Jump to content

Pomoc- Upis na Arhitektonski fax u BG-u

Bukinjo
 Share

Recommended Posts

Pozdrav svim forumasima,

trenutno sam u USA, maturiram za mesec dana, i vracam se u Srbiju, u BG na arhitektonski fakultet.

Potrebni su mi saveti, bilo kakvi.

Ono sto mogu da vam dam od informacija je to da polazem prijemni u drugom roku (valjda u septembru). Na zalost nisam imao vremena za spremanje i spremacu se od pocetka jula pa sve do prijemnog.

Da li imate nekakve savete? Komentare na fakulet ako ste student.

Kako sve to izgleda (jer ja nisam upoznat sa funkcionisanjem fakulteta u velikoj meri)...

Koliko fakultet zahteva rada ? (ja sam spreman da ulozim dosta truda) i iz cega se sastoji nastava u prvoj godini?

Bio bih vam beskrajno zavalan.

Pozdrav

:)

• Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hvala :)

nego ja se vracam 200%, volim svoju zemlju i imam vec obezbedjeno radno mesto i to mi je porodicna tradicija.

Uostalom ne bi mogao da zivim u Americi nikada.

Upravo zbog toga molim da mi se daju neke smernice, ideje, kako, sta, gde, iskustva...ono, napisite ono sto smatrate da ce da mi znaci ;)

Unapred zahvalan

i moj savet je da ako mozes studiras u inostranstvu, a ako zelis i imas posao ti onda ovde radi, mada je jos bolje da radis tamo...

a sto se studiranja u BG tice - prvo upis je nekada bio tezak... a sada ...

sve lakse i lakse a jos i ako ne upises u redovne (kojih je svake godine sve manje) ti lepo pljunes preko 2000eurica i upises se kao samofinansirajuci kojih je svake godine SVE VISE...

e sad ako imas srece(ili nesrece) i upises sa na bilo koji nacin... niti ces imati nivo nastave adekvatan novcu koji bi platio niti ces nauciti dovoljno za tri god studija (po bolonjskom sistemu) jer malo ko ce uspeti da upise te dve dodatne godine za master diplomu jer se pominju neki uslovi - kao srednja ocena 9 i sl.

tako... vidi sta mozes u inostranstvu prvo, a onda dva puta razmisli pre nego sto dodjes na arh. fax u BG...

i moj savet je da ako mozes studiras u inostranstvu, a ako zelis i imas posao ti onda ovde radi, mada je jos bolje da radis tamo...

a sto se studiranja u BG tice - prvo upis je nekada bio tezak... a sada ...

sve lakse i lakse a jos i ako ne upises u redovne (kojih je svake godine sve manje) ti lepo pljunes preko 2000eurica i upises se kao samofinansirajuci kojih je svake godine SVE VISE...

e sad ako imas srece(ili nesrece) i upises sa na bilo koji nacin... niti ces imati nivo nastave adekvatan novcu koji bi platio niti ces nauciti dovoljno za tri god studija (po bolonjskom sistemu) jer malo ko ce uspeti da upise te dve dodatne godine za master diplomu jer se pominju neki uslovi - kao srednja ocena 9 i sl.

tako... vidi sta mozes u inostranstvu prvo, a onda dva puta razmisli pre nego sto dodjes na arh. fax u BG...

Ma ljudi sta vam je

Vracam se bez pitanja. :o Da nisam siguran, ne bi trazio savete!

Hvala sve jedno...

nego nisam razumeo sta 3 godine?Koliko ja shvatam, faks traje 5.

Dajte ljudi neke konstruktivne savete. B)

Slusaj, ocigledno je da nemas ni osnovni nivo informacija o fakultetu. Mozes ako nista drugo da odes na sajt fakulteta, i bar vidis trajanje studija i nastavni program.

www.arh.bg.ac.yu

Sve ti je jasno, ako ti svi kazu isto o faksu. Ali, ako si bas odlucio onda srecno.

p.s. Toliko mi je poznato tvoje prezime, sigurna sam da sam gledala neke projekte pretpostavljam tvog oca ili strica. :)

Slusaj, ocigledno je da nemas ni osnovni nivo informacija o fakultetu. Mozes ako nista drugo da odes na sajt fakulteta, i bar vidis trajanje studija i nastavni program.

www.arh.bg.ac.yu

Sve ti je jasno, ako ti svi kazu isto o faksu. Ali, ako si bas odlucio onda srecno.

p.s. Toliko mi je poznato tvoje prezime, sigurna sam da sam gledala neke projekte pretpostavljam tvog oca ili strica.  :)

Mog oca ;)

Imam osnovne informacije, moj otac i deka su studirali na istom fakultetu.

