Jump to content

Spasimo Ledinacko jezero od isusivanja!

gornjane
 Share

Recommended Posts

Gronjane nisi mi odgovorio na pitanje koje sam gore postavio..

Edit: A zasto tu ne bi bila neka poljana ili shuma umesto tog vestackog jezera ? Mislim da bi to bilo mnogo korisnije za neke zivotinjeske vrste, osim coveka..

* A izvinjavam se mnogo se izvinjavam, ali Esdy malo ISKACES iz konteksta, i malo SMARAS sa svojim PITANJIMA koja uopste nisu na mestu, bar ne za sada kada se ovde nesto pokusava!

Ti kao da si neka mala bomba koja hoce da eksplodira jer joj je dosadno!

Ako nemas nista pametnije da radis, a ne zelis da ucestvujes u ovoj akciji, zasto TOLIKO SMARAS??????

Ukljuci se korisnije u ovu Akciju spasavanja Ledenickog Jezera ili roni po jezeru :)

Pa meni nikko ovde nije rekao da je ovaj SLUCAJ - Ledenickog Jezera star evo sad u Januaru 2007 - 2 (dve) godine????

Nasla sam clanak na Internetu od utorak, 25. januar 2005. u DANAS

http://www.danas.co.yu/20050125/vojvodina1.html

Đorđe Kruška, član Predsedništva Demokratske Vojvodine

Austrijska firma zainteresovana za fruškogorski kamen

Novi Sad - Zahtevamo od predsednika pokrajinske vlade Bojana Pajtića da interveniše u Sekretarijatu za energetiku i mineralne sirovine, koje je protivno odluci Skupštine Vojvodine, zatražilo do PIV da se izradi analiza ekonomske opravdanosti ponovne eksploatacije tehničkog kamena na Fruškoj gori - rekao je na konferenciji za novinare Đorđe Kruška, član Predsedništva Demokratske Vojvodine.

Prema njegovim rečima, postoje indicije da je na delu koordinirana akcija na dva koloseka, pokrajinskom i republičkom, kako bi se od mrtvog preduzeća Rudnik nemetala Rakovac, napravila uspešna udavača po cenu devastiranja Fruše gore kao nacionalnog parka.

- Za dokapitalizaciju Rudnika naprasno je zainteresovana austrijska kompanija "Alas international", koja je svojevremeno učestvovala na tenderu za Beočinsku fabriku cementa. Sve govori da im je neko obećao otvaranje sirovinske baze, uprkos važećem Prostornom planu Fruške gore. Poslovodstvo Rudnika se obratilo republičkom Ministarstvu za kapitalne investicije sa zahtevom da se proglasi opšti interes za ponovno otvaranje kopova, a inicijativa je prosleđena Ministarstvu finansija, pošto o tome mora odlučiti Vlada Srbije. Može se dogoditi da osvanemo među kopovima i deponijama - rekao je Kruška.

M. I.

I sta sad, a mi tek sada reagujemo?

A ovi Austrijanci krecu u napad, i rade polako ali sigurno vec skoro 2 godine ?!?!

oVo je LuDiLo :(

Sta se ovde uopste DeSaVa ??

A sta mislite da otvorimo i napisemo SVE o o Problemu Ledenickog Jezera na BLOGu B92???

to je mislim ipak korisnije i vise ljudi prati taj Blog??

Sta mislite?

• Replies 227
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

I tako ja jurim i surfujem po Internetu da najdem jos neki dokument o Ledinackom Jezeru i nadjem

ceo fotografski album, kolege Dejana Kovacevica,

i to su mi za sada najlepse fotke Ledinackog Jezera, a iz godine 2005 :) i 2004,

i vidim da tu ima i peska i da kupacice uzivaju :):)

Molim vas pogledajte ovu Galeriju Dejana Kovacevica :P

Evo link za njegovu online galeriju:

http://dejan-kovacevic.fotopic.net/c740548.html

i onda vidim da je tamo bas lepo i krasno i mnogo fino FG Izletiste, da sam i ja pozelela da se okupa u jezeru i suncam i pijem kaficu pod suncobranom od trske!

