Jump to content

Recommended Posts

Extra tema, vec godinama planiram da krenem sa air brush tehnikom i nikako da ga uzmem. Inace koristim acrylic na platnu pa me zanima da li sa air brushem mogu da koristim i dalje isti materijal.

E sad,jedno iskustvo...smejacete se sigurno pre par godina sam procitala negde na netu za air brush bez da sam pogledala slike kako izgleda i kako funkcionise.U tom momentu rodila se ideja o improvizaciji air brush-a (svasta ce moj mozak smisliti, i btw ne ponosim se iako je ispalo dobro). Naime na platnu je uradjena slika obicnnim prskalicama(ajaxa za prozore) u koje sam razredila acrylic. Koristila sam ih vise radi razlicitih boja i radi brzeg susenja acrylica a i radi razlicitih rupica. Sve u svemu ovaj 'rad' danas visi u dnevnoj sobi moje kume preko koje smo stavili nesto nalik na perspex staklo bez rama i izgleda fenomenalno. (slikacu pa cu postaviti).

Naravno ovo ne preporucujem samo eto anegdota na postavljenu temu

pozdrav

... Inace koristim acrylic na platnu pa me zanima da li sa air brushem mogu da koristim i dalje isti materijal...

naravno, akrilne boje su preporucljive, bitno je samo razrediti ih da bi se dobio viskozitet pogodan za air brush. Boje iz tube se naravno razrede (vodom), a postoje i vec razredjene akrilne boje namenjene upravo slikanju air brush tehnikom (u tecnom stanju).

evo jedne slike od pre 20-tak godina na lesonitu, oslikane najobicnijim emajl lakovima za farbanje prozorske stolarije.(dimenzija 120 x 90 cm)

zenauvodi.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Ljudi, moze li mi neko od vas reci dje ovo ima da se kupi kod nas, ili nedje u okruzenju?

Bio bih vam krajnje zahvalan..

(ako je neko vec pitao, ne zamjerite)

Ne znam za CG, ali ima u Beogradu, firma Papir Color u Golsvordijevoj ulici.

Jel zna neko gde ima da se uzme frisket film ili nesto slicno (ne ono tecno :D)?

Cao svima :-) Malcice kao da je zamrla tema? Mene zanimaju video tutorijali ili casovi ili sta god ako neko ima ideju.

Imam nekoliko tutorijala koje sam skinuo preko torenta, pa mozemo i da se menjamo :-))

POZZ svima :-)

Planiram da uskoro pazarim kompresor i par "prskalica", pa da se malo poigramo... Na internetu sam nasao dosta informacija o airbrush tehnici, ali bih voleo da uzmem i par casova od nekog ko ima iskustva sa ovim alatom. DVD lekcije su ok, ali ziva rec je ipak nesto sasvim drugo...

Da li bi neko ko radi ili je radio sa airbrushom, bio raspolozen da mi da nekoliko privatnih casova?

Cena nije nikakav problem...

Interesuju me osnove i specificnosti alatke. Sklapanje, rasklapanje, odrzavanje airbrusha, odabir i priprema boja i tako to. Dakle, par seansi (mislim da bi mi bilo dovoljno da skapiram osnovne stvari)...

Mozete me kontaktirati na: vunorad@gmail.com

P.S. U Beogradu sam, ali mi ne bi bio problem ni da dodjem do nekog drugog mesta (do sat -dva voznje od Beograda)...

Ja bih bio voljan da ti pomognem, naravno besplatno, ali zivim u Becu. Ako te put nanese u ovom pravcu, javi se.

djfilip1@yahoo.com

Inace bas mi se svidja ovo sto radis vunom.

Evo jedna moja slicica radjena airbrush-om

IMG_3.jpg

Huh, kako je ovo dobro! :blink: Svaka cast!!! Dakle, kompletan Dostojevski u jednom radu (Kockar, Zlocin i kazna)...

