Jump to content

Editing Softver koji najcesce koristite...?

Koji editing softver najcesce koristite  

201 members have voted

1. 1. ...

• Adobe Premiere
      87
    • Avid Xpress
      6
    • Final Cut Pro
      27
    • Media 100
      0
    • Pinnacle
      4
    • Sony Vegas
      50
    • Ulead MediaStudio Pro
      3
    • Edius
      17
    • neki drugi softver...
      7

Recommended Posts

Koji je po vama softver za nelinearnu montazu koji vam najbolje lezi...?

U cemu je njegova prednost u odnosu na druge programe....?

Sta biste mozda zeleli da promenite u sledecoj verziji...?

P.S. Svaki pocetak flejma i dizanja negativne energije ce biti sankcionisan...

Mozda se nisam setio svih poznatih desktop programa... Lista moze da se dopuni...

U zadnjih godinu i po slabo koristim editing sofver....

U studiju imamo meka koji je povezan na betu i ostale sprave.. tako da najcesce koristim FCP samo za izbacanje na betu....

Pre toga sam intezivno (svakodnevno) koristio premiere... Naucio gomilu precica itd... Zaista mi je brzo isao...

U zadnjih mesec dana (zbog veceg projekta) sljakam u Premieru pro 2... nisam nasao neke posebne zamerke....

Mozda zato sto sam koristio samo montazu na rez i po koji pretop....

Adobe Premiere je software sa kojim sam poceo i koristim ga u 99% slucajeva posto ga srecem na najvecem broju mesta na kojima sam nesto radio.

Ono sto mi je velika zamerka u Pro verzijama je nacin manipulacija sa klipovima na timeline-u i vremenski prikaz na timeline-u.

I dalje mi je tesko da se naviknem da stalno drzim CTRL kada menjam mesto klipovima ili ubacujem nove na timeline i cesto mi se desava da pregazim vec nesto izmontirano novim klipom, a da to odma' i ne primetim.

Znaci kada bi se vratio Insert po default-u bio bi mnogo srecniji!!!

Takodje, promenjen je vremenski prikaz na timeline-u.

Kada se radi nesto na brzinu, cesto sam se oslanjao na poredjenje grafickog prikaza u jedinici vremena (znaci npr. jedna slicica na video klipu = jedna sekunda).

Sada, ne samo da to ne postoji, nego su izmenili i nacin skakanja po jedinici vremena, pa je sad tako, da je npr. 20 frame-ova nesto najblize jednoj sekunde.

Proslo leto sam u Sloveniji montirao jedan kratki igrani film na sistemu DPS Velocity. Prvi put sam tada cuo za njega i iako nisam imao mnogo vremena da ga isprovaljujem (bio sam zauzet montirajuci u njemu :lol: ) jedna stvar koja mi se mnogo svidela je mogucnost pracenja svake video sine u isto vreme i to na pocetku same video sine (nesto slicno kao sto sad ima Premiere 2.0 za multicamera editing samo mnogo jednostavnije).

Edius proffessional 3.05

Sa ovim softverom radim jos od verzije 1.5LE koja je dossla uz video karticu koju smo kupili za potrebe televizije, neznajuchi tada odstranio sam disc sa instalacijom kazivao sam MA PREMIERE JE PREMIERE

ali... radio system pa da probam i vidim da je program cool dodushe namuchio se malo oko kratica i ostalog i od tada sam nerazdvojan drug sa njime.