Znaci li to NSadjani da je to bilo jako lepo izletiste i kupaliste PROSLE GODINE???

A ove godine???? sta bi??

Ovo je email moje koleginice Katarine, biolog po struci :D

-----------------------

Draga Biliana,

informacija o isusivanju Ledenackog jezera me je posebno zainteresovala, posebno jer se radi o jezeru koje se nalazi u okviru Nacionalnog parka (a kao sto znamo, Nacionalni park je veće područje sa prirodnim ekosistemima visoke vrednosti u pogledu očuvanosti, složenosti građe i biogeografskih obeležja, sa raznovrsnim obeležjima izvorne flore i faune, reprezentativnim fizičko - geografskim objektima i pojavama i kulturno - istorijskim vrednostima i predstavlja izuzetnu prirodnu celinu od nacionalnog značaja (Zakonska formulacija) )

A i koliko ja znam u okvirima Nacionalnog parka, prema onome sto sam ja ucila, ne postoji govora da se tako nesto moze uciniti. Prosto mi je neverovatno da se neko moze "usuditi" da tako nesto i pomisli. Mada, ne zaboravimo, ovo je zemlja Srbija i ovde je sve moguce.

Elem, s obzirom da moje misljenje nije uopste bitno, potrudila sam se da dobijem pouzdane informacije od ljudi koji su direktno ukljuceni u realizaciju ovog projekta.

I spletom srecnih okolnosti, mogu reci, dobila sam informaciju iz "prve ruke" da (prenosim ti reci doticne osobe) se sve akcije koje su zapocete i koje ce se dalje odvijati rade ISKLJUCIVO u cilju rekultivacije jezera koje preti okolnom naselju da ga poplavi. Nivo vode se velikom brzinom (receno mi je tacno kojom, ali se ja sad ne mogu setiti) dize i da se hitno moraju izvrsiti predvidjene akcije kako bi se jezero dovelo u stanje kada ce postati turisticka destinacija, a sto ce verovatno trajati par godina.

Prenosim ti i informaciju da postoji i mogucnost odrzavanja predavanja na tu temu sa iznosenjem svih podataka o ovom "dogadjaju" na videlo od strane osoba koje su za to odgovorne.

Ako postoji interesovanje, javi mi.

Eto toliko od mene, ako bilo sta mogu pomoci, tu sam.

Veliki pozdrav od Katarine Maric

--------------------------------------------------------------

Hvala ti Katarina :)

Ja, licno mislim da treba neko od nas koji je najKompetentniji da kontaktira Direktora JP Fruska Gora, Konstantina Pluzarevica, i da od njega direktno trazi OBJASNJENJE i OBRAZLOZENJE za sva ova desavanja na FK za koja je on nadlezan i ODGOVORAN!!!!!!!!!!!!!

I sta sad?

Ima li jos neko neki predlog????

E, bas mi je drago da se ponovo pojavila Biljana.

Iz vise razloga, ima jednu od najboljih galerija koju sam video, u ovom slucaju zbog angazovanosti.

Koliko se secam nas Dragisa je zaposlen u Nacionalnom parku Fruska Gora.

Ova tema se pojavljuje na vise mesta, ne znam da li se Dragisa vec ukljucivao?

Pozdrav,

Vlada

E, bas mi je drago da se ponovo pojavila Biljana.

Iz vise razloga, ima jednu od najboljih galerija koju sam video, u ovom slucaju zbog angazovanosti.

Koliko se secam nas Dragisa je zaposlen u Nacionalnom parku Fruska Gora.

Ova tema se pojavljuje na vise mesta, ne znam da li se Dragisa vec ukljucivao?

Pozdrav,

Vlada

Oh, dragi Vlado :):) sad crvenim :) hvala ti na lepim recima :)

no malo pauziram sa fotkanjem, i jako mi je zao sto necu moci da dodjem na Ledinacko jezero u Nedelju jer bih volela da malo fotkam tu prekrasnu nasu prirodu :) no nece valjda sve to bas nestati preko noci?

