Jump to content
Sign in to follow this  
bobansky

{RAD} (polu) ODBIJENI RAD

Recommended Posts

Pozdrav,

evo da vam pokazem jedan (polu)odbijeni rad.

Naime, dobili smo scenario po kome smo snimili, izrezirali i izmontirali reklamni spot za ZASTAVU 10, koji se izvrsnom producentu nije svideo(nezadovoljan fotografijom, koja je u sivim tonovima, suvise dinamicna montaza, losa muzika), pa ga je odneo u Beograd na montazu kod izvesnog kolege montazera (ime poznato redakciji :D ), po totalno novom scenariju i znatno izmenjenoj kolor korekciji...

Misljenja su podeljena...ni sam ne znam sta da mislim... pa molim vas da procenite obe verzije....

Inace, snimano u studiju UNIVERZAL, kamera DIGIBETA 790, Pro 35 SHIFT i PRIME objektivi 100 i 135 , Far Panter 3 sa full opremom.....i mnooogo rasvete....

Direktor fotografije: Aca Pavlovic, Bg

Rezija & montaza 1: Bobansky & Nenad Staletic, Kg

Foto: Zoran Kovacevic, Kg

Montaza 2: *

Izvrsna produkcija: *

reklama1

reklama2

neobradjena slika

Meni je drugi rad bolji dakako.

Jedino sto mi smeta jeste suvise krupni kadrovi. Mozda ste mogli da uradite u nekom od 3D softwarea?

Svako mi se ne svidja knjiga snimanja, tj kadriranje, koje se bez nekog reda mijenja... nema osjecaj fluidnosti.

To je moje misljenje.

P.S. Vise gotivim plavu boju nego sivu.

Meni je prva daleko bolja. U drugoj je, zahvaljujuci tome sto nije ista boja, potpuno nestala analogija "staro-novo". A off sa italijanskim frazama je PRESMESAN, da nije takve slike, pomislio bih da su 70-te.

Pozdrav,

evo da vam pokazem jedan (polu)odbijeni rad.

Naime, dobili smo scenario po kome smo snimili, izrezirali i izmontirali reklamni spot za ZASTAVU 10, koji se izvrsnom producentu nije svideo(nezadovoljan fotografijom, koja je u sivim tonovima, suvise dinamicna montaza, losa muzika), pa ga je odneo u Beograd na montazu kod izvesnog kolege montazera (ime poznato redakciji :D ), po totalno novom scenariju i znatno izmenjenoj kolor korekciji...

Misljenja su podeljena...ni sam ne znam sta da mislim... pa molim vas da procenite obe verzije....

Inace, snimano u studiju UNIVERZAL, kamera DIGIBETA 790, Pro 35 SHIFT i PRIME objektivi 100 i 135 , Far Panter 3 sa full opremom.....i mnooogo rasvete....

Direktor fotografije: Aca Pavlovic, Bg

Rezija & montaza 1: Bobansky & Nenad Staletic, Kg

Foto: Zoran Kovacevic, Kg

Montaza 2: *

Izvrsna produkcija: *

reklama1

reklama2

neobradjena slika

Kratko.

Prva daleko kulturnija ova druga mi je nabacana totalno grafika ne u komponovana sa slikom .. itd. neka pretapanja sa plana na plan (mrzim) itd. u prvoj bez naracije (off-a) sve jasno u drugoj i sa offo m fali informacija ...

Da dobro svjetlo ..

Ne dajte se i nemoj da vas obeshrabri .. samo naprijed...

Super je osvetljen auto.

Meni se svidja dinamika u montazi u prvoj verziji ali mi se u drugoj verziji vise svidja sto su kolori vise izdiferencirani izmedju starog i novog. Zavrsna scena sa logom je 1000x bolja u prvoj verziji.

P.S. Sto bre HD kamera za reklamu za kola? Nije valjda da su toliko prsli da ne mogu da plate za kvalitetniju reklamu?

Nije hd vec digibeta.

Ma kakva je reklama, mogla je i da se snima sa miniDV.

Ne dopada mi se ni jedna ni druga. Ni muzika, ni onaj sto brblja na italijanskom, ni knjiga snimanja - planovi, kadriranje..... Nista mi se ne svidja, osim onog logoa na kraju druge. A ideja mi se tek ne dopada. Ako je ova zastava deset da se poredi sa ficom....kuku. Pa naravno da je brza i jaca i bezbednija od fice.

j*b*m ti budale.

Zastava treba da ima neku vedriju reklamu, nesto sto ce ljudi da zapamte. Da se dopadne....A ne ove namrgodjene gluposti. Kao ku*ci se pred ficom. :P

Slazem se da bilo kakva analogija sa ficom nije bila potrebna....

