Jump to content

Zahtevi Za Tutorijale

Recommended Posts

• Replies 85
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Izvini sad što ti kvarim temu, ali...

Vertex color se može koristiti za farbanje objekta, ako se stavi u difuznu komponentu (npr. onyx tree drveće je 100% obojeno vertex color mapama), ili da se primeni kao nekakava maska (npr. u mix mapi).

Osim toga, ja nisam našao neku baš primenu vertex color-a. E sad, ako te i dalje zanima, reci, ja ću napraviti kratak tut, ali nije to baš nešto korisno.

Woodland očigledno ima neke veće ideje čim mu treba da izveze model sa vertex color informacijom. Možda će nas on uputiti u neku napredniju primenu vertex color-a...

Evo par zahteva o tutorijalima (nadam se da ce neko videti ovaj post):

* Neki tutorial o vodi. Znaci kako postici shto uverljiviju vodu i eventualno kako razni parametri uticu na prozirnost, caustics i sl. Mozda bi bilo dobro napraviti i neke napomene kako se dobija materijal za VRay, MR, Scanline i/ili Brazil...

* Tutorijal o ledu. Bump mapiranje, refleksije, ali i sam objekat...

* Tutorijal o farovima automobila. Kako postici naravno narealniji izgled. Pre svega mislim na mapiranje, koje teksture (ako uopshte), koji materijali i sl...

Naravno i neki korisni link bi podjednako bio koristan.

Hvala ;)

• 2 weeks later...
Evo par zahteva o tutorijalima (nadam se da ce neko videti ovaj post):

* Neki tutorial o vodi. Znaci kako postici shto uverljiviju vodu i eventualno kako razni parametri uticu na prozirnost, caustics i sl. Mozda bi bilo dobro napraviti i neke napomene kako se dobija materijal za VRay, MR, Scanline i/ili Brazil...

* Tutorijal o ledu. Bump mapiranje, refleksije, ali i sam objekat...

* Tutorijal o farovima automobila. Kako postici naravno narealniji izgled. Pre svega mislim na mapiranje, koje teksture (ako uopshte), koji materijali i sl...

Naravno i neki korisni link bi podjednako bio koristan.

Hvala ;)

Ja sam se dosta bavio vodom, pa cu u skorije vreme da napravim jedan kompletan tut na tu temu obrativsi paznju na povrsinu vode, razne vrste voda (more, jezero, bazen, barica) efekat dubine i podvodne scene koje sam manje vise usavrsio. Samo... ja mogu da napisem kako se to postize u 3dsmaxu bez pluginova, ali ako nekom treba bas more, dovoljan je odlicni Seascape plugin koji obavlja posao savrseno. A ako nekom vise treba simulacija tecnosti, tu je RealFlow ili Glue3D.

• 2 weeks later...

Ovih dana sam se bavio Camera trackingom, a koristio sam Icarus. Icarus mi bash i nje pasovao, jer nikako nisam mogao da u cinemi 4d sve lepo ukomponujem, pa sam ga batalio i uzeo boujou. E, sad, boujou mi je nekako komplikonaniji, pa bi mi trebao neki tutorial.

• 2 weeks later...

-= Evo zahtijea i od mene =-

Treba mi neki detaljniji tutorial za modelovanje automobila uz pomoc blueprinta. Najradije bih izmodelovao GolfIV ili neki noviji BMW, mada moze i nesto drugo ako ovih nema. Kad kazem detaljniji, mislim da je sve objasnjeno kao za pocetnika, od modelovanja, postavljanja scene, osvjetljenja ...

Hvala.

• 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

Bilo bi lepo da neko opise kako koristiti HDRI slike u Maxu. Ukapirao sam kako da ih koristim za refleksiju na objektu, kako da ih koristim kao environment ali ne znam kako da podesim osvetljenje sa HDRI slikom (a video sam da moze).

Hvala unapred

Bilo bi lepo da neko opise kako koristiti HDRI slike u Maxu. Ukapirao sam kako da ih koristim za refleksiju na objektu, kako da ih koristim kao environment ali ne znam kako da podesim osvetljenje sa HDRI slikom (a video sam da moze).

Hvala unapred

Pa koristiš tako što staviš hdr u skylight, ništa komplikovano.

Check this out: http://www.3dm3.com/tutorials/mr/

(imaš u tom tutorijalu i da skineš celu scenu)

• 1 month later...
  • 1 month later...
Mene najvise zanima gde se mogu naci neke osnovne stvari oko svetala u 3DS Maxu?

Znaci, nesto osnovno - sta za sta sluzi, malo teorije o svetlu i tako to. Mozda neko moze i ovako da mi nesto preporuci.

Hvala!

probaj ovo:

http://www.bluesfear.com/tutorials/3Dlighting.php

http://tutorialoutpost.com/tutorials/3d-studio-max/lighting/

http://www.tutorialized.com/tutorials/3DS-MAX/Lighting/1

http://www.cgindia.org/2007/02/three-point...-in-3dsmax.html

ja mislim da ce ti pomoci :rolleyes: :P

Da li neko ima neki tutorial za nobove poput mene za 3ds max?Ono kako se koje dugme zove cemu sluzi i neki najlaksi tut za kreiranje nekog objekta ili tako nesto! :rolleyes: :P hvala unapred poz

Himself, to su zaista sjajne knjige. Ako hoces da radis animaciju i ako hoces da izgleda dobro obavezno pogledaj te knjige.

A i ako hoces da radis "dosadne" arhitektonske rendere pogledaj te knjige, pomoci ce ti da dodas malo zivota u rendere.