Pusica,

Za kraj.. :)

Pozkusao sam reci sto i tvoj prijatelj [malo ublazeno i izmenjeno]

Moji komentari su boldovani..

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

Postovani kolega,

ne smatram da je Ledinaèko jezero nesto posebno [nisam bas to mislio pa to preskacem] : kratka insolacija, skucen vidik, obale nepristupacne, voda sadrži suviše gline. Istina je

da ono kao i svako jezero ima svoju neku draž. Medjutim, ne smatram

da ga treba isušiti [rekao sam ovo dosta puta], ni da ga treba ostaviti ovakvo kakvo je [Veoma razumno]. Ima dva

rešenja:

1) uloziti pare u njegovo pripitomljavanje, tj. ukloniti sipare, ublaziti

klifove radi ljudske sigurnosti, urediti plažni deo, posaditi primerenu

vegetaciju, urediti put do jezera i parking, napraviti ugostiteljski

objekat, urediti šetaèku stazu u okolini jezera, napraviti trim-stazu,

jednom reèju staviti ga na uslugu graðanima. [Znaci treba ga sanirati, da se ne bi neka ne sreca dogodila]

2) dati ga u ponovnu eksploataciju uz obavezu eksploatatoru da ga

posle kratkotrajne eksploatacije kamena dovede u stanje pod taèkom

jedan [ovo ne, rekao sam da nisam za kop]

3) ne vredi ga ostavljati ovakvo kakvo je nataknuto, jer je postalo

poznato, ljudi dolaze masovno, bacaju smeæe i narušavaju ga, dakle

mora nekop stalno brinuti o njemu, zato je po meni najbolje rešenje

pod taèkom 1) [Vise manje]

Pozdrav

D.

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

E., nije mi namera da te pridobijem za svju ideju, ali te molim da svoj stav izlozis na razumljiv i prihvatljiv nacin. Drugo, ako nisi zainteresovan za sopstvenu promociju, niti za spas LJ, zasto si postavio toliki broj poruka u ovoj temi?

Ja se izvinjavam ako si shvatio da sam bioo nerazuman.. Bas mi je zao... Nego nadam se da ovakve inicijative nece postojati samo zbog Ledinackog Jezera.. Verujem da ce biti i drugih akcija, a ne samo kad se dodje do nekog radikalnog momenta [u ovom slucaju isusivanje, moglo bi biti i rusenje itd... ]...

Moras da priznas da nisam samom sebi vrsio promocio, makar ja ne vidim kako sam mogao to da uradim... A broj poruka na ovoj temi mi je jednocifren, tako da opusteno.. :)

Ova tvoja poruka je sasvim OK, ali u prvim porukama si odmah zauzeno odredjeni odbrambeni stav i diskreditovao mene [licno, tj. na licnoj osnovi] a ne stavove koje sam postavio [a koje mozda i ne podrzavam 100%]... Samo mi je to zasmetalo, tj. "ton pisanja" [ovo je malo pleonazam ali dobro.. :)

Pozdrav od cika S.M.

Pozdrav i tebi... :)

P.S. E., pogledao sam tvoju foto-galeriju i mislim da je veoma zanimljiva. Neke fotografije su prava remek dela. Imam utisak da si bolji fotograf nego polemicar? Mislim da bi bilo dobro da cesce izlazes fotografije na Zoni, one to zasluzuju! S.M.

Hvala.. Remek dela, tesko.. :) Ne volim mnogo da polemisem, volim nekad da zauzmem stav neke trece strane [kvazi sredine]. Sto se tice fotografija, trenutno sam bez aparata.. Nadam se da ce biti nesto [aparat] krajem godine, ili pocetkom sledece [tj. za par mesecei]...

Nadam se da si sad uvideo da nikom ne zelim zlo ili slicno... Samo da se sagleda svaki ugao situacije...

* A izvinjavam se mnogo se izvinjavam, ali Esdy malo ISKACES iz konteksta, i malo SMARAS sa svojim PITANJIMA koja uopste nisu na mestu, bar ne za sada kada se ovde nesto pokusava!