Ima ih u velikom broju na nasim putevima tako da mi ne

izaziva nikakvu nostalgiju vec me samo podseca na BEDU i

siromastvo u kojem zivimo. To ispada onda antireklama :D

Vecina kolega i ja smo se slozili da je prva bolja, iako i ona ima puno problema...

Druga verzija ima problema sa dinamikom zvuka i slike... totalno nema veze jedno sa drugim... Muzika je poletna i zahteva mnogo brzu montazu... Natpisi su mogli mnogo bolje da se odrade... Off je bezveze...

Boje su napucane bez razloga...

U prvoj verziji bi trebalo proraditi na dizajnu teksta i animaciji istog. Skokovi slike izmedju fice i z10 ne lezu kako treba... Izgledaju sirovo...

Boja je mnogo bolja nego u drugoj reklami...

U svakom slucaju, izvrsni producent se z@jebo sto nije uzeo tvoju verziju... Za klasu bolja montaza i CC... Dosta je umerenija i pristojnija...

Ukratko

Prva je mnooogo bolja.medjutim, natpisi su stvarno losi.Da se na tome poradi.Mislim, stvarno dobra reklama sa uzasnom tipografijom.Ima atmosferu sto je bitno,Jedino mooozda malo dotjerati rezove izmedju starog i novog ali bez radikalnijih zahvata

.Druga, bez komentara.Dakle prva, samo daj, brate, natpise sredjuj.....I da, ako ste htjeli takvu atmosferu, dobro ste postigli,a format kamere u takvoj ideji nebi bio presudan..

Pozdrav:

2 TEDDY & KOPS> U potpunosti se slazem za tipografiju.....ali to je trebalo da doradimo u finalnoj verziji (ovo je bila 0.9 verzija, znaci pre finalne, koncepta radi....), razmisljao sam da skok sa flashom ostavim samo pre zadnjeg kadra......ali....ostalo je ovako.... a tipografija je u drugoj reklami prava katastrofa....

2 EnergyX & VEDAD> Sam scenario se ni nama svideo jos od prvog citanja...... i zahtev da se cita na italijanskom......stvarno zvuci smesno.....

Vecini koji su do sada odgovorili hvala na povracenom nam samopouzdanju......

Prva je mnogo profesionalnija, meni zbog zvuka a i kadrovi su u lepom skladu, boje su malo zatvorene, ali se uklapa uz muziku. Zalim sto nije prosla jer je stvarno cool, za razliku od ove italianissimo verzije koja je cak i smesna. Vidi se kvalitet...

Prva mi je bolja zato što je druga baš, baš loša...

U stvari, mislim da ste vi svoj deo posla uradili ok, odnosno da bi u verziji 1.0 to bilo još bolje.

Dinamika montaže i fotografija je sasvim ok.

Mnogo je veći problem u plitko osmišljenom konceptu.

Scenario je generalno kompletno debilan - ne možemo nikakvu smislenu priču da ispričamo (što naravno nije tačno, samo treba da se misli ali ko će to da radi...) pa ćemo da se ložimo da u poređenju sa Fićom Zastava 10 izgleda bolje. Kad vidim kao zaključak toga retardiran slogan "Baš je lep" mogu samo da se smejem zato što je USP koji se ovde komunicira (sam dizajn kola koji uopšte nije nešto specijalno) predstavlja jednu od slabijih tačaka proizvoda i ničim ga ne diferencira od konkurencije.

Vrlo je opasno kad neko stavi slogan na koji direktno možeš da odgovoriš sa "Nije!" ili "Lažeš!" i da budeš u pravu. Dodatni problem je što Fića izgleda beskrajno simpatičnije jer ima karakter i priču iza sebe pa je lako da čovek stane na njegovu stranu. To dovodi do pitanja - čemu debilna konfrontacija i mešanje baba i žaba? Čemu beauty shotovi nečeg što samo po sebi to ne zaslužuje?

Druga ima još milion zamerki (nepotrebne italijanske fraze, raskorak između tempa muzike i dinamike montaže, ispisi...) ali zašto trošiti vreme na bolide koji ne zaslužuju da im se napravi bolja reklama.

Kad čovek malo bolje razmisli, što se tiče ideje (pošto je budžet neka druga kategorija) - svaki klijent dobija upravo onakvu reklamu kakvu zaslužuje.

Suština je - vi ste ok ali je scenario nula.

Fotografija je OK.

Slazem se za dinamiku slike i muzike - katastrofa!

Paralela sa ficom bi bila OK u komicnoj varijanti. Ovakva kombinacija "starog" i "novog"

gledaoca podseca na bedu u kojoj zivi, iritira ga, i stvarno je AUTOGOL za oglasivaca!

U svakom slucaju, SAMO NAPRED!!! :D ;) B)

Prva mi je bolja, skladnije je odradjena.

