Jump to content

kako izgleda biti student... arhitekture

Recommended Posts

^Sto se ispita iz sistema tice...nisam morala da izlazim, ali sam cula da je od tezih, tako da...potrudi se da vezbe predajes na vreme, da sto bolje odradjujes kolokvijume i da projekat predas u prvom roku (nista sto ne vazi i za ostale predmete ;) )

• Replies 222
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

^Sto se ispita iz sistema tice...nisam morala da izlazim, ali sam cula da je od tezih, tako da...potrudi se da vezbe predajes na vreme, da sto bolje odradjujes kolokvijume i da projekat predas u prvom roku (nista sto ne vazi i za ostale predmete ;) )

kako to mislis "nisi morala"!?

postoji nesto sto te oslobadja,ili...?

sistemi su - bar po starom programu - vazili za jedan od tezih ispita, medjutim, po novom - predmet traje samo jedan semestar - treba da dolazis na vezbe i redovno odradjujes zadatke koje ti zadaju. Testovi koji se pominju - i koji se ocenjuju bodovima - uchis iz knjge koju je profa (nesto prekopirao a nesto sam napisao :) ) i ako mozes nadji od starijih ispitna pitanja po starom programu - jer ta pitanja dolaze (bar su prosle godine bila) na tim testovima. (pokusacu negde da ih nadjem pa da ih okachim ovde)

a sto se semestralnog rada tiche - bilo bi dobro da ga radis na kompu jer profa malo vise gotivi takve radove - tj. da objekat i prezentacija izgledaju dobro, a sama stabilnost objekta moze i da fali :) bitno je da na semestralnom imas sve priloge koji se traze - i rekoh ako rad dobro izgleda (pa makar mu manjkala stabilnost konstrukcije) - vrlo je verovatno da ces proci i to sa vecom ocenom :)

Pa...da. Vezbe uglavnom svi na kraju predaju, tako da na ispit izlaze slucajevi koji ne osvoje dovoljno poena na testovima.

ok,to mi je jasno.ali vazi li to jos uvek-odradis sve vezbe i ne moras na ispit?

u prvom semestru imala sam mehaniku.tu si na vezbama mogao da sakupis dovoljno poena,automatski bi dobio sesticu,i oni koji nisu zeleli vecu ocenu,nisu ni morali da izlaze na ispit,cak i ako bi pali na ispitu,priznali bi im tu sesticu,zbog dovoljnog broja poena,naravno! Medjutim ,u drugom semestru,imala sam slicne vezbe iz principa konstruisanja,gde si ti morao da imas sve vezbe kako bi dobio USLOV da izadjes na ispit,jer ti nisi mogao na tim vezbama da sakupis dovoljno poena... a sistemi? :unsure:

pa ja kad sam bio na ak, mehanici, sistemima - U SVAKOM SLUCHAJU SI MORAO NA ISPIT! A sad jbg... idi na vezbe i predavanja - sigurno profa ili asistenti kazu kao se ocenjuje... mislim da sisteme ako odradis te testove i imas odredjen broj poena, ides redovno na vezbe i uradis semestralni zadatak na vreme i di+obijes pozitivnu ocenu - ne izlazis na ispit nego prosek tih ocena (sa testova i semestralnog) ti je zakljucna ocena. Neko mladji ce ti to sigurno objasniti bolje, al rekoh vec - bolje idi na vezbe i predavanja i pitaj - nego da sedis ovde na zoni i pitas nas :)

pa ja kad sam bio na ak, mehanici, sistemima - U SVAKOM SLUCHAJU SI MORAO NA ISPIT! A sad jbg... idi na vezbe i predavanja - sigurno profa ili asistenti kazu kao se ocenjuje... mislim da sisteme ako odradis te testove i imas odredjen broj poena, ides redovno na vezbe i uradis semestralni zadatak na vreme i di+obijes pozitivnu ocenu - ne izlazis na ispit nego prosek tih ocena (sa testova i semestralnog) ti je zakljucna ocena. Neko mladji ce ti to sigurno objasniti bolje, al rekoh vec - bolje idi na vezbe i predavanja i pitaj - nego da sedis ovde na zoni i pitas nas :)

...ako te ne bude mrzelo,ti okaci pitanja koja si obecao... :)

• 4 months later...

