Jump to content
Sign in to follow this  
bobansky

{RAD} (polu) ODBIJENI RAD

Recommended Posts

Ovako, citao sam o ovoj temi i dosao sam do (barem meni) zanimljive ideje....

Prvo da kazem da je prva bolja od druge, ali koncept nije bas najbolje smisljen.

Ako vec uporedjujete staru verziju sa novom, bolje bi bilo da napravite nesto kao "preporod" fazon nego klasicno "ovo je lose, a ovo je bolje..."

Da bi objasnio "preporod" fozon, ja sam napravio vizuelno kako bi to moglo da izgleda:

Slika moje ideje

Fazon je da stari model se kao pali i krece ka kameri i onda prolazi kroz neki bljesak i izlazi kao novi model. To je taj preporod, gde se zadrzava ideja da su ponosni na ono sto su ranije pravili, ali da sada prave jos bolje, modernije i ne znam ti ni ja sta vec.....

Nadam se da se nisam mnogo pro**njao ;) ali eto moje ideje....

Prva varijanta je definitivno bolja - dinamicnija montaza (odgovara temi staro - moderno), svidja mi se i monohromaticnost - istice oblik odlicno osvetljenih automobila. Za tipografiju se slazem sa vec recenim primedbama - mogla je da bude bolja.

Kod druge mi najvise smeta audio podloga (suvise dramaticna i stilski potpuno neprimerena fici) kao i potpuno nejasna poruka koja se salje gledaocu. Slogan je , po mom misljenju, smesan. Bas je lep? To je glavni adut? Dizajn ovog automobila je definitivno slaba tacka, bolje da su istakli cenu ili domace poreklo, da domaceg kupca taknu u emociju :) jer ako se osloni na racio, tesko da ce pazarirti zastavino vozilo. A za emociju je bilo prostora - popularni "Fica" je pravi tovar nostalgije i emocije.

Ja da kazem ja se bavim video produkcijom u mom gradu i uradio sam dosta spotova i reklama ali ova reklama je OK da je mozda za neki vec kompaniju koja je kao Mercedes ali za Zastavu je trebala neka jaca, bolja snimljena tj, uradjena totalno 3d, ljudi bi se onda zapanjili i odusevili jer nama tako nesto fali kao nova koka kolina reklama ...

Meni je reklama OK i sa sivim nijansama i plavim ali koliko para toliko i muzike...

Jedno pitanje za autora ove reklame da mi odgovori ako je moguce, a to je covek ili spiker u drugoj reklami kako mogu stupiti u kontakt sa njim i kako se zove ? Covek ima najbolji glas u nasoj zemlji i pojavljuje se u svim reklama nasim bolje produkcije > Potreban mi je njegov glas ... Poz