Ja sam iz Nisa ali cu da budem u BG-u za vreme studija.

Ono sto mene interesuje su ustvari iskustva studenata i neki saveti koje ne mogu da nadjem na webu. (upoznat sam sa predmetima, i duzinom trajanja faksa i ostalim osnovnim informacijama)

Evo jedno konkretno pitanje:

Da li mi uopste ucimo 3D modeling, ili je to na svoju ruku ?

Unapred zahvalan.

Evo jedno konkretno pitanje:

Da li mi uopste ucimo 3D modeling, ili je to na svoju ruku ?

radi se 3d na faxu..tj. nadam se da ces raditi ako upises...radi se o predmetu CAAD, i u okviru njega postoji izborni deo...3D vizuelizacija...e sad malo je teze upasti tu ali ako se potrudis oko ostalih predmeta ulazis,jer gledaju prosek...e sad ne nadaj se da ces nauciti mnogo toga oko modelovanja jer je stvar krenula ove godine...tako da ces dobiti osnove i to u nekom freeware softveru,ali ce ti to znaciti da krenes dalje....eto, nadam se da ti znaci ovo sto sam pisao.... ;)

radi se 3d na faxu..tj. nadam se da ces raditi ako upises...radi se o predmetu CAAD, i u okviru njega postoji izborni deo...3D vizuelizacija...e sad malo je teze upasti tu ali ako se potrudis oko ostalih predmeta ulazis,jer gledaju prosek...e sad ne nadaj se da ces nauciti mnogo toga oko modelovanja jer je stvar krenula ove godine...tako da ces dobiti osnove i to u nekom freeware softveru,ali ce ti to znaciti da krenes dalje....eto, nadam se da ti znaci ovo sto sam pisao....  ;)

Super !

Kada mogu da ocekujem da imam dovoljan nivo znanja da pocnem sa modelingom i da li postoje neki projekti gde se profesorima predaje rad za ocenu ili sl ?

Isto tako me interesuju ostali projekti koje mogu da imam na prvoj godini (mozda malo nekonkretno pitanje, sorry).

Hvala unapred

Kada mogu da ocekujem da imam dovoljan nivo znanja da pocnem sa modelingom i da li postoje neki projekti gde se profesorima predaje rad za ocenu ili sl ?

:blink: izvini ali ja iz tvojih pitanja ne mogu da zakljucim da ti bilo sta znas o ovom fakultetu...naravno da se projekti tj. radovi predaju profesorima i oni to za ocenjuju...:)

a sto se modelovanja tice...ponavljam...dobices osnove na koje bi ti kasnjie trebao da nadogradjujes svoje znanje iz te oblasti...naravno ako te to interesuje...trenutno je tako ...toliko od mene...

@ Budjevac

molim te da prvo odesh na www.arh.bg.ac.yu i pogledash sve shto te interesuje, skinesh pdfove o novom nastavnom programu i tu vidish sve predmete, broj ETSC kredita koji nose, kao i nachin polaganja...

ako te i posle toga bude interesovalo neshto konkretno o pojedinim predmetima, vrati se na ovu temu i potrudicemo se da ti odgovorimo.

@Nikolaus

Znam to, i to da se radovi predaju profesorima, ono sto mene interesuje je koja vrsta radova je zastupljena u prvoj godini, to je ono sto me interesuje.

B)

@Targat

ma bio vise puta ;)

odatle sam dobio osnovne informacije o drugom upisnom roku i sl...

samo hocu da saznam finese koje na zvanicnom sajtu ne mogu da nadjem.

:rolleyes:

Sve u svemu, bili ste od pomoci.

Hvala

(pitanjima sam pokusao da vam dam ideju o cemu da pisete ali ocigledno nisam uspeo ) :unsure:

Poz

Budjevac,

Reci mi molim te koliko dugo si vec u Americi. Verujem da je tesko poverovati u ovo sto su ljudi napisali ali, nazalost, tako je - kratko i jasno...

