Jump to content

Rasveta za slikanje portreta

Recommended Posts

Posto sam primetio po forumu da ima gomila ljudi koje zanima kako, gde i po kojoj ceni se mogu naci reflektori za osvetljavanje modela, kako napraviti neku improvizacije, da bi se ustedele pristojne pare, koje su adekvatne zamene za ozbiljnu studijsku rasvetnu opremu... itd... itd

Mislim da ne bi bilo lose da se sve to ubaci u jednu temu i da se jave oni koji su uspeli na dobar nacin da rese gore spomenute probleme... Da se i mi malo prosvetlimo... :rolleyes:

• Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Citao sam to, ali tu niko konkretno nije rekao kako moze sta da se napravi i gde koji elementi mogu da se nadju...

Cuo sam da imaju neki reflektri na buvljaku (komplet 2 reflektora i stativ za njih) za manje od 2000 din (polozaj tezge: udje se na srednji ulaz drugi red levo, 5. tezga sa desne strane)

Nasao sam jedan text u refoto-u kako napraviti rasvetu uz pomoc starog blica, folije i kisobrana. Slikacu danas pa cu okaciti. Koga zanima moze da pogleda

Cuo sam da imaju neki reflektri na buvljaku (komplet 2 reflektora i stativ za njih) za manje od 2000 din (polozaj tezge: udje se na srednji ulaz drugi red levo, 5. tezga sa desne strane)

Nasao sam jedan text u refoto-u kako napraviti rasvetu uz pomoc starog blica, folije i kisobrana. Slikacu danas pa cu okaciti. Koga zanima moze da pogleda

ajde molim te postavi link gdje si nasao tekst na refoto..ja nemogu nikako da nadjem...

Evo ih te obecane dve stranice, ne znam da li bas ovo sme da se radi ali...

http://img221.imageshack.us/img221/6194/dsc1970cu5.jpg

http://img221.imageshack.us/img221/60/dsc1969yq7.jpg

Ako vam ne odgovara rezolucija, bunite se, stavio sam tako da ne bi imali problema ljudi sa modemskom konekcijom!

Bilo bi lepo kada bi jos neko okacio neki slican text ili tutorial... :D

zanimljivo nema sta....pogotovo za mene koji sam amater...samo gdje naći taj stari blic ili tome slično??? blizu mi je buvljak valjda naletim na tako nešto.. :rolleyes: ... a kisobrana kod kineza kolko 'oćeš za džaba.. :lol: :lol:

super tekst...a kaži mi jesi u planu da ovo isprobaš??

ja sam mislio nabaviti 2 reflektora po 500w (znam da puno griju) pa isprobati nekoliko portreta...samo nisam siguran koji materijal da koristim kao pozadinu i koji materijal da stavim ispred reflektora(ili da probam sa 2 bijela kisobrana)....

prijatelj ima neku sijalicu od 1000w u garazi stvara nevjerovatno jaku svijetlost (bukvalno se nemoze gledati u sijalicu)...najvjerovatnije ću dodati jos i nju (uf kakva će tek to pećnica da bude u sobi :rolleyes: )

Sigurno tih matorih bliceva ima na buvljaku... Nego vise me "brine" gde naci kablove za spajanje i kako resiti pitanje stativa?

Kisobrani i folija nisu problem, a mislim da su neophodni da bi mogao lepo da osvetlis model, da samo reflektori ne mogu da budu zadovoljavajuci...

Flesh glava od 200w + softbox 50x50 ili kishobran + jedna do dve žilberice.

Svi sa nestrpljenjem očekujemo da kod mr. zvaničnog uskoro stignu ti kompleti po jako povoljnim cenama.

Zna li se kolika ce biti okvirna cena spomenutog kit-a?

Sigurno tih matorih bliceva ima na buvljaku... Nego vise me "brine" gde naci kablove za spajanje i kako resiti pitanje stativa?

za spajanje kablova je najbolje ''konsultovati'' se sa nekim električarom, rtv mehaničarom...imam prijatelja koji radi u jednom rtv servisu otiću sutra do njega...maloprije sam bio na buvljak nisam imao sreće :(

Uh... evo uspeh da procitam nekako... Ne moras da kacis (bar ne zbog mene)!

Hvala za tekst, dao mi je par ideja s' tim blicevima, ali ko zna kako ce to da ispadne, ali dok ne probas ne znas!

Pazite samo sa tim ruskim blicevima, koliki napon bacaju na sinhro kontaktu.!!!!

Ja imam jedan takav slika dole, koji baca napon "ko dalekovod" :rolleyes:

blic1zi5.th.jpg

Ako drzis prst na sinhro kontakt i kresnes blic, dobijes udarac ko da si gurnuo prst u steker od 220 V :o

Mogu da pretpostavim kako vi se proveo DSLR kad bih mu prikacio taj blic

Imam i ja isti takav :)

Necu da ga kacim na aparata nego na kockice.

A jel moze da osteti kockice?

Ne znam, nisam ga ni ja kacio, a i nemam kockice, imam jos nekoliko slicnih krseva starih vise od 25 godina, ali ne znam gde ima da se kupe slejv kockice, posto ne umem da napravim :)