Jump to content
Gospodin Branislav

Deshavanja u Novom Sadu!

Recommended Posts

Izlozba "I love you [rev.eng]"

Svet kompjuterskih virusa

Autor izlozbe: digitalcraft.org, Frankfurt, Nemacka

Otvaranje izlozbe:

22.06.2006. Novi Sad

Muzej savremene umetnosti Novi Sad, Dunavska 37 u 20:00 casova

Izloba "I love you [rev.eng = reverse engeneering - obrnuti inzenjering]" je prva izlozba na svetskom nivou posvecena fenomenu

kompjuterskih virusa. U umreenom drutvu, bavljenje kompjuterskim virusima ili takozvanim "prikrivenim napadima" je postalo deo

svakodnevnog ivota. Izlozba "I love you [rev.eng]" je eksperiment koji izaziva savremenu kulturu i ide dalje od danasnjih debata o

hakerisanju. Jedinstveno obelezje izlozbe je ideja o sirokom spektru znacenja kompjuterskih virusa - od cisto kompjuterskih entiteta do

inspiracije i sredstva umetnickog stvaralastva.

Istrazivanja u okviru izlozbe "I love you [rev.eng]" su podeljena na istorijsku, politicku, kulturnu i tehnicku oblast. Tematske

orijentacije izlozbe su protivrecni odnosi izmedju strucnjaka za bezbednost i hakera, net umetnika i programera, knjizevnih eksperata i

pesnika kôda.

STA JE zapravo kompjuterski virus? KO ih pravi i ZASTO? KAKAV svet se krije iza ovih svakodnevnih pojava? Ova izlozba nam pruza

informacije vezane za datu tematiku, predstavlja umetnicka dela i otktriva ulogu kompjuterskih virusa kao destruktivne sile i ekonomske

opasnosti ali i kao inspiracije za umetnicko stvaralastvo.

Posetiocima ce, u sklopu izlozbe, biti omogucen slobodan pristup terminalima i prakticno isprobavanje rada sa virusima; bice prikazana

animacija koja daje istorijski prikaz i posledice razorne moci virusa; unutar specijalno kreiranog interaktivnog okruzenja posetioci ce

upotrebom dzojstika moci da vide inace nevidljive procese o posledicama virusnih infekcija na globalnom planu; jedan od terminala ce

omoguciti prikaz oko 40 intervjua sa autorima virusa. Posetioci intervjue mogu da citaju ili da ih u obliku audio fajlova slusaju

posredstvom slusalica; bice prikazana brojna umetnicka dela koja se bave konceptom autoreproduktivnih digitalih entiteta...

"I love you [rev.eng]" je revidirana i prosirena verzija izlozbe koja je uspesno prezentovana u junu 2002. u Muzeju primenjenih umetnosti

u Frankfurtu, zatim u februaru 2003. na festivalu "transmediale 03" u Berlinu, u avgustu 2004. u Muzeju za komunikacije u Kopenhagenu,

Danska.

digitalcraft.org je osnovan 2003. kao digitalni deo Muzeja primenjene umetnosti u Frankfurtu na Majni. Misija digitalcraft.org je da istrazuje i dokumentuje trendove digitalne kulture i da ih predstavlja strucnoj i siroj javnosti. Njegovim radom upravlja Franciska Nori, koja ce se novosadskoj javnosti predstaviti tokom trajanja izlozbe.

www.kuda.org/iloveyou

www.digitalcraft.org/iloveyou

Glavni pokrovitelj izlozbe "I love you [rev.eng]" za Srbiju je Izvrsno vece AP Vojvodine.

Za vise informacija, kontakt osoba: Daniela Halda, PR izlozbe

kontakt telefon: 063 8935217

Centar za nove medije_kuda.org, Novi Sad

kuda.org

office@kuda.org

brace mogin 2

po box 22

21113 novi sad

serbia

tel/fax +381 21 512 227

http://kuda.org

ps. preuzeo sam iz mejla i nemam nameru nikog da reklamiram...

Kafe Galerija Frida

7. oktobar

Izlozba "Digital Line"

Autor: Milan Sekiz

u pitanju je frida kod pozorista mladih.

poz svima

addon

flajer

Flayermimi.jpg

bice fino druzenje uz deep house i free koktele

26.01.2006.

