Jump to content

Spasimo Ledinacko jezero od isusivanja!

gornjane
 Share

Recommended Posts

slažem se da ovu temu treba držati dalje od politike, ali pošto je sam problem jezera usko vezan za politiku (a ova tema vezana za jezero), ne bi verovatno ni bilo moguće potpuno se ograditi od politike.

Ali opet, trebalo bi biti oprezan sa raznim "istinama" jer takve "istine" čujemo svaki dan na televiziji i sve te kupovine, prodaje, zamene, prevare i sl. mnogo liče na neke pred- post- izborne manipulacije. Istinu je teško naći u svemu tome.

Nadam se da se tema neće nastaviti u tom pravcu.

• 3 weeks later...
  • Replies 227
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• 1 month later...

Pozdrav svima!

Problemi oko Ledinackog jezera su ponovo aktuelni.

Naime od pre 10-ak dana, se na jezeru nalazi privatno obezbedjenje angazovano od strane austrijske firme koja je zimus pokusala da ispumpa jezero.

Znate svi kako se to zavrsilo, a ja bih da dodam da je u medjuvremenu uradjeno ispitivanje stabilnosti platoa za kojeg su tvrdili da ce popustiti pod silinom vode.

Kao sto smo svi znali to su budalastine i vise razloga i argumeneta za izusivanje jezera nema.

Ali doticno obezbedjenje sprecava narod da dodje do jezera.

Savet mesne zajednice je pozvao sve mestane Ledinaca i ljubitelje Fruske Gore da dodju na jezero na protest zbog ogranicavanja kretanja delom nacionalnog parka.

Okupljanje ce biti u nedelju u pola 12 kod izvora.

Pozivam sve koji su bili prosli put da dodju ponovo.Sto vise to bolje.

Hvala unapred

Rasha

Reporterska ekipa DZ se uspjesno vratila sa zadatka,drug Abdee je prvi probio liniju i medju prvima usao u posjed :D ,a ja i jos dva mlada momka smo zajedno sa ostalima lagano napredovali...

evo nekolicina fotki od mene...

fightfornature6ox9.th.jpg

fightfornature5pc4.th.jpg

fightfornature8hp3.th.jpg

fightfornature2sx1.th.jpg

fightfornature3nu3.th.jpg

fightfornature11kt6.th.jpg

fightfornature12js8.th.jpg

fightfornature4kx9.th.jpg

fightfornature7gt8.th.jpg

fightfornature1ap0.th.jpg

lookattheskyra3.th.jpg

fightfornature9to5.th.jpg

fightfornature10vq4.th.jpg

readingnewsvo2.th.jpg

Evo da se javi jedan od tih mladih momaka :D .

Nepriljatelj je ponovo napao :angry: .

Posle par uspešnih i emotivnih govora ispod jezera...

br1mc8.th.jpg

Raša nas je pozvao da mirno prošetamo do jezera.

br2vn2.th.jpg

Milicija i obezbeđenje se sa ovom idejom nisu složili i prilično bezvoljno su branili nezakonito postavljenu ogradu. Postavljanje ograde je odobrio direktor Nacionalnog parka Fruška Gora Kosta Plužarević a paravojnu formaciju iz Bečeja (novosadske agencije za zaštitu nisu htele da se late ovog prljavog posla :) :) ) najmila je multinacionalka Alas.

br3td1.th.jpg

Posle kraće rasprave kapija je manje više silom otvorena i rašireni su transparenti u mirnoj šetnji do jezera.

br4wy1.th.jpg

Otac Samson bio je sa narodom kao i uvek :) :) i održao je molitvu. Zaista treba imati snage i suzbiti mržnju prema korumpiranima i gramzivima koji žele da unište ovu lepotu :angry: .

br5wi7.th.jpg

Bilo je i umivanja u jezeru.

br6cu3.th.jpg

I za kraj oni zbog kojih bi trebalo da sačuvamo ovo jezero :) :) :) .

br7yh5.th.jpg br8xg3.th.jpg

:)

То је свештеник из Старих Лединаца, села крај језера, чији су мештани директно угрожени евентуалним реактивирањем каменолома и уништавањем језера... Његова је подршка веома значајна за овај догађај. Једна изузетно јака и позитивна личност. Овом приликом га поздрављам. Мало личи на металца, да... :)

Pozrav narode!Vidim ovde se svashta deshava a ja sam malo(vishe)bio u nekoj guzvi, pa nisam ni na DZ dilazio nekoliko dana...A juche sam bio na Sajmu automobila u BG-da iskoristim slobodan dan...Sad da sam znao za OVO-verovatno bi L.jzero prevagnulo al sad shta je -tu je...Chim bude sledeca akcija-TU SAM

Simpa fotke nema shta ;)

Nase iskrene cestitke za izuzetne fotografije i akciju koju ste izveli!

Nas tim je bio sluzbeno odsutan van zemlje i mi nismo mogli da budemo sa vama (sinoc smo stigli), ali vas najlepse molimo da sledeci put akciju najavite bar 7 - 10 dana unapred da se bolje organizujemo i budemo tamo.

Jos jednom naglasavamo da ste uradili pravu stvar!

Janus