Jump to content

Rhino 3D

Denis Dsgn
 Share

Recommended Posts

rhinoschool.jpg

Dragi drugari mislim da bi trebalo da pokrenemo školu Rhino-a kako bi razmenili iskustva, fore i kako bi onima koji ga ne koriste pokazali nešto korisno. Ako se slažete, pridružite mi se, ja ću za par dana da okačim neke početničke tutorijale. Pa ćemo polako da napredujemo ka kompleksnijim problemima.

Eto rođaci, to sam hteo da vam kažem. Ako imate neke predloge ili primedbe, samo recite.

• Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pa brate, ja znam da ima ljudi kojima je pomoć potrebna, to je sigurno. E sad ja mislim da bi trebali da počnemo sa osnovnim stvarima. Da vide koliko je ustvari jednostavno koristiti Rhino. Valja početi sa osnovnim funkcijama za dobijanje 3d modela. Možemo da napravimo i neki program po kojem ćemo da radimo.

Ajde ljudi javljajte se, bilo bi glupo da ja gubim vreme a da nema potrebe za ovakvim stvarima.

EVO, Ja sam prvi !!!!

Iako 3D max je za mene alfa i omega virtualnog 3D sveta, i eto kliko vec dugo godina se sa njim druzim, da ne kazem baratam, imam zelju da nesto naucinm novo i da svoje znanje prosirim. Tako da drugari imate jednog zainteresovanog, za vas projekat, (SKOLICU ) i slazem se u potpunosti sa vama. Pa cemo pokusati, koliko mi vreme dozvoli.

pozdrav!!!!! i super Vam je ideja

Ok, onda ćemo početi sa osnovnim stvarima. Staviću jednu temu u lepljive pa ću krenuti da pričam ono što ja znam. Naravno da bi ste pratili ovo, morate imati instaliranu neku od verzija Rhino-a.

Možete je naći u demo verziji na adresi : http://www.rhino3d.com

Rhino je pre svega NURBS modeling alat, tako da oni koji ne znaju šta su NURBS mogu da se za početak informišu ovde: NURBS , u suštini to su vam linije, pomoću kojih definišete kako jednostavne, tako i kompleksne oblike. Imaju kontrolne tačke pomoću kojih ih kontrolišete i postavljate u željeni oblik u 2 ili 3 dimenzije. One služe kao reference za oblik koji pravite, njihovim sastavljanjem na različite načine, dobijate željene 3d oblike. Dakle ukratko o tome se radi, vrlo jednostavan i brz program za rad, koji poseduje veliku preciznost.

Verujem da će vam pružiti veliko zadovoljstvo kada shvatite da ste napravili model automobila, broda ili alien-a sa čak tri glave za oko 2-3 sata, pa čak i brže, sve zavisi od vaše veštine.

Evo ja cu danas da uradim tutorijal za postavljanje referentnih crteza tj. blueprintova u Rhino-u, posto ce vam tu trebati skoro svaki put kada radite neki kompleksni oblik koji ste sami dizajnirali, ili u slucaju da zelite da modelujete automobil ili nesto vec sesnaesto.

To ce biti prvi tutorijal, posle cemo da krenemo sa osnovnim komandama.

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...