Mozda tebe smaram zao mi je.. :) Jel problem sagledati situaciju iz svakog ugla ?

Ti kao da si neka mala bomba koja hoce da eksplodira jer joj je dosadno!

Ako nemas nista pametnije da radis, a ne zelis da ucestvujes u ovoj akciji, zasto TOLIKO SMARAS??????

Bomba, o cemu ti to ?? Pojavila si se na zadnjoj strani i sudis odmah o mojoj licnosti itd.. A da pri tome ne verujem da si ista procitala sta sam napisao.. Sta bi onda ja trebao da mislim o tebi ako tako procenjujes ljude koji imaju za nijansu drugacije vidjenje ?

Ukljuci se korisnije u ovu Akciju spasavanja Ledenickog Jezera ili roni po jezeru :)

Hm, da imam vremena mozda bi se i prikljucio.. Trenutno sam u velikoj [blogo receno] guzvi..

Pozdrav i srecno svima u akciji... naravno miroljubivoj :D

Chuo osam danas na radiu 021 da neko rece da se nece jezero isushiti vec zele samo da mu smanje nivo,kao oce brana da popusti pa ce sve da se

sjuri do Dunava.Ne znam jel to istina... :mellow: il mazu ochi dok ga ne isprazne.Malo cemo samo,..josh malko...evo josh milimetar...ups, ode sve. :unsure:

Bomba, o cemu ti to ?? Pojavila si se na zadnjoj strani i sudis odmah o mojoj licnosti itd.. A da pri tome ne verujem da si ista procitala sta sam napisao.. Sta bi onda ja trebao da mislim o tebi ako tako procenjujes ljude koji imaju za nijansu drugacije vidjenje ?

Hm, da imam vremena mozda bi se i prikljucio.. Trenutno sam u velikoj [blogo receno] guzvi..

Pa dragi samo da ti kazem da se nisam ja pojavila tek na poslednjoj stranici, vec na prvoj, ali vidim da TI ne citas tudje komentare ili vec preskaces!?

No, nema veze, posto si prezauzet, odakle ti Vreme da i ovoliko ucestvujes u diskusiji?

Slazem se sa tvojim drugim videnjem, ali ti si dao samo ideje za kasnije, sta treba uraditi da bi se Ledinacko jezero ucinilo pristupacnijim kao kupaliste, i da bude sigurnije, ali nisi dao niti jedan predlog kako sada da OBUSTAVIMO OVU AKCIJU ISUSIVANJE, pa tako izvini, ali si malo na nekom drugom kraju, jer nista konkretno nisi ni predlozio ni ucinio!

Zao mi je Esdy, malko si pobrkao loncice, ali nema veze posto si zauzet!

Onda uzivaj u svom radu i pusti nas da radimo svoj!

Hvala ti na retorickom polemisanju i recitom angazovanju :)

Mir s Tobom!

Pa dragi samo da ti kazem da se nisam ja pojavila tek na poslednjoj stranici, vec na prvoj, ali vidim da TI ne citas tudje komentare ili vec preskaces!?

Sorry.. :)

No, nema veze, posto si prezauzet, odakle ti Vreme da i ovoliko ucestvujes u diskusiji?

Hm, pa ne bi mogle dve stvari da se uporede.. ALi dobro.. :mellow:

Slazem se sa tvojim drugim videnjem, ali ti si dao samo ideje za kasnije, sta treba uraditi da bi se Ledinacko jezero ucinilo pristupacnijim kao kupaliste, i da bude sigurnije, ali nisi dao niti jedan predlog kako sada da OBUSTAVIMO OVU AKCIJU ISUSIVANJE, pa tako izvini, ali si malo na nekom drugom kraju, jer nista konkretno nisi ni predlozio ni ucinio!

U pravu si nisam predlzio resenje... Zasto ? Pa vec je pocela akcija.... Inace odradjen je veci deo onoga sto bi ja predlozio [uradio].. To su mediji, eksponiranje situacije i kontartiranje pokrainske vlasti i rukovodstva NP Fruska Gora...

Zao mi je Esdy, malko si pobrkao loncice, ali nema veze posto si zauzet!

