Jump to content
Sign in to follow this  
Tra-la-la

super 8

Recommended Posts

pa nashao sam super 8 (polovnu) za veoma male pare ... e sad ja se pitam dal ja to da kupim s` obzirom na

na problem razvijanja filma (ne znam ni gde ni koliko) i prebacanja na komp a i takodje kakva je cena kaseta i gde se mogu naci ... pa ako znate neshto ... savet&komentar vi iskuckajte ...

ps

film grain je super stvar zar ne?

Super 8 mozes da razvijes jos samo na par mesta u svetu i zato savetujem da ne bacas novac (koliko god mali bio) na tu kameru.

Btw, ja nedavno gledao snimke sa jedne svadbe iz '82 godine snimane na Super8. To izgleda fantasticno!!!!. Kad smo prebacivali na DV shvatili smo koliko cak i taj 25 godina star film ima veci dinamicki raspon od DV-a.

www.pro8mm.com je jedno predivno mesto gde moze da se zavrsi sve, ako ti nije daleko da saljes film na razvijanje, koga ce sigurno da provuku kroz x-rays i upropastice ga :(

Ja imam 2 neke amaterske kamere super 8.

Jedna je canonova sa zoom objektivom, deluje fino. Voleo bi kada bi to mogao nekako da probam.

Nego, x-rays ostecuje film? Na aerodromu pise da ne utice na film.

Jel smem 35mm film iz fotoaparata da provucem tuda? Mislim kada budem putovao.

Imam i ja kameru super 8.Nedavno sam je kupio.To je BAUER s 709 xl microcomputer.Uskoro bi trebao da kupim i filmove,ali gde ih razviti?Razmisljao sam da nabavim preko ebay-a spiralnu dozu i hemikalije za E-6.Opet,sta vredi,jer ja se ne razumem u razvijanje filmova.Kad bi samo neko mogo da mi pokaze kako to ide,razvijao bi posle sam.Bas mislim da to nije komplikovano.

Pitao sam nedavno u staklencu,ljudi razvijaju dijapozitive,sto je kod nas vrlo retko.Rekli su mi da super 8 kasete ne razvijaju,ali kad bi imali dozu moglo bi.

Jel zna neko kako se vrsi taj E-6 proces razvijanja?

Pozdrav