Jump to content

FLAME TOPIC - Canon vs. Nikon

Abdee

Recommended Posts

Od sada ce prepucavanje na temu Canon vs. Nikon i slicne "My milkshake is better than yours" baljezgarije, biti dozvoljene samo u ovoj temi. U "normalnim" delovima foruma ce se ispadi na ovu temu najstroze kaznjavati (5 dana zabrane pisanja).

Gospodo, izvolite...

• Replies 2.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja volim oba,

nije da sam biseksual ili tako nesto

samo volim konkurenciju plus su mi drage obe marke,

a posto nemam ni od jednog brenda nesto mnogo od objektiva

mogu se u buducnosti zamisliti sa bilo kojim (D200, 5D... ne pravim pitanje)

edit: odmah se vidi da ce tema da bude popularna, ne moze covek da dodje do reci,

ima da napunimo bazu za cas

Edited by maki101

Evo bas ovih dana jedan poj drugar se ozenio. Uzeo satro porfi fotografa za $350 dolara sto je obuhvatilo samo sliikanje ceremonije u crkvi, kolicinski oko 100 fotografija. Fotograf je dosao sa "strava" opremom. Nikon D2X, ne znam koji lens je koristio, blic sa difuserom i to dodatno podignut na nekim sipkama. Poveo je i zenu koja mu je radila backup sa Nikonom D200. Nakon dobijenih slika taj drugar je pao u ocaj. Fotke su takoreci neupotrebljive. Radjene su sa 800 ISO i nivo suma je katastrofalan. Ja sam nesto pokusao da mu sredim sa "Neat Imageom" ali taj sum je u tolikoj meri prisutan da je ucinak filtera vrlo skroman. U najboljem slucaju moci ce slike printati u 4x6 incha formatu i poneku 5x7 incha. On je razmisljao da ih sve prebaci u crno bele nebi li imalo licile na normalne fotografije. Ja sam mu sa svojim Olyjem E-500 napravio deset puta bolje fotke i to sa integrisanim blicom. Dobro bilo je losih senki, ali brate sum je bio neznatan. Osim toga White balanc je kod mene bio idealan, dok je kod profi fotografa dosta slika licilo na "light show " .

Sa ovim sto sam video moja dilema oko Canona i Nikona je zavrsena. Na stranu sve ali "noise" i ostrina je neprijatelj #1 u dig. fotografiji a NIkon tu nema valjano resenje.

canon... - kakvo bogatstvo srpskohrvatskog-hrvatskosrpskog, srpskog, hrvatskog, i bosnjackog jezika...

sinonimi - razlicite reci istog znacenja

sargarepa-mrkva, zadnjica - bulja, dupe, guzica, krajevi nogu na kojima se ne nose cipele.... kafana-birtija, bircuz, kafe, kafic, "klub", .... i t.d. i td. i td...

ah, da, ta prebogata rec - canon:

canon - smesno, nepouzdano, laga(H)no, pre-laga(h)no, precenjeno, neozbiljno, lose, kvar, zastoj, bag, ogranicavanje, '''nje, shitic maleni, prokleto, prevara, odvratno, mucnina, strah, jeza, zgrazanje, plasticno, majusno, bedaque, ....

ima toga josh - al' odo' da razvrstam kategorije ... :rolleyes:

Evo bas ovih dana jedan poj drugar se ozenio. Uzeo satro porfi fotografa za $350 dolara sto je obuhvatilo samo sliikanje ceremonije u crkvi, kolicinski oko 100 fotografija. Fotograf je dosao sa "strava" opremom. Nikon D2X, ne znam koji lens je koristio, blic sa difuserom i to dodatno podignut na nekim sipkama. Poveo je i zenu koja mu je radila backup sa Nikonom D200. Nakon dobijenih slika taj drugar je pao u ocaj. Fotke su takoreci neupotrebljive. Radjene su sa 800 ISO i nivo suma je katastrofalan. Ja sam nesto pokusao da mu sredim sa "Neat Imageom" ali taj sum je u tolikoj meri prisutan da je ucinak filtera vrlo skroman. U najboljem slucaju moci ce slike printati u 4x6 incha formatu i poneku 5x7 incha. On je razmisljao da ih sve prebaci u crno bele nebi li imalo licile na normalne fotografije. Ja sam mu sa svojim Olyjem E-500 napravio deset puta bolje fotke i to sa integrisanim blicom. Dobro bilo je losih senki, ali brate sum je bio neznatan. Osim toga White balanc je kod mene bio idealan, dok je kod profi fotografa dosta slika licilo na "light show " .

Sa ovim sto sam video moja dilema oko Canona i Nikona je zavrsena. Na stranu sve ali "noise" i ostrina je neprijatelj #1 u dig. fotografiji a NIkon tu nema valjano resenje.

Ne volim ovakve postove iz nekoliko razloga.Prvo i D2X i D200 su mnogo bolji od bilo kog Oly Dslr-a na iso 800...nivo suma na iso 800 je daleko od katastrofalnog,ja sam radio iso800 A4 printove (D70) i ne vidi se sum...Ne volim ovakva pretjerivanja...sad kao ti si sa direktnim malim blicem napravio bolje fotke od najboljeg blic sistema <_< ! To je sve moguce pod uslovom da je taj lik prvi put u zivotu tada radio sa DSlr-om i eksternim blicem...Na netu postoji pregrst primjera i studijskih i nestudijskih fotki sa svih Dslr-ova u punoj rezoluciji,i ta prica da su fotke sa Nikona neupotrebljive na iso 800 su glupost...ima ovdje ljudi koji su probali i C i N i koji su o tome govorili...Sta ti znaci da Nikon nema valjano rjesenje po pitanju ostrine :huh: :blink: ? Jel ne valjaju objektivi ili sta? Znas kako D70 cuva detalje i ostrinu po pixelu na visokim iso vrijednostima?Na iso 1600 neat image ocas posla skine sum.A i sto tice suma,jesi vidio D50 i D80 primjere? ;)

Ako se ova tema pretvori u iznosenja tvrdjenja tipa "na novom mercedesu se tresu tockovi kada predje 150 km/h,a na BMW-u se ne tresu",onda ne vidim poentu?Neko nesto lupi i sad ce kao oko toga da se raspravlja...ma da...

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...