Ako ti kazes tako.. :)

Onda uzivaj u svom radu i pusti nas da radimo svoj!

Lep nacin da se neko od*ebe.. ;) :)

Hvala ti na retorickom polemisanju i recitom angazovanju :)

Mir s Tobom!

Pozdrav... :) :)

Nadam se da je sad sve OK izmedju mene i Gornjana [i Biliane].. Ja se ne vracam ovde, ili ako budem nesto pisao pazicu da bude prihvtaljivo.. :)

Pozdrav svima!

Ja sam novi clan ovog foruma, a za to je zasluzena jedna devojka koja mi je poslala link, i veoma sam srecan sto ima jos ljudi koji dele moje misljenje.Zivim u Starim Ledincima od 1981 i na tom jezeru se kupam od 1992 g. jos od vremena kada su masine radile jer su me radnici kao komsijsko dete pustali.Novinari cesto spominju da je jezero nastalo posle bombardovanja sto nije istina.Tih godina se jezero proculo, a kao sto sam rekao ono je tu od 1993-94.Naravno, nije izgledalo ovako kako danas izgleda, vec je godinama na moju i radost mojih drugara iz ulice raslo...

Vec neko duze vreme je aktuelna tema ledinackog jezera i uopste degradiranja Fruske gore.

Da li smo se zapitali sta bi nam Fruska gora rekla da moze da govori, sta ona zeli sa sobom da uradi.

Ona je pogazena,povredjena,osakacena...Ona u tom kopu krvari, i svojom smaragdno zelenom krvlju leci ranu koju smo joj mi napravili.Ljudi...U toj vodi smo plivali,ljubili,uzivali, ponekad se i smrzavali..

Jako licno dozivljavam sve ovo, jer sam odrastao na Fruskoj, clan sam penjackog drustva "Adrenalin" dugogodisnji planinar, obelezavao sam mnoge staze na nasoj lepotici, krcio sumu pred maraton.

Nije u pitanju salo ledinacko jezero.Iza svega stoji jezivo dobro smisljen plan eksploatacije kamena, pod izgovorm tehnicke rekultivacije sto je Geza, cini mi se, spominjao vec.Ista stvar se vec godinama radi na Kisnjevoj glavi, nadomak Starog Rakovca.

Ja sam jedan od inicijatora ovog protesta, tacnije Nikola i ja smo osmislili termin, a ja sam uspeo da ubedim medije i da u vise novina i na radiju 021 zapocnem jednu jako ozbiljnu temu.

Ne znam ko stoji iza mene i nije me briga,a sada vidim da nas je sve vise i da se ideja polako radja.Kada sam krenuo u sve ovo, rekao sam da povratka nema i da moram dati sve od sebe da se nesto pokrene sa mrtve tacke.Prvi cilj je uspeo.Ljudi o tome pricaju, novine pisu, politicari i "strucnjaci" lupetaju...

Sto se tice isusivanja, tu ne sme da bude nedoumice.Danima sam zasipao Miroslava Nikcevica-direktora uprave za zastitu zivotne sredine u BG, da bi me on na kraju pozvao na sastanak.

Otisao sam u BG i pored Nikcevica bila su prisutna i dva inspektora, od kojih jedan ni nije bio na jezeru a drugi nije mogao da konkretno kaze zasto su nalozili da se jezero isusi.Tj. jezero predstavlja opasnost za Ledince, to je argument.Pa sto ga ranije nisu isusili, nego tek sada kada je Alas usao u celu igru?

Dakle, Nikcevic mi je rekao da su njihove aktivnosti dovele do odluke da se jezero isusi.Nisu spominjali da ce spustiti nivo vode sto ovih dana politicari i Pluzarevic iz nac. parka pricaju kako bi smirili ljude.

U razgovoru sa radnicima kamenoloma dosao sam do strasnih podataka.Posle isusivanja jezera oni krecu sa proizvodnjom i kopanjem trahita(miniranjem) Dakle, posto ce plan rekultivacije biti gotov do kraja novembra, oni su tada vec planinarli da pocnu da rade, jer ce imati vec obezbedjen terene isusivanjem jezera.