Pa,sistemi su sveli na jedan dosta lak predmet koji ukoliko ne budes izasao na ispit tesko da ces nesto nauciti...tokom godine imas tri kolokvijuma,i na kraju radis semstralni rad...ako padnes ides na ispit s tim da ispit nosi isti broj poena kao semstralni rad,i kad izlazis na ispit racunaju ti se i poeni s kolokvijuma...

Kao sto vec rekoh kolokvijumi su idiotsko-glupi,jer se radi teroija(?!)...E,tu mi uopste nije jasno zasto iz jednog cisto prakticnog predmeta radis teoriju,a onda kada treba da radis semstralni rad,radis neki projekat,a ti neces znati da ga uradis,posto si cele godine bubacio teoriju...

u svakom slucaju,ja sam se bas zeznula za sisteme,idem na ispit koji by the way treba da rasturim!!!!

• 1 year later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

realno, evo da dignem temu malo...

shvatio sam koliko je nas faks ispred mnogih u ovoj zemlji, takav je raspad na ostalim da je to strasno.

Ni mi nismo savrseni, ali uporedivsi sa fakultetima koje studira moje najblize drustvo i cura, ma daaaaj, ne bih se nikad menjao, pogotovo sto je arh. jos u piranju :D

pail sta kazes ti na ovo ? :D:D:D haha

• 3 weeks later...

Ne znam. Ja ne volim da kritikujem komsije kako uredjuju svoje dvoriste. Mozda mi se ne svidja sto je neko stavio sedam patuljaka na travnjak ispred svoje kuce, ali to je uradio ispred SVOJE kuce.

Mene je sramota mog dvorista, ako je ono prljavo ili ako se trava ne kosi, ili ako raste korov...

• 2 years later...
realno, evo da dignem temu malo...

shvatio sam koliko je nas faks ispred mnogih u ovoj zemlji, takav je raspad na ostalim da je to strasno.

Ni mi nismo savrseni, ali uporedivsi sa fakultetima koje studira moje najblize drustvo i cura, ma daaaaj, ne bih se nikad menjao, pogotovo sto je arh. jos u piranju :D

pail sta kazes ti na ovo ? :D:D:D haha

srbija je.. mala

• 2 years later...

citat:

"......

.......Ne počinje li to još od Arhitektonskog fakulteta?

Beogradski arhitektonski fakultet nije ni na nivou srednje škole. O tome govore rezultati. Deca koja izađu sa tog fakulteta nisu obrazovana. Ne znaju ništa o samoj arhitekturi, a još manje o praksi. Tako se školuju nesposobne generacije, ali oni zapravo i nisu predviđeni da se bave strukom. Oni su potrebni profesorima kojih ima oko 120, više nego studenata na prvoj godini. Od te dece se i ne očekuje da se uključe i bave arhitekturom…"

Maldini S.

ceo intervju:

http://www.openlink.rs/kultura/309/sloboda...ovali-smo-haos/

Koji je cilj dizati godinu dve stare teme iz mrtvih, tebi Zklop dosadno druze? Ali kad smo vec tu:

Mislim da taj Maldini treba poslednji da se javlja i daje misljenje na ovakve teme, a i da se pravi veci katolik od Pape, posto je i sam ucestvovao u obrazovanju studenata na fakultetu, a kada mu akademska karijera nije krenula kako je zamislio, odlucio je da projektuje i predlaze idejna resenja koja su jos opskurnija i bizarnija od Lebbeus Woodsa, Zahe i Libeskinda zajedno, a koje tako sveobuhvatno kritikuje, razocaran sto on sam nije na taj nacin "brend" i investitori ne zovu njega da im radi a ne ove strane starhitekte.

Druga stvar, bas me zanima koji je to fantomski konkurs za naselje koji se pominje u tekstu on skoro osvojio? Kad, gde, kako i sta? Mislim da se i ovde radi o carevom novom odelu, Maldini je daleko on talentovanog arhitekte a pokusava da se promovise tako, cist marketing. Videla zaba da se konj potkiva...