posao...

bukvalno se radi sve !!

od prostitucije preko prosjacenja do prodaje garderobe nakita automobila . fotografija...scripti(programiranja) pa do nekih stvari tipa predstavnistva agencije za nekretnine itd itd...

recimo sony, dell, royters...itd imaju svoja prestavnistva gde se mogu kupiti pravi proizvodi u realnom svetu...bolest !!

postoje cak i ambasade ...folcvagenovo predstavnistvo i jos milion zadivljujucih stvari...

(bas sam pre neki dan nabasao slucajno na Folcv. predstavnistvo)

isao sam da trazim neku prodavnicu skripti i ugledam ogromno lepo zdanje...

spustim se na zemlju ...vidim izlozeni automobili....mermer...lepo osvetljenje ogromni holl...sve se cakli...neka fina muzikica...

prosetam malo gledam kola...kad prilazi mi neka doterana riba...i ljubazno se obrativsi pocne da mi govori o automobilu koji sam gledao...

karakteristike...bla bla... reko necu da kupim samo gledam... :P

dala mi neke pokloncice, majcu. neke priveske pitaj boga sta sve...

mnogo je ozbiljnih ljudi u celom projektu ...jer nikako nije igra mada moze da bude...

meni dosta pomaze neko osnovno poznavanje c++-a obzirom da ako si takozvani "skripter" svi te traze...jer svima treba nesto :)

e sad moje skromno znanje mi ne dozvoljava da mi to bude primarni izvor para...ali znam ljude , moj dobar SL drugar je pre par nedelja uzeo 270 dolara na pravljenju nekog stita za dancepole igracice u jednom veliko klubu...

gazdi tog kluba je nista da da 270 dolara kada toliko placa za nedeljnu reklamu.... :)

a nama obicnim smrtnicima kuca :P

ko ne zna da skriptuje zna da radi u PS-u ili nekom programu pa moze da modeluje majce, suknje itd...koje se prodaju komad od 200-2000 lindena ....1 dolar = 280 lindena...

ili ko poznaje 3d modelovanje eto posla...naravno i fotografi su tu...koji rade za modne virtuelne kuce...ili izlazu svoje fotografije u art galerijama...

verovatno zvuci bolesno i po malo konfuzno sve to...ali vremenom skapiras da zaista funkcionise...skoro kao u pravom svetu...

takodje...je trip sto nema dece ...jer 90% ljudi se ne igra...nego bukvalno ima neki svoj poslic koji ravija do trenutka kada moze da se loguje jednom dva puta u nedelju dana pokupi pare...poplaca racune i namiri radnike...

brw...ako ikada odlucite da dodjete u SL...posetite "Fireplace Club"

koji drzim vec duze vreme...medjutim ovih dana ga preuredjujem u prodavnicu stavri za klub ...svetla, dancefloors, laseri i bla bla sav taj club equipment....konkurencija nije mala ali se trudim da je ubijem cenom...

za sada mi ide nekako ..:)

posto sam totalni anti talent za neki dizajn ...radim ovo malo skriptovanja i modeliranja...

ako nekom treba neki TIP tu sam... u SL kao ivan supply

poz

ps. neko je pitao gde je tu njihova zarada :)

hehe....evo samo nekoliko stvari...

najgluplja stvar ...10l$ je upload texture...samo ja sam uploadovao oko 500

druga glupa stvar...mesecna kirija za zemljiste...

treca glupava stvar....jedno ostrvo te kosta 1600 dolara + 300 dolara mesecno !!

ti radi sa njim sta hoces posle parcelisi pa proddaj i obogati se ali njima si platio ...a njima nije problem da prave ostrva koliko god ima potraznje a ima je ...svet se konstantno siri...

cetvrta jos gluplja stvar :) postoji kurs lindena kao za dolar , euro ili bilo koju valutu ...gornji donji srednji kupovni prodajni ...

tako da....think about that !

cya

Ej ljudi kakvu net vezu imate tj koliki je minimum u kbps za ovo? Ja sam probao sa jadnih 64 na mom kablu i naravno laguje i nemoguce je igrati. Kolika je vasa veza? Ima li nekih saveta da se igra mozda i na ovako slaboj vezi..mislim svu grafiku sam smanjio na minimum i sve..ali jednostavno ne ide

• 1 month later...

ja nisam nešto igrao sem prvih par dana ali preporučujem svakom da pogleda čisto zbog neke opšte kulture jer je stvar posebna. mada je cela igra u znaku NWO-a (Veliki Brat i slični programi) ali vredi pogledati. Može se raditi sve što vam padne na pamet, ljudi lete kroz prostor sve u svemu jedan težak trip kad malo ozbiljnije pogledate na stvar.

Mada sve to jeste svet u kome živimo. I virtuelni i realni.

B) Poz.

imas na Blogu kako je to otprilike izgledalo...

recimo da sada kaplje izmedju 10 i 20 dolara dnevno ....na pocetku ima datum kada je to bilo mnogo manje ali vremena se menjaju ... :)

nemam bas mnogo vremena zadnjih mesec da se zezam tamo pa ne napredujem ...ali se nadam da cu moci da odvojim uskoro neko vreme pa da popnem to na 30ak...

over and out.,..seva napolju ko ludo razmilsjam da gasim komp !

• 2 years later...