Druga stvar, sam Alas spominje kako pravi plan zatvaranja kopa.Pa ko normalan moze da poveruje u to?Kupili su firmu, ulozili sredstva da bi zatvorili kop.Strasno.

Istina je negde izmedju.Zatvorice ga, ali kada ga "rekultivacijom" povecaju za 4 puta, i tada ce reci "Evo vam ledincani bezbedno jezero.Vise nema okomitih litica, lepo smo ih minama i bagerima poravnali.To moze da traje 10,20 g..nece nam tada trebati jezero..Koliko sam cuo, njima je jezero leglo kao kec na jedanajsku, jer imaju sjanu pricu kako cine uslugu Novom Sadu jer rekultivacijom obezbedjuju buducim narastajima bezbedno kupanje...

Na prolece pocinje izgradnja autoputa Horgos-Pozega, trahita nikada dosta...Sta je sledece?

Imaju li ljudi koji vode ovu zemlju imalo pameti?! Svi znamo odgovor na ovo pitanje.Pa ta Fruska gora tu egzistira milionima g. pre nas..Ostavimo nesto i buducim pokolenjima..

Dodjite na jezero u nedeleju u 11 sati cak i ako bude lose vreme, jer oni su tacno tempirali svoje akcije za kraj godine, kada je malo ljudi gore na jezeru.

neka vide da necemo ostati nemi kada je Fruska u pitanju.

Ko god zeli, moze, hoce da obavestajno, operativno pomogne u ovoj borbi, koja ce dugo trajati neka mi se javi.

Na jezeru branimo Frusku goru.

Radomir Delic

Zdravo Radomire zdravo Fruskogorci!

Pre desetak dana stigoh preko bare. I tamo posteni ljudi vode rat sa zlim ljudima koji unistavaju prirodu samo zbog para! To je planetarno zlo! :ph34r:

I ja cu sa familijom doci u nedelju da branimo to prelepo jezero. Nikada nisam bio tamo, ali vidim sa fotografija da je prelepo. Gornjane bas su ti lepe slike, mada su mi nekako cudne? -_-

I mislio sam da se samo mi vlasi svadjamo bez veze, ali srbi su gori od nas. Sta ste navalili na tog momka Esdya, lepo se covek izvinio i rekao je da je pogresio. Pustite ga na miru! Svi mi gresimo! B)

Sa vama, sa Fruskom gorom u srcu vas Vlah2005 :wub:

Ja sam skeptican,nemojte me sada osuti paljbom,iz mojih gornjih postova se vidi da sam potpuno za ocuvanje jezera i svega kako jeste,mnogo volim to jezero,prelijepo je,ali...

Ako neko od glavesina (bilo da je u pitanju gradska,opstinska,pokrajinska,drzavna ili bilo koja druga vlast) ima neki deal,korist bilo kakvu od toga,ja mislim da je dzaba sva galama,borba i sve,i da ce oni istjerati ono sto su naumili...

na kraju krajeva,moze doci policija da sprovede ono sto pise u njihovim ugovorima i slicno...

kako se izboriti sa svim time ako pocne eksploatacija i isusivanje jezera i dodju drotovi da zatvore prilaz jezeru...moze se samo izdaljine slusati buka...

Volio bih da grijesim,da sam neznalica po tom pitanju i da me neko razuvjeri... ako tamo neka firma ima zakonski ugovor i odobrenje da nesto radi,ne vidim nacina da se sprijece...

Pozdrav svima sa prve linije fronta, iz Starih Ledinaca :)

Medijska kampanja je dala prve rezultate.Zbunjeni silnim tekstovima, zvanicnici su poceli da daju potpuno kontradiktorne izjave, od toga kako ispumpavanja nece biti, pa kako ce ga biti ali samo do nivoa ispod jalovine da bi direktor Alasa rekao da je dobio resenje po kom mora da se pristupi isusivanju jezera..

