Jump to content
Sign in to follow this  
Aleksandar Stankovic

"odobrenje" download-a

Recommended Posts

Prvo, kako da kao neko ko ne radi u php-u napravim (kreiram) ili kako god... :) ... log in i onda samo nekome ko je clan, (a naravno sve bi bilo komercijalno) dopustim download na primer nekog avi ili mp3 fajla?

Drugo, a u stvari isto to samo mislim da mozda moze bez php-a...Kako se povezati na neki sajt gde bi korisnik dosao nakon pokusaja download-a i upisao svoje podatke ,broj npr visa ili nekakve internet kartice itd...itd i nakon popunjavanja mu se naravno odobri download

Trece...sta god smatrate pametnim,recite. Da li neko ima predlog kako ovo efikasno resiti :P

Treba mi za sasvim konkretan sajt (nebitno je nadam se koji) a o stranoj kompaniji je rec i sajt se hostuje negde preko "bare" mada cenim da i ovo nije bitan podatak,a naravno osnove stvari tip servera itd itd...svakako da bi bile ispunjene.

hvala unapred na savetima,primerima,linkovima,putevima za konkretno resenje i slicno....

Sazeto pitanje ako nekog mrzi da cita sve gore napisano...kako efikasno naplatiti download sa sajta preko npr log in-a ili neki drugi elegantan i efikasan nacin?

inkorporiras neki payment sistem tipa paypal ili sl, sa paypalom sam imao iskustva i dobar je za developere

lako omogucava proveru uplate i sl.

a u bilo kojoj verziji naplacivanja ipak ce ti biti potreban programer da ti to napravi

login naravno moze odvojen od toga a odgovor na bilo koja od ta dva pitanja opsirnije bi zauzeo bi vise od jedne strane

^ ovo za programera definitivno .... ako ti bude bilo potrebno ja sam radio nesto slicno ...pa se mozemo dogovoriti oko detalja na mail ....