Jump to content

postiplomske na arhitekturi

A-en
 Share

Recommended Posts

trenutno studiram graficki dizajn, zavrsio saam u srednjoj slikarski odsek, zanima me nastavak studija van ove zemlje na studijama vezanim za arhitekturu, godina nebitna, sem ne bih hteo bas na prvu - druga je ok, a sada sam zavrsio trecu:)pa?!,ne zanimaju me saamo fakulteti vec korisni konkursi za stipendiranje+++...odlicno bi bilo konkurisanje portfoliom + cv?!sta god - biografija...

ok, jeste malo dragi teen-u tema ali kapiram ako neko nesto doprinese, bice ok za sve..+nadam se da sam jasno postavio i da vam nije preopsirma+nemoguca...?!

unapred hvala...

trenutno studiram graficki dizajn, zavrsio saam u srednjoj slikarski odsek, zanima me nastavak studija van ove zemlje na studijama vezanim za arhitekturu, godina nebitna, sem ne bih hteo bas na prvu - druga je ok, a sada sam zavrsio trecu:)pa?!,ne zanimaju me saamo fakulteti vec korisni konkursi za stipendiranje+++...odlicno bi bilo konkurisanje portfoliom + cv?!sta god - biografija...

ok, jeste malo dragi teen-u tema ali kapiram ako neko nesto doprinese, bice ok za sve..+nadam se da sam jasno postavio i da vam nije preopsirma+nemoguca...?!

unapred hvala...

naslov teme je postdiplomski - nesto mi nije jasno ... hoces da se prebacis na neki fax, pa da nastavis studij, ili ganjas postdiplomski ?

u svakom slucaju pogledaj ovdje sto se tice skola arhitekture : http://europe.tiscali.co.uk/index.jsp?sect...;content=143774

sto se tice prebacivanja :

- ne bih ti savjetovao da se prebacujes sa visih godina studija na drugi fakultet, posebno ne sa naseg fakulteta na neki evropski - razlike su drasticne, i bices zakinut opasno - vratice te recimo na prvu godinu ili tako nesto - ili ce ti ostati toliko razlika iz prvih godina, da ces morat da pratis predmete iz vise semestara, a to je obicno tusenje, jer se cesto poklapaju termini (recimo pratis nesto iz prvog semestra, i nesto iz treceg, a to ti je u istom danu, u istom terminu, na dva razlicita mjesta :)

- bolje zavrsi kod nas fakultet, kad si vec dogurao do 3.godine, i onda ganjaj neki postdiplomski - nase vlade cesto finansiraju postdiplomce - bar u BiH, a vjerujem i u Srbiji

- obrati paznju uopste na svoje ambicije - otkud prebacivanje sa grafickog dizajna na arhitekturu - trenutno je arh.struka u za*ebanoj krizi, a grafika se radi svuda, brate, nemoj od gotovine praviti veresiju. U Banja Luci arh.inzinjer dobija mjesecno 600-1000 KMaraka (300-500E), dok npr. u stamparijama likovi koji rade Photoshop, Illustrator, InDesign i Quark dobijaju oko 900 KM (450E) za posao sa puno manje odgovornosti.

- cuo sam od kolega da Italija nudi stipendije za svakog studenta, bilo domaceg ili stranog, tako da tamo vjerovatno mozes izganjat nesto - mozda. U Firenci npr. postdiplomski za arhitekturu traje samo godinu dana, ali i kosta hrpu para.

eto ukratko

poz

hvala...tako i planiram...iako mi ne bi smetalo da predjem na raniju god,samo je taj problem sa predmetima...hm?pogledacu taj l. kasnije...svejedno posao g. dizajnera mogu da radim bilo kad...ako nastavim nesto dr.

sta ti studiras? :D

ne znam zasto bi prelazio sa dizajna na arh?! to bas i nije slicno...

...zato.jeste meni.postoji veza...oped, meni bitna...da presao bih i na recimo drugu sa predmetima koje sam propusio...ovde ne postoji fakultet za graficki dizajn gde ces da naucis nesto...ovde ne postoji graficki dizajn...nemas 2 imena koja se ozbiljno bave g.dizajnom...

Postoje razni tipovi linije. Kombinacijom ovih tipova dobijaju se kvalitetni i manje kvalitenti crteži. Neko zna dobro da ukomponuje neko ne zna. Onaj ko to zna ručno, znaće i na računaru. Osećaj za dobar crtež (odnos linija) ili imaš ili nemaš.

citaj top.ac.ok.kinta?!

• 4 weeks later...
- cuo sam od kolega da Italija nudi stipendije za svakog studenta, bilo domaceg ili stranog, tako da tamo vjerovatno mozes izganjat nesto - mozda. U Firenci npr. postdiplomski za arhitekturu traje samo godinu dana, ali i kosta hrpu para.

eto ukratko

poz

Samo da potvrdim ovu informaciju. Stipendija je 4300e godisnje a sto se tice fakulteta prve godine uplatis 130e koje ti kasnije vrate :) (ovo sve pricam za Rim) . Uslovi za stipendiju su lagani.Bar u prvim godinama. Prve godine stipendiju dobijas na osnovu primanja roditelja,nekretnina i broja clanova porodice, uglavnom... s obzirom na primanja SVI ljudi koji su dosli sa balkana koje ja znam su dobili stipendiju.ALi bukvalno svi. E sad na tebi je poslije da je odrzis....