Koncert:

Tommy Emmanuel ( Australija )

Tommy.jpg

Velika sala SNP-a

20.00 h

Da ne duzim, jedan od najboljih gitarista na planeti.

Izvinjavam se sto nisam nešto postovao sve do sad... zaboravio sam. Evo neki "dejt za zezanje":

Club 'n' Bar Night

subota, 21. april 2007.

kafe-klub "Bus", Novi Sad (kod SPENS-a, bivši "MB Bus")

Od 22.00 h

:: DJ Furman

:: DJ Fakir

:: DJ Daniel Aleksandar

:: DJ’s Natasha & Goya

U zatvorenom, poluotvorenom i na otvorenom prostoru.

Ulaz je slobodan (ne mladjima od 18 god.)

Šta da vam kažem... dobra ekipa! ;) B)

TRANSFER ISKUSTVA - izabrani radovi studenata IV godine Departmana likovne umetnosti Akademije umetnosti u Novom Sadu na predmetu "Crtanje sa tehnologojom"

profesor VIšnja Petrović i

asistent Ljubomir Vučinić

LIKOVNI SALON - Kulturni centar Novog Sada - Katolička porta br.5 ( poznato kao "Tribina maldih")

Četvrtak 19. april

Znači izložba je u toku i biće verovatno još jedno 5-6 dana tako da... požurite! Slučajno sam nabasao juče tamo i video mnogo dobrih radova veoma inspirativnih za dizajn. Pogledajte pa će vam biti jasno. Radovi su 80% postavke brutalno dobri. Awesome!

FFFuranjnjeee!!! Dens/Fancy/Cvike/plastika/"ono matorry" i sl. :lol:

Petak - 4. maj u Club The Avantgarde a.k.a. Beogradska kapija ili samo Kapija (at Pezos - Petrovaradin)

Main room:

Kinetic vibe 7th b-day party - DJs Bokee, Dacha (Kinetic vibe), Snake Cedridk (Madjarska)

VIP: all night long - Fakir (resident)

Subota - 5. maj... ukratko: minimal&progressive i u VIP-u: Futuristic, Pleta (resident)

to pre pitaj harvester-a ovde na DZ on je dirketno povezan sa DnB Dijejevima Novog Sada tj. sa DJ organizacijom http://www.baselinedjs.com/ po meni cool likovi koji čine da u NS-u ne bude baš tako dosadno. B)

a kad si me već cimnuo evo ovom prilikom mogu da objavim da...:

19. maja... znači u ovu sad Subotu u "Route 66" (u Rutu - kako massa obično kaže) nastupaju "mega urbani roknroll bend SUPERNAUT" što me iskreno raduje jer će biti dobrog urbanog zezanja... jao već mi ' smešno :rolleyes:

Veliki guru urbanluka u nas Đile Marković (po meni veoma dobar i vispren slikar - umetnik, mislilac) i njegov bend "SUPERNAUT" i Gosti?! (mogu misliti kakvi :D :rolleyes: ) će znači posetiti naš grad i pokušati sa opismenjavanjem i kulturnim uzdizanjem naše omladine.

Zanimljiva stvar je pogled ove grupe u svojoj muzici, tekstovima i nastupu, na svet oko sebe i veoma beskompromisno iznošenje stavova o rokenrolu, mas kulturi i svemu što nas tišti. Veoma mudro, ironično, zabavno i nepatvoreno urbano u pravom smislu te reči. Ko ih nezna, trebalo bi da vidi kako bi pravi bendovi trebalo da izgledaju tj. šta da imaju od osobina od ovog benda kod sebe.

Upad nemam pojma koliki je ali ide serija koncerata u rutu već par nedelja tako da se verovatno radi po nekoj dosadašnjoj praksi Subotom.

Poz. B)

supernaut ? ma daj nemoj da me zajebavash :)

oticicu samo da chujem Ona je model hahaha. naravno sarkazam je u pitanju.

u Petak u Cubismu na terasi Ibiza style chill out uvece

A.P. controverse i Iceberg Makedonija

samo sa pozivnicama ali moze nesto da se iskombinuje

E sad moram da reagujem... Narode! Fora ove teme je da se predlažu zanimljiva dešavanja a ne sve i svašta. Ono što sam ja mislio kada sam predlagao npr. koncerte i dj nastupe je vođeno idejom da takva dešavanja posluže dizajnerima i njima sličnim da se malo kultivišu i da se u njihov rad dodaju neka iskustva sa istih a ne "kuda večeras", postoje takvi sajtovi pa ko voli nek izvoli. NIje mi ni namera da pominjem svaku "izložbicu" jer i sami znate kako to sve izgleda.

