Jump to content

restorani u bgd-u

Recommended Posts

• Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

relativno blizu a dobro i jeftino:

"kuhinja" na pochetku vojvode stepe. u istoj ulici se otvorio i restoran pink ali ne znam gde je.

"duff" na auto komandi - nije restoran no hram!

"kovach" u bulevaru oslobodjenja

Hmmm, nećeš dobru hranu naći baš ispred fakulteta ili stana. Moraćeš malo da se potrudiš i prošetaš. :)

Evo par preporuka:

"Royal" - Skojevsko naselje; odlična hrana, velike porcije za veoma dobru cenu

"Široka staza" - Zemun (Gardoš); dobra riblja čorba i riba, fin roštilj. Atmosfera odlična.

"Kajak klub" - Zemun (kej); vikendom je švedski sto. Nikad nisam uspeo sve da probam u jednom danu.

"Kod Maše" (mislim da je to pravi naziv, vodi se kao klub avijatičara ili nešto tako) - Zemun, blizu Simensa; rade četvrtak i vikend od 22h. Odličan roštilj.

Kuhinja nije na početku V. Stepe. Ne slušaj Džija, on samo lupeta u cilju zbunjivanja gladnih studenata iz unutrašnjosti.

hm... s obzirom da je vojvode stepe dugachka 10ak kilometara, da, kunjinja je na pochetku.

@Alexandro: taj detalj nisam znao :D

Ako volis da jedes ribu i dobru riblju corbu, a nije ti bitan ambijent....

Najjeftiniji je RADECKI u Zemunu, a jeftino je i pivo :)

To se nalazi na Dunavu.

Kada dodjes na dunavski kej pitaj nekog gde je Saran, a kad dodjes do Sarana nastavi samo pravo, nema sanse da omasis ;)

Jbt, smoriste čoveka sa Zemunom, a on živi na Senjaku i studira u centru. Elem, popneš se malo gore sa faksa, ulica koja seče Knez (ne znam tačno kako se zove), preko puta parka na Obilićevom vencu (odatle ide ulica nakoso dole ka zelenjaku) - restoran Proleće. Ima da se pojede kuvano do 200 kinti. Rečeno mi je da tu odmah pored (kod Pevca, onaj kafić preko puta) ima da se uzme neki pečeni krompir u ljusci sa kajmakom za 115 kinti, ali moram da proverim.

Dalje, spustiš se ovaj put dole, u Dušanovu (ono kuda idu tramvaji). Na uglu sa onom ulicom kojom se spuštaš do Skenderbegove (GSP) da vadiš studentsku povlasticu. Objekat se zove Mala Skadarlija, klasična ol skul birtija koja ima dnevni meni za cirka 200 dindži. Pojedeš teleću čorbicu, neko jelo i salatu, popiješ pivo i baciš malu peglu u maloj krš klonji.

Na kraju, proveri da li radi Donji Grad (mada ne verujem, renoviran je i verovatno je nikla neka kladža ili kafić). To ti je isto Dušanova, prema Kališu, ugao sa Tadeuša Košćuška.

edit: restoran Proleće, Vuka Karadžića 11

edit: blizu gajbe - restoran BASK, careva ćuprija, Bul. Vojvode Mišića 24 (malo iznad bulevara, pitaj tamo).

Jbt, smoriste čoveka sa Zemunom, a on živi na Senjaku i studira u centru. Elem, popneš se malo gore sa faksa, ulica koja seče Knez (ne znam tačno kako se zove), preko puta parka na Obilićevom vencu (odatle ide ulica nakoso dole ka zelenjaku) - restoran Proleće. Ima da se pojede kuvano do 200 kinti. Rečeno mi je da tu odmah pored (kod Pevca, onaj kafić preko puta) ima da se uzme neki pečeni krompir u ljusci sa kajmakom za 115 kinti, ali moram da proverim.

Dalje, spustiš se ovaj put dole, u Dušanovu (ono kuda idu tramvaji). Na uglu sa onom ulicom kojom se spuštaš do Skenderbegove (GSP) da vadiš studentsku povlasticu. Objekat se zove Mala Skadarlija, klasična ol skul birtija koja ima dnevni meni za cirka 200 dindži. Pojedeš teleću čorbicu, neko jelo i salatu, popiješ pivo i baciš malu peglu u maloj krš klonji.

Na kraju, proveri da li radi Donji Grad (mada ne verujem, renoviran je i verovatno je nikla neka kladža ili kafić). To ti je isto Dušanova, prema Kališu, ugao sa Tadeuša Košćuška.

edit: restoran Proleće, Vuka Karadžića 11

edit: blizu gajbe - restoran BASK, careva ćuprija, Bul. Vojvode Mišića 24 (malo iznad bulevara, pitaj tamo).

hvala covece! ziveo spanac!

А ниђе нико да помене... мањеж котеж или како бјеше...

:)

Manjez vise ne radi i pitanje dal' ce ikad vise... :( Cuo sam da ce da prodaju tu parcelu i da ce nesto da grade. Zlocin. :angry:

Kotez mu nije bas blizu. ;)

Poslusaj henrika, prosetaj se do Proleca. Vuka Karadzica je, al' s druge strane Knez Mihajlove. Tu ti je blizu i Muzej Primenjene, pa mos' da svratis ima finih izlozbi. :)

Cek' a sta je sa studentskim menzama?

Pozdrav.