Jump to content

jel neko cita neke knjige?

senchy
 Share

Recommended Posts

Mogu da se nadju samo stare, polovne, a i to ne bas lako. Nije jos niko izdao reprint, osim ovih koje sam gore naveo. Naravno, pricam o domacim izdanjima.

Nasao sam sve na engleskom, ali dosta sporije citam na engleskom, a vremena za citanje je sve manje ;)

• Replies 408
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nije stvar samo u tome da se sporije cita na.... engleskom, nego promice mnogo toga nama amaterima ^_^ Ima jedan nas izdavac xxxx koji je davao zeni da prevodi, da kinta ostane u kuci ili je radila oklagija :P u svakom slucaju ogadila mi je neke pisce svojim nadahnutim prevodom. Nego, skini bre knjige sa neta, sve ima, moj klinac cita neke Pracete koji jos nisu izasli kod nas. Citao bi i ja da imam na cemu, sedenje za kompom ne dolazi u obzirima :mellow:

ovaj moj stariji... magarac <_< imao je tablet pa ga je sredio, sada cita na telefonu. Probao sam nije lose, tj. mogao bhi da se naviknem, fora je da podesis pozadinsko osvetljenje sa obzirima na ambijent, po njegovim recima posle cele noci nema zamor u ocima. Dosta tableta sada ima rezim za citanje knjiga, rezultati se ne razlikuju preterano od kindla, bar tako kazu.

Uglavnom, bitno je da naprava ispunjava jedan uslov, citanje lezeci. Knjige jos i nekako, veci problem su mi stripovi, eee tu ne priznajem elektroniku :lol: skinuo sam neke ali uvek imam taj truli osecaj da nesto fali. Mogu da ih pregledam-procitam onako informativno ali nije to to.

.... osd svega sto procitah u zadnje vreme Trilogije o Zemljomorju me se najvise dojmila, kao i svaki put kad je procitam.

• 9 months later...
  • 3 weeks later...
  • 10 months later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...

Ћао,

Ово што је лаки баг препоручио делује добро.

Последње сам читала сагу Andrzej Sapkowski "The Witcher" ("Wiedźmin"). Поред саме игрице,лепа је разонода за слободно време.Наравно могу само да препоручим.

Потом од разних жанрова и писаца имам пуно препорука...

нпр. Knut Hamsun,Victor Pelevin,Thomas Mann,J. D. Salinger,J.R.R. Tolkien,Ernest Hemingway,Oscar Wilde ,Franz Kafka,Stephen King,Vladimir Nabokov,Douglas Adams,Jack Kerouac,Marcel Proust,Aldous Huxley,Jack London,H.P. Lovecraft,Bram Stoker,William Blake,Stephen King,Johann Wolfgang von Goethe,Neil Gaiman,George Orwell ,James Joyce,Frank Herbert...

Зауставићу се сада,да не претерам...ионако је све субјективно.

И наравно стриповиии!!!

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...