Jedina pozitivna stvar kod druge je sto postoji spiker. Mislim da je to dosta vazno (iako mi se po mom ukusu to ne svidja - unistava umetnicki dozivljaj) sa marketinske strane gledista - gledaoci retko gledaju reklame, sa zvukom je potrebno privuci im paznju. E sad, druga je prica sto je copy texta totalno bezveze uradjen.

Neznam koji je budzet bio za ovu reklamu, ali mi se cini da je u svakom slucaju moglo da se odradi bolje. POstoji nekoliko stvari koje kvare utisak:

-preveliki DOF (pretpostavljam da je DOF doradjivan u post produkciji) - cini sliku necitljivom, umanjuje kvalitet ako nije dobro i sa merom uradjen.

-Razlika u uglovima snimanja, planovima i brzini pokreta kod old i new verzije. Razlika je minimalna, ali je dovoljna da unisti osecaj celine. Verovatno bi moglo da se ispravi u montazi.

-u obe verzije motion i ritam montaze nije dovoljno prostudiran. Sve je na granici izmedju korektnog i dobrog kod prvog a kod drugog izmedju loseg i korektnog. Uz malo vise truda se mogla preci ta granica. E sad, vi najbolje znate kakvi su vam bili uslovi rada i deadlineovi.

-Zvuk - mogao bi biti bolji i zanimljiviji kod obe verzije. Ovako mi sve deluje kao da je zvuk odradjen malo na principu copy-paste.

-u drugoj verziji spota - jako mi je losa kombinacija boja.. old je topliji, dok je new hladniji... nema logike i nije marketinski ispravno. Kao da su namerno zeleli da oduzmu dusu novoj verziji automobila.

Steta, jer stvarno mislim da u ovakvoj vrsti reklama, sa porednjenjem novog i starog (ideja mi se svidja) - moze kreativno da se odskoci u sirokoj paleti pravaca.

Glasam za prvu, a da sam vam poslodavac, terao bih vas da montirate dok ne budem zadovoljan. Mislim da je poslodavac napravio gresku predajuci materijal drugim ljudima. BTW, malo mi je cudno da niste napravili vise verzija montaze.. ili jeste?

Totalno ima smisla poređenje starog i novog, ali ta priča se ne vidi i ne čuje ni iz jedne verzije reklame... sjetite se, nisu upotrijebili "Fiću", Zastavinu dugovječnu bastardizaciju italijanskog koncepta, već legendarni "Seicento", po mnogo čemu kultni auto, klasika (mislim, eno ga i u spotu "My Immortal" od Evanescence), a ne simbol naše dugogodišnje bijede. Auto je simbol dugogodišnje saradnje s FIAT-om, i to je trebalo da bude poenta reklame - "sustižemo vrijeme (napokon)... pravili smo Fiću decenijama otkad je dizajniran, a ovo je novo, ljudi..."

Kao što su ljudi rekli, tehnički jako korektno, dopada mi se vaša varijanta, jer je čistija i bliža ovoj gore priči... a druga varijanta je... same old Zastava ****. :rolleyes:

Ono, uvek je zanimljivo videti novog Juga, ali reklama je trashcina.

A zar nije bilo lakse, lepse i jeftinije platiti nekom da uradi dva modela i odraditi sve u 3d-u?

Prva ima vise stila ali je i tunjava. Druga nije tunjava ali je zato mnogo dziberska.

A zar osim samog objekta u dinamici staro i novo nije moglo i nesto drugo da se promeni kao recimo muzika i fotografija?

Tipografija je odvratna u obe.

Moja baba bi smislila bolji copy.

Pocinje bezveze, kao da je preskocen uvod, zavrsava se jos bezveznije, a slogan je finalno ukucavanje.

sorry, ne svidja mi se uopste :(

ali nije vasa krivica jer je copy odvratan.

I u prvoj i u drugoj verziji najgori trenutci su enterijer Zastave10, koji je za razliku od enterijara Cofija uzasno mracan i ne dopadljiv i ono "namigivanje" (paljenje jednog svetla) koje se uopste ne uklapa...

Zvuk u prvoj verziji mnogo bolji, ali ne dovoljno uklopljen i bolje uradjena montaza.

.....sto je pozitivno.....

Videli smo par misljenja.......nekoliko dobrih zapazanja.......ukljucili smo vijuge......

Zamislite sta bi bilo da niko ne diskutuje i ne izlaze svoje probleme i misljenja....Tome i sluzi ovaj forum, zar ne????

:)

E ovako... misljenja se definitivno razlikuju, meni licno se vise svidja prvobitna verzija reklamice,dinamicna je , audio podloga je agresivnija sto mi se svidja...druga verzija, ono, fino izmontirana , skroz ok ali ... za moj ukus suvise lagano za probijanje trzista i vracanje poverenja u "zastavina" vozila... to da je Mercedes u pitanju pa mozes kako hoces ali ovako ...