Na sajtu ministarstva zasite zivotne sredine ima tekst u kom stoji niz neistina.Taj tekst je napisan 31. oktobra, par dana po pokretanju medijske kampanje..znaci, nesto se desava

Svakako da treba pokusati, jer ja necu jednog dana da stavim prst na celo i da se pitam zasto nisam nista pokusao?Pa ko ce ako necemo mi?

Naravno da treba da dodjete i da im pokazemo da nas ima i da ce nas biti jos vise.

Cuda su moguca, dodjite sutra na Ledinacko u 11.

Pozdrav

Bitno je boriti se ako se svi prepustimo... Imam informacije da će sutra na jezeru biti prava frka. Priprema se performans sa velikim platnom, biće alpinisti a stići će i planinari sa noćnog marša. Sve u svemu biće prostora da se naprave dobre i zanimljive fotografije :) . Na žalost ja sam i dalje prilično bolestan tako da ne verujem da ću sutra biti na jezeru :( . Čuvam se za sledeći put jer mislim da je ovo tek početak borbe :) . Pozivam vas da uveličate događaj i da sutra napravite lepe fotke koje ćete ovde postaviti, pa da vidim šta sam propustio :) .

Postovani Zonasi, ljubitelji Fruske Gore:

Upravo smo se spustili sa Ledinackog jezera. Akcija je bila veoma dobra, i iznad mojih ocekivanja - DOBRA. Tamo je bilo puno ljudi iz Ledinaca, Novoga Sada, Beograda... Bilo je dosta predstavnika medija i naravno - ZONASA. Ne mogu ih sve pobrojati, ali navesu samo neke koje sam prepoznao: Abdee, Atilas, Domster, Rasa, Zoran...

O toku dogadjanja ce drugi pisati vise, oni koji su vicniji tome, a nadam se da ce fotografije izloziti svi, jer je uradjen ogroman broj snimaka?

Mislim da ne bi bilo lose da jos jednom razmotrimo Gezinu ideju i organizujemo foto-izlozbu posvecenu Ledinackom jezeru?

Ovo je bitno, jer je ovo tek pocetak borbe za spas naseg Jezera, nase Fruske Gore, nase, a pre svega buducnosti - nase dece!

O svemu treba dobro razmisliti i mudro ciniti.

Zahvaljujemo se svima na podrsci i pomoci!

Srecno! S.M.

Hvala svima koji su danas bili na prvoj liniji fronta, i svojim prisustvom pomogli nasoj akciji!

Raso zvali su me danas iz Beograda culi su za protest, znaci *dobar glas daleko se cuje*

Sve Vas pozdravlja svestenik Bane Katic!

Поздрав и за тебе, свештениче. Било је нас неколицина тамо. Надам се да није било узалудно и да је ово само почетак.

Postovani ljubitelji Ledinackog Jezera:

Jos jednom se zahvaljujemo svima na podrsci i pomoci koju smo jucer dobili u nasoj akciji spasavanja Ledinackog jezera od isusivanja.

I ponovo svima porucujemo:

1. Mi znamo kuda idemo:

ComitisInLoco4568BWTE.jpg

2. Mi znamo sta cinimo:

ComitisInLoco4628BWTE.jpg

3. Mi verujemo u ono sto radimo:

ComitisInLoco4775BWTE.jpg

4. Mi smo spremni na dogovor:

ComitisInLoco4689BWTE.jpg

5. Mi smo druzeljubivi:

ComitisInLoco4529BWTE.jpg

6. Mi smo dostojanstveni:

ComitisInLoco4769BWCo.jpg

7. Mi se volimo:

ComitisInLoco4786BWTE.jpg

8. Mi smo dobre volje:

ComitisInLoco4675BWTE.jpg

9. Mi nismo "savrseni":

ComitisInLoco4718BWTE.jpg

10. Ali mi necemo odustati od onoga u sta verujemo...

ComitisInLoco4658BWDC.jpg

Neka Vas Bog i Sreca prati eko-sledbenici!

Vas, S.M.

P.S. Ostale fotografije u manjem formatu mozete pogledati ovde:

http://s8.photobucket.com/albums/a14/gornjane/

i u vecem formatu ovde:

http://community.webshots.com/user/gornjane