No kako je LE verzija bila osiromashena na zloglasnoj E-muli nadjem V2.0 pa i sa njom radio pa onda v.2.5, pa v.3.0 i na kraju ova zadnja v4.30 grass valley

i verujte mi da sam radio u dosta programa za NLE montazzu PREMIERE, SONY VEGAS, ULEAD MEDIA STUDIO, AVID-malo- itd... nisam josh naishao na takvu brzinu kojom se mozze raditi uz sve to ima i svoj inscriber TITLE MOTION ma neznam meni najvisse odgovara on zbog mnogo ssto ssta, sto sad nemozze ni da mi padne napamet...

zato posetite

http://www.ediustips.com/index.html

pozdrav:)

Premijer... prosto je logično. A možda i po navici... :)

navika.

ostala pitanja ne mogu da komentarisem jer koristim iskljucivo premiere6. pro 1.5 trenutno testiram i nemam zamerki. ;) pro 2 na zalost moj sadasnji komp nece videti :(

dipche, bolje da nisi tako nahvalio edius, sada moram da ga isprobam. skidam ga upravo :)

Avid Xpress Pro HD.

U poslednjih 13 godina radio sam na svemu zivom - Velocity, Premiere, Avid, Vegas, Edius .... Avid je definitivno najkompletniji od svih, i kad kazu RT to je zaista RT. Jedini problem je namestiti ga da radi. Hardverski zahtevi su veoma striktni i nema mnogo prostora za improvizaciju. Medjutim, kada izgubis silno vreme i sve krene da sljaka stabilno skapiras zbog cega drze 95% u high-end produkciji.

• 3 weeks later...
Avid Xpress Pro HD.

U poslednjih 13 godina radio sam na svemu zivom - Velocity, Premiere, Avid, Vegas, Edius .... Avid je definitivno najkompletniji od svih, i kad kazu RT to je zaista RT. Jedini problem je namestiti ga da radi. Hardverski zahtevi su veoma striktni i nema mnogo prostora za improvizaciju. Medjutim, kada izgubis silno vreme i sve krene da sljaka stabilno skapiras zbog cega drze 95% u high-end produkciji.

planiram da uskoro u nasem studiju formiram dve AVID "montazne jedinice"

naleteo sam na tvoj komentar... sta to znaci? treba ispostovati Recomended configuration ili postoje specificni konflikti sa nekim komadima harware-a

Slabo ih koristim, sem prebacivanja na betu, a tu je finalcut i nisam bas zadovoljan. Finalcut se izgleda kolje sa blackmagicovim karticama i non stop se bagira. Uzasno je nestabilan program, a neke stvari su mnogo bolje resene u premieru, samo sto ga nisam koristio dosta vremena.Sve u svemu premier mi je nesto bolji.

• 1 month later...

Relativno sam nov u svetu montaze. Prije par godina sam radio na TV koja je koristila Premier za play odredenih stvari i eventualno montazu vijesti (citaj: ovaj klip onaj klip). Medutim na drugoj mnogo prof televiziji na koju sam presao koristili su upravo Edius i vjerujte kad sam navikao na njega (nije bilo lako) Premier mi se doslovno ZGADIO. Zato preporucujem svima koji imaju vremena i zivaca da probaju ovaj program jer je stvarno pravo osvjezenje. Stabilnost, brzina, slican LOOK kao i Premier mada sam gledao neke tutoriale kako ga u potpunosti prilagoditi izgledu premiera. Podrzava masu formata a i sami znate za Procoder koji dolazi sa instalacijom Ediusa. Uglavnom probajte i predpostavljam da ce vecina biti odusevljena.

• 4 weeks later...

posle premiera mi je svanulo sa vegasom... ono sto mi vegas omogucava, a sto mi je vrlo bitno u radu, jeste vrlo efikasan rad sa audiom, izmedju ostalog. posto radim filmice uglavnom, nagomila se jako veliki broj audio traka. da ne bih izvozio-uvozio-i-zezao-se, sve audio trake i efekte (vrlo lako) sredjujem i miksam u vegasu... premijer je za takve stvari jednostavno nepregledan, prespor, itd, bar meni...

edius sam instalirao i video, jos davno, prvu verziju, ali u tom trenutku mi nekako nije legao pa ga nisam koristio... probacu ga opet, why not, kad budem imao vremena i volje da se zezam, al mislim da ne bih vise nikad mogao u premieru da radim...

