Jump to content

FLASH+PHP+MySQL

radoman2

Recommended Posts

imaš OVDE na actionscript-u jedno od boljih rešenja... zahteva neke preduslove na samom serveru ali ti je tamo sve lepo objašnjeno šta-kako...

za nešto konkretnije, ipak moraš da sedneš i napišeš šta ti je potrebno.

pa kako da ih uvuces ...ne mozes ti direkno da postavis konekciju sa mysql-om ..mozes da 2 slucaja :

1. php izvlaci podatke iz mysql-a i generise txt sa nekim &var=

2.php izvlaci podatke iz mysql-a i generise xml sa odredjenim nodovima

3. flashremoting ... long story

• 2 weeks later...

Ja sam isto sad skoro radio da flash jednostavo ucitava xml preko loadXML("generator.php")

a sam generator sam nasao na netu, prodje kroz bazu, izvrsi sql upit nad njom i na osnovu toga pravi XML (cak su ponudjena 4 raclicita tipa xml-a kao izlaz).

Ajde gledacu da nadjem, spakujem u zip, pa stavim na server ... ako treba nekom :)

U svakom slucaju je MNOGO lakse ovako nego preko loadVars

• 2 weeks later...

Gari ja sam imao velikih problema sa tim flash - php - mysql - flash kada sam radio jednu transportnu berzu. trebao sam da ucitam u flash recorde iz mysql-a tipa koji su zadnji poslovi na berzi (iz kog u koji grad ide posiljka, iz koje u koju zemlju sve sa zastavicom) i nisam uspeo. Reshio sam sve sa java scriptom. Tako da imash na kirupi dosta primera kako da ucitias iz mysql baze u flash. Adresa ti je http://www.kirupa.com/. srecno. B)