Jump to content

Spasimo Ledinacko jezero od isusivanja!

gornjane
 Share

Recommended Posts

Sve mi deluje da ste džabe krečili, jer smo Paya i ja danas naišli na ogradu koju čuva neki čika koji nije delovao raspoloženo. Jedna ekipa pre nas je pokušala pregovore, ali bez uspeha, tako da mi nismo ni probali nešto slično. Zato i nema slika, samo priča :(

• 2 weeks later...
  • Replies 227
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pozdrav svima!

U toku je peticija za ocuvanje Ledinackog jezera.Mozete se potpisati svakog radnog dana od 17 do 20 u Zmaj Jovinoj ispred broja 4.Subotom od 11 do 14.

Cilj je skupiti 7000 potpisa kako bi problem izneli u Skupstini Vojvodine, a i kako bi te potpise iskoristili u daljim pritiscima na one koji treba da odluce sta ce s jezerom biti, tj da li ce dati saglasnost na plan rekultivacije!

Sto vise potpisa to bolje.

Pozdrav

Pozdrav svima!

U toku je peticija za ocuvanje Ledinackog jezera.Mozete se potpisati svakog radnog dana od 17 do 20 u Zmaj Jovinoj ispred broja 4.Subotom od 11 do 14.

Cilj je skupiti 7000 potpisa kako bi problem izneli u Skupstini Vojvodine, a i kako bi te potpise iskoristili u daljim pritiscima na one koji treba da odluce sta ce s jezerom biti, tj da li ce dati saglasnost na plan rekultivacije!

Sto vise potpisa to bolje.

Pozdrav

Nadam se da ce to potrajati bar josh par dana-jer sam bolestan kao ker tj ne mrdam iz kreveta!No ako odem do grada ovih dana-POTPISUJEM NARAVNO ;)

U subotu ce se na Popovici na startu Fruskogorskog maratona prikupljati potpisi za jezero.

istog dana ce biti odrzan performans kod dobro poznatog izvora Zvecan u blizini jezera.Performans organizuje zelena inicijativa.Bice tu raznog programa,doci ce body art majstori,bice tu male predstave, najavljuje se i neka svirka itd..

Moj komsija ce praviti pasulj, pa dodjite :)

Performans pocinje oko 10 a program ce trajati do posle podne..

Pozdrav

Rasha

• 2 weeks later...

Pozdrav svima na forumu!

U subotu 12. maja ce na Ledinackom jezeru biti organizovano po 6. put kolektivno krstenje.

Kao sto znate obezbedjenje je i dalje tamo, prilaz jezeru je zabranjen, ali ce ovoga puta izgleda napraviti ustupak, tuzno je to reci, da nam neko u nacionalnom parku neko pravi ustupak tako sto ce nam otvoriti kapiju.

Bilo kako bilo, ja Vas pozivam da dodjete u sto vecem broju, i da fotografisete ceo dogadjaj.Do sada je prijavljeno preko 100 ljudi za krstenje,a posto ce svako od njih dovesti i kumove i rodjake, bice par stotina ljudi.

Pozdravljam Vas i pozivam da dodjete u subotu 12. maja na Ledinacko jezero u 16h

Rasha

Ево фотографија од суботе с малим закашњењем. Окупатори нису дозволили да се приђе језеру :angry:

IMG_2557.jpg

IMG_2584.jpg

IMG_2586.jpg

IMG_2598.jpg

IMG_2606.jpg

IMG_2614.jpg

IMG_2621.jpg

IMG_2634.jpg

IMG_2644.jpg

IMG_2654.jpg

IMG_2670.jpg

IMG_2695.jpg

IMG_2697.jpg

IMG_2715.jpg

IMG_2723.jpg

IMG_2731.jpg

IMG_2801.jpg

IMG_2825.jpg

IMG_2827.jpg

IMG_2832.jpg

IMG_2843.jpg

IMG_2877.jpg

IMG_2886.jpg

IMG_2922.jpg

IMG_2960.jpg

IMG_2976.jpg

IMG_3000.jpg

Tema je neočekivano prešla na OffTopic kolosek i zato je bila privremeno zaključana, pa privremeno sakrivena da bi bila očišćena od komentara kojima je mesto u privatnim porukama ili na nakim drugim forumima.

Ako mislite da sam greškom sa foruma skinuo i neki vaš važan komentar u vezi sa temom, slobodno ga ponovite.

Hvala na razumevanju i aktivnom učešću u radu foruma.

Edited by deus&machina

• 2 years later...

Znam da dizem temu iz mrtvih, ali juce sam bio do izvora pored jezera i poceli su sa ispumpavanjem istoga!!! Planira se da se isusi za 60-90 dana i da se narednih 5 god (min) eksploatise kamen i da se postepeno sredjuje okolina jezera da bi ono (ponovo) postalo turisticka atrakcija!!!

u je, bash su mu spustili nivo. znachi po zilijarditi put razbojnici su se samo povukli, ali odustali nisu. s' druge strane obichna raja se teshko pali, i lako gasi. dakle josh jedno prdenje u prashinu.

n.s. kolektivno gore na vidikovac kad ga isushe, i lepo hop-dole naglavachke.