Komentarišite, aplicirajte dešavanja ali provucite stvar kroz neki filter. Jel' to cool? Jel' truć ili je na korist ljudima sa DZone? ...i tako... Vanesa Mae je dobra devojka ali ja je nebi ovde... ma nebi ni pomislio tako nešto a uz to njena šljaka je otkazana... ima danas u novinama. :D

Drugo ako pominjete neke zanimljive dj-eve ali stvarno zanimljive dj autore, da se tako izrazim, koji rade nešto ozbiljno, vredno, posvećeno i da nije neka "patka", slobodno pomenite ako nastupa u našem gradu. Npr. meni su zanimljivi dj-evi koji koriste zvukove iz igrica, gameboy-a u svojim setovima i sl. Bitna je neka duhovna hrana i nešto korisno za dizajnere i affiliate people iliti simpatizere. Naravno objasnite gde se održava i kako se neko mesto zove u žargonu da bi ljudi mogli lakše da se snađu. Masa ljudi nema pojma gde se sve nalazi i objasnite zbog ljudi iz susednih gradova koji možda tada dolaze u naš grad i objasnite zašto vredi nešto pogledati ako najava ne govori dovoljno sama za sebe.

Poz. B)

o o o izvinte' molim vas :D

kao da te izlozbe nisu zurke <_<, dodje narod da grchevito zgrabi ono oo3 rakije sa tacne...e,sve je to isto :)

edit:

imam za te' gsn.Branislave negde zaturen...Nitendo Core pravac, tj hard-core sa primesama nitendo zvukova,a ko te zanima ( a uspem da nadjem )

o o o izvinte' molim vas :D

kao da te izlozbe nisu zurke <_< , dodje narod da grchevito zgrabi ono oo3 rakije sa tacne...e,sve je to isto :)

edit:

imam za te' gsn.Branislave negde zaturen...Nitendo Core pravac, tj hard-core sa primesama nitendo zvukova,a ko te zanima ( a uspem da nadjem )

Haha.. samo što ja baš ne idem na otvaranja jer tu nema gledanja. a ovde se radi o nekim "upotrebljivim" izložbama jer slabo ima dizajn tematike u NS-u... a preopručujem ljudima koje interesuje, da dođu na izložbe neki drugi dan tj. posle otvaranja. A te rakije kada i dođem na neko otvaranje ni ne pijem... To je baš klošarski! Naravno, nemorate biti baš isključivi. Ko razume, shvatiće! ;)

Za nitendo ... čujemo se.

Haha.. samo što ja baš ne idem na otvaranja jer tu nema gledanja

ja bash volim da idem na ta otvaranja, bash je kul, toliko poznatih ljudi uMetnika, kao u sex i gradu :) haha :)

ja preporuchujem otvaranja, al' malo da sachekash, pa se onda vratish josh jednom. tako bar ja radim...:)

Muzej Savremene Umetnosti (Dunavska 37)

Izlozhba projekata pristiglih na arhitektonski konkurs za novu zgradu Muzeja Savremene Umetnosti Vojvodine.

1-15. jula

otvaranje: 1.jul 20:00h

diskusija: 2.jul 17:30h

U već poznatoj saradnji sa Gete institutom (filijala Beograd) u Muzeju savremene umetnosti Vojvodine, Novi Sad. 6 - 28. septembar 2007. (otvaranje je u 19 časova) će se održati izložba:

"Anders als immer - Nekako drugačije"

naši linkovi:

http://www.msuv.org/izlozbe/aktuelna/aktuelna.html

http://www.artmagazin.co.yu/index.php?opti...3&Itemid=35

strani link:

http://www.ifa.de/kunst/andersalsimmer/eindex.htm

Znači izložba posvećena nekim dizajnerskim tokovima. Biće industirjskog, grafičkog dizajna i skica i sl. Na otvaranju kustos izložbe Volker Albus će vas voditi kroz izložbu sa komentarima-objašnjenjima na engleskom.

Danas u 7h uveče. Muzej u Dunavskoj. Onaj crveni komunjarski s onim antiratno-antifašističkim spomenikom ispred. Nemoš promaštity. Ne plaća se ulaz.

Poz.