Djfilip, hvala puno na ponudi. Na zalost, avion mi je na godisnjem remontu, a i pilote sam ustupio Bekamu na par nedelja, tako da trenutno nisam u mogucnosti da skoknem do Beca. Naravno, cim resim ovih par sitnica, najavicu se... ;)

U svakom slucaju, hvala ti mnogo na ponudi i dobroj volji! :)

Sve najbolje i puno srece u daljem radu (ocigledno, ovo sa airbrush-om ti jako dobro ide)!!!

Slucajno sam na netu naleteo na link www.hobbyeasy.com,solidni ganovi Sparmax su 40-tak eura,dostava iz hong konga 5 e,za carinu neznam pa sam za pocetak narucio neki razdelnik od 5 e sa dostavom.Kad dodje i ako dodje mogu vas obavestiti kako sam prosao.

Pozdrav ljudi, izvinjavam se ako upadam ne neajvljen nov sam na na zoni ako kome treba neka pomoc ili savet oko brusha pitajte ako je u mojoj moci rado cu pomoci.

Pozz svima, nova sam na forumu i treba mi savet (pomoc). Kupila sam double action AB, kompresor je home made i sve je radilo lepo dok ga jednom nisam rasturila i izgubila jednu malu gumicu (O) i sad baca boju i "secka" kad radi a ja nemam pojma odakle je gumica ispala jer je premalena. :unsure:

Zavisi si od tipa AB-a. Na ovoj slici mozes da vidis gde stoje gumice na nekim IWATA AB

img015_zps22f3220d.jpg

Hvala ti, gumica je ispala iz okidaca, poslala sam mail - alexandar cosmetics, nadam se da cu je naci.

evo i slike AB-a koji imam.

post-50008-1364467924_thumb.jpg

Zamenila sam i diznu i iglu i gumicu, ali secka kad radi, ne izbacuje boju ujednaceno nego u "talasima" ne znam kako drugacije da opisem. Smanjim pritisak - pojacam pritisak, stavim guscu boju - redju boju i opet isto. Od prvog kontakta sa Airbrash-om ga sam zavolela, mogla bih danonocno da radim ali ovi problemi na koje sam naisla me izludjuju ne znam vise sta da radim. "Mozda cu morati da kupim drugi pistolj..." :(

Plako sa kupovinom novog AB :) Postoji mnogo razloga koji uzrokuju neujednačen rad.

Probaj lepo da očistiš AB, pritisak oko 1.5 bara, boja gustine kao mleko. Ako koristiš boje koje nisu predvidjene za AB kad ih razrediš, morala bi i da procediš. Moguće je i da ti se suši boja na vrhu igle (tip dry), koju možeš da skidaš četkicom.

Ako koristiš kompresor sa membranom (bez boce) on se zagreje pa ima neujednačen pritisak i kondezuje se mnogo vode. Tu neme nekog pametnog rešenja osim da ga hladiš posle svakih 10min.

Koje boje koristiš?

Klasicne Akrilne boje, (ovde sam nasla samo boje za telo i nokte). Kompresor ima bocu i filter za vazduh...

za cedjenjenje boje je super ideja, nije mi to palo napamet to cu sad da isprobam, hvala...

Jedan moj brzi portret

Svaka cast!

Cedjenje boja nije uspelo, stvarno ne znam koju boju da upotrebim. Jedino nitro boje daju bolji rezultat ali miris je posle nekih 20-tak minuta nepodnosljiv... A kompresor mi je manjeg kapaciteta tako da i to moram da sredim.

Svaka cast!

Cedjenje boja nije uspelo, stvarno ne znam koju boju da upotrebim. Jedino nitro boje daju bolji rezultat ali miris je posle nekih 20-tak minuta nepodnosljiv... A kompresor mi je manjeg kapaciteta tako da i to moram da sredim.

Nitro boje mogu bas fino da se koriste,ali vremenom ce ti unistiti gumice-0ringe na airbrushu.I cuvaj se mirisa tog nitra,u pocetku prija,kasnije razara pluca.Poz.