Jump to content

kako izgleda biti student... arhitekture

Recommended Posts

• Replies 222
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ja sam se upisao danas, polazimo bas tad, 18tog :( jebiga, ali opet bi mozda poludeo da polazim kasnije jer mi je bas merak da vidim sve te ljude i kako izgleda fakultet (valjda necu da se kajem sto sam zurio) :D haha

U ponedeljak imamo dodelu indeksa, pocinje sve u 8:15 sa nekim upoznavanjima valjda, imamo neka "predavanja" tacnije dekan drzi govor, onda neki nemac na engleskom i sl........

u 12 je "svecana" podela indeksa........

kazite mi samo, kako ta dodela izgleda, i da li mogu da dodjem regularno obucen ili ono, kosulja i to?

poz

to ti izgleda tako sto ce da vas sve naprze kako ste elita i ne znam sta... jer ste upisali ovaj fax... kako ste najbolji i bla, bla... da bi vi malo digli noseve...

onda ce vas isprozivaju da se ispozdravljate sa dekanom dok vam daje index... shrada... glupost jedna - chisto da vas naloze da niste pogresili sa izborom fax-a...

a kako ces se obuci - to je tvoja stvar

^

Uf :(

Izvini, ja sam kriv. Ja nisam mnogo pisao na forumima uoci samog polaska na faks, tj, ne secam se da li sam to uopste radio, i nisam se mnogo raspitivao o studentskom zivotu niti o samom fakultetu. Tako da sam u jednom periodu bio pun entuzijazma, i nade sam polagao bas visoko, onda je dosao 10 oktobar... dan kad je pocela nastava :)

Nego, juce smo drugar i ja bas gledali plan za trecu godinu 2002/2003, rekoh ja, samo 3 godine kasni. U junu 2005 raspored za ispite iz juna 2002e godine... kad me tad slog nije strefio (mislio sam da sam promasio ispite)..

Budjevac, ne obaziri se na provokacije i zajebancije. Leptir masna je potrebna isto koliko i frak (ono sto dirigenti nose). Verujem da bi izgledao bas smesno kad bi dosao sa leptir masnom umesto normalne kravate.

Dakle, samo smart, sad si student.

sorry ako je izgledalo kao provokacija - ali meni je i kravata previse svecana za ovkvu vrstu okupljanja

ja sam bio skroz casual obucen prvog dana... kao kad izlazim bilo gde u grad...

mada...

da se ispravim, meni je delovalo kao previse, a na kraju sam u pantalonama i patikama izgledao kao ruzno pace

mozda odelce i nije los izbor...

hehe, znam sta je frak :D

ma koja kravata, ja ni cipele nemam :D

pojavicu se u tikama, majci i farmericama, a majca ce najverovatnije da bude u NY stilu (turistickom) ako znate na sta mislim ;p

i da, ima dosta koleginica stvarno, uverio sam se i sam !

bas se radujem !

pa boze zdravlje da se upoznamo, mene ne mozete da promasite :D

Poz

haha, pa i da ima ko bi ti ovde to preporucio :D uostalom, zona je najbolja !

NY majcu necu da nosim svaki dan, ali videcete me sigurno :D

ako ne ja vu vas :D ajde da napravimo neki znak prepoznavanja, npr. da svi clanovi zone nose neki casopis ! haha.......sala naravno.......

bas bi bila dobra fora da upoznam vas, ljude koje davim vec duze vreme :D

ja sam trenutno u veoma (citaj: veoma) haoticnom stanju, jer se polako (citaj: kao) pakujem i razmisljam sta sve trebam da kupim i spremim za odlazak, a da pritom nista ne zaboravim (sto je nemoguce) :D ,

tako da.......tu sam u nedelju uvece....ako ostanem ziv...

Poz

e da josh jedno pitanje. da li postoji josh neki sajt koj ima neke veze sa nasim faxom arhitekture... na foru zone itd?

a gde su ti utisci?

Koliko znam _Samo ovaj///

A utisci su ti u "DISKUSIJA"// Rezime recimo// A i sve ostalo unutra///

haha

secam se milete i njegovog autfita tog prvog dana.

nikome nije bilo jasno gde je poshao onako obuchen (neki bi to nazvali apa-drapa), mislili smo da je to neko ko radi u platou ili skriptarnici (bio je visok i imao je bradu) doshao da vidi shta se deshava. kasnije su mi neki drugari koji su ga znali sa priprema rekli da je on "jedan od nas" :lol: e stvarno shou.

iskreno, manje od pola kolega je nosilo kravatu, ali koshulja i cipele su obavezne.

mene je smorilo to shto su skoro svi osim mene znali rechi pesme gaudeamus igitur.

bilo mi je jako neprijatno kada su, nakon govora koji je dekan odrzhao, pustili tu pesmu, a samo smo nekolicina kolega i ja cutali.

josh sam ja bio u drugom redu, mislim da me je barem pola prisutnih profesora videlo. <_>

uglavnom, nashao sam ti rechi pesme, da se tebi ne bi ponovila ista neprijatna situacija.

Gaudeamus igitur

Juvenes dum sumus

Post jucundum juventutem

Post molestam senectutem

Nos habebit humus.

Ubi sunt qui ante nos

In mundo fuere?

Vadite ad superos

Transite in inferos

Hos si vis videre.

Vita nostra brevis est

Brevi finietur.

Venit mors velociter

Rapit nos atrociter

Nemini parcetur.

Vivat academia

Vivant professores

Vivat membrum quodlibet

Vivat membra quaelibet

Semper sint in flore.

*ovo su samo prve 4 strofe, ali mislim da otprilike toliko i pushtaju...mozhda chak puste i samo prve 3.

haha, smeh !

ja i nemam nameru da se nesto mnogo "picanim" sto bi rekli !

nekako mi je ustogljeno, nosio sam ja i smoking na maturi u usa, ali ovde, mnogo bi bilo :D

ja sam casual...

ono sto mi nije jasno je kakve veze ima ta pesma ?

mislim, zar treba da je znam ?

ucio sam latinski ali nista ne razumem :shy:

ajde molim te objasni mi ?