Jump to content

Recommended Posts

Koji je najbolji program za izradu 3D vrtova , parkova, gde se moze sve odraditi od cveta, trave, staza ogradica, drveta itd...??? Dali ima neki program bas koji je usmeren za izradu vrtova profesionalno i prezentaciju vrtova?? Hitno pomoc

Thanx

ne znam tacno sta bi mogao da uzmes!

ali pogledaj na sajtu autodeska sta oni imaju na tu temu!

samo jedno pitanje?

ti hoces da radis super realne vrtove?

svo drvece tacno kako izgleda svu travu onako trvaku po travku?

svo cvece....

mislim bas kao sve da si fotkao neki vrt...?

Znas kolko ce to da ti se renda?

napesti u max-u jedno 3-4 drveta stavi travu na zemlju i neko nebo iza nista komplikovano! i pusti v-ray da ti izrenda....

i sad zamisli kolko ce ti vremena trebati za ceo vrt...

ja ti predlazem da se prvenstveno koristis poznavanje vegetacije uopste i da sve to nekako stilizujes...

a da super realne scene vrtova radis tako sto ces slikati svoj vrt kad ga vec izvedes!

srecno s tim....

Da ovo je vec prava stvar! Samo koliko vidim ide samo uz Max 3D, ali nije problem morat cu se svakako nekim programom pozabaviti . Ako neko ima jos nesto poput ovoga neka javi mada mislim da je ovo extra i da nema bas neki bolji od bionatic-a.

Thanx WeBad

-Autodesk Land Desktop 2006

Pretpostavljam da vredi znajuci autodeskove programe!

Hm Land Desktop Autodesk i nijebas za ove stvari ovo je program bas za planere nekih veliki povrsina koliko vidim meni treba prezentacija cisto vrtova za kuce parkove itd...

Ne znam za neki specijalizovani sw za uređenje vrtova.

Što se tiče prezentacija, 3d max se sigurno može iskoristiti. Probaj neki od dodataka za drveće i sl. npr. Onyxtree, njega dosta hvale. Ima njih još gomila. Ogradice i slično mu sigurno ne predstavljaju problem :)

Mada, zahteva to već neko znanje kako modelovanja tako i rendera (drveće ume dosta duuugo da se renda, a posebno maxovo drveće).

Koji je najbolji program za izradu 3D vrtova , parkova, gde se moze sve odraditi od cveta, trave, staza ogradica, drveta itd...??? Dali ima neki program bas koji je usmeren za izradu vrtova profesionalno i prezentaciju vrtova?? Hitno pomoc

Thanx

Ne znam da li je pitanje i dalje aktuelno... No, ovako... Sve zavisi sta tacno zelis da uradis i koji efekat zelis da postignes - ArchiCAD-om se postizu vrlo dobri prikazi, kazu da je i Allplan odlican. LandCAD i VectorWorks se dosta koriste vani, bar sudeci po forumima i l.a.mailnig listama. Za detaljisanje u pogledu npr.realnog prikaza habitusa biljaka, pak, mozes da biras iz citave palete landscaping programa - Complete Landscape Designer, 3D Home Design Landscape, Better Home and Garden Design, Landscape design and Construction, etc. koji imaju bogate baze biljaka, mobilijara i sl. - mislim da bi tako nesto moglo da ti resi stvar. Poslednje za sta sam cula da se preporucuje po l.a.diskusijama je Master Landscaping Pro ver.10.

Javi obavezno sta ti se pokazalo kao najprimenljivije!

Thanx

Bok znam da sam i ja, svojevremeno tražila program neki Art-nešto. To sam saznala kod konveksa www.konveks.hr