• 4 weeks later...
posle premiera mi je svanulo sa vegasom... ono sto mi vegas omogucava, a sto mi je vrlo bitno u radu, jeste vrlo efikasan rad sa audiom, izmedju ostalog. posto radim filmice uglavnom, nagomila se jako veliki broj audio traka. da ne bih izvozio-uvozio-i-zezao-se, sve audio trake i efekte (vrlo lako) sredjujem i miksam u vegasu... premijer je za takve stvari jednostavno nepregledan, prespor, itd, bar meni...

edius sam instalirao i video, jos davno, prvu verziju, ali u tom trenutku mi nekako nije legao pa ga nisam koristio... probacu ga opet, why not, kad budem imao vremena i volje da se zezam, al mislim da ne bih vise nikad mogao u premieru da radim...

moj predlog druzze je da probas malo ces da se namucish ali posle ima da se vozis do beskraja to kazem iz svog iskustva nisam radio u stabilnijem programu Visse volim Sony opremu nego software:)

Edius je pravi montazerski program, ali ima ocajno resen rad sa zvukom.

Da u svojoj osnovi ali i nije bash tako.

kad pogledas sve ti u njemu mozes da instaliras neke VST plug inove koji idu u cubase SX ili neki drugi sto se koriste po studijima za snimanje muzike pa to posle menja sliku:)

Neznam da li si znao za to?

Pozdrav

^ To manje vise podrzavaju svi softveri danas.

Pricam o samoj montazi zvuka koja je ocajno lose resena. Seckanje, envelope... Uzasno neprecizno.

Probaj to isto u Vegasu, razlika je neverovatna.

Da ali ja sam na ovo navikao:)

Mislim meni onako izgleda profi i nebih ga menjao sem avid-a itd...

Pozdrav

• 2 months later...

EDIUS!

znam uglavnom sve shortcut-ove... :) tako da ga ne menjam,...

a ako predjam na neki drugi Editing Softver, plasim se da cu da zaboravim shortcut-ove za Edius,a ja to ne zelim :)

mada, treba jos da ga "peglam"

• 2 weeks later...
  • 5 months later...
  • 1 month later...

Dugo sam imao matrox rt 2500 i zbog njega sam koristio Premiere 6.5. Kako su izlazile nove verzije premiera a nisu se mogle terati na matroxu ja pređem na Canopus DV storm 2. Ispalo je to jako dobro. Kartica je bila mnogo operativnija i brža (doduše počupao sam puno kose i pokidao živaca dok nisam skontao konfiguraciju ali posle se isplatilo). Međutim uz karticu je došao i Edius 1.5 LE. Program ima malo nekih nelogičnih stvari u interfejsu koje su u kasnijim verzijama smeštene na bolja mesta. Najveća prednost je rad sa svim mogućim formatima na istom projektu. Najveća mana je stvarno glup rad sa zvukom (ili ja nisma dovoljno pametan da ga shvatim). Pošto dosta radim sa svadbarošima (fotografima i videografima kojima je glavni posao snimanje i montaža svatova) ja sam ga svima preporučivao međutim takve ljude odbija ako nema predefinisanih templatova i efekata a njih u ediusu baš i nema. Trenutna verzija je (mislim) 4.5 a mislim da ih je preuzeo Thomson i da se sada zovu Grass Valley Edius.

Za cenu možete otići do http://www.elegra.co.yu/ pa pogledati šta vas interesuje.

Sve u svemu kao i kod mnogo drugih stvari u životu uglavnom i software biramo i radimo po navici.

P.S. Uz Edius dolazi samo trial verzija Pro Codera. Full verzija košta bogami dosta.

• 1 month later...
  • 1 month later...

Adobe Premiere Pro CS3

Navika, iskustvo, uvek odradim u njemu sve bez problema. Sto se tice obrade zvuka, po meni je ok ... ne znam zasto se neki gore zale na "tromost", "nepreglednost" zvucnih fajlova u Premieru ... :blink:

Stvar ukusa i stvar izbora.