Moj savet ti je da dodjes, pokusas da ga upises (ti kao stranac valjda moras da placas, ali sigurno imas slobodno mesto) i napravis neku rezervnu varijantu, mozda u Evropi, jer je znatno jeftinije od Amerike.

Sto se tice 3d-a, ovo sto je kolega Nikolaus napisao je, (sorry Jonny) najblaze receno, besmislica.

Ovde mozes videti forum sa zadacima iz spomenutog predmeta, koji je ujedno i jedini kontakt sa kompjuterima na fakultetu (ne postoji neki dalji napredniji predmet, gde bi se ucile ozbiljnije stvari). Ako ne znas na sta da obratis paznju, pokusacu da ti pomognem.

Kao sto vidis, sajt nema veze ni sa Srbijom, ni sa patriotizmom, ni sa fakultetom koji ce se placati $3510 dok ti dodjes ovde... Sajt je potpuno nezavistan od fakulteta, nalazi se negde u Bostonu (ako se ne varam), ako padne server mi nismo u mogucnosti da obavimo zadatak, da li zbog daljine ili zbog njihovih kompjutera - mi imamo strasne probleme sa brzinom rada sajta cak i kad imamo dobru internet vezu. A povrh svega, nisam siguran ni da li su vlasnici sajta uopste svesni da se preko ovog sajta odvija nastava, jer forume/grupe poput ove nase za predmet, moze da napravi bilo ko, kao sto si ovde okacio temu, tamo mozes da napravis grupu recimo "Pripreme za Arhitektonski Fakultet u Beogradu".

Ako i dalje ne shvatas sta ovo znaci, procesljaj malo tamo po zadacima i nadji kritike koje su upucene asistentu. Videces da su mnogi nezadovoljni funkcionisanjem i oblikom sajta, ali, tu ne moze apsolutno nista da se promeni.

Situacija je identicna, kao kada bi profesor sa univerziteta dosao ovde na Dizajn Zonu, i zaposeo deo foruma u svrhu odrzavanja nastave. Znaci ne postoji nijedan sistem administrator da otkloni probleme kada studenti ne mogu da urade zadatke zbog nekog kvara ili necega. Niti postoji programer koji moze da unapredi izgled i funkciju sajta, ergo, napredak je nemoguc.

Druga stvar je sama tematika zadataka. Za pocetak pogledaj 3d forum ovde na Dizajn Zoni, ima nekoliko ljudi koji se bave pretezno 3d-om vezanim za arhitekturu, medju njima sam i ja, i mozes naci nekoliko mojih projekata vezanih za faks. Posle toga idi na sledece sajtove:

CGarchitect

VizMasters

VizDepot

Na tim sajtovima mozes videti kakav je danasnji standard sto se tice 3d-a u arhitekturi. Sa kakvim renderima i modelima se uglavnom posluje, prodaje, konkurise itd itd.

Na kraju, pogledaj Evermotion.org, gde ces pored samog vrha arhitektonske vizualizacije videti mnoge modele svojih vrsnjaka, tako da ces moci da steknes neki utisak koliki kvalitet je danas izvodljivo postici vec u prvim godinama studija pa cak i ranije.

Posle svega se vrati na nas forum, na tudjem sajtu, i ponovo pogledaj i analiziraj zadatke i studentske radove, videces koliko svetlosnih godina mi nazadujemo, i da maltene nismo ni zakoracili u vode 3d modelovanja, CAD-a, i uopste, kompjuterske pismenosti.

Danas je sigurno lakse da se nauci raditi na kompjuteru, s obzirom da su danas kompjuteri jeftini, literatura je dostupna, i ima dosta jeftinog a sjajnog softvera, ali i pored svega nas fakultet je ovakav predmet zadrzao na nivou nekog predskolskog uzrasta, a istina je surova, to jeste jedan jedini predmet na kojem se susreces sa radom na kompjuteru, i to traje samo jedan semestar u nasem slucaju, i tu neces nauciti APSOLUTNO NISTA vezano za struku. Znam da mi ucimo neke besmislene i prevazidjene stvari na fakultetu, znam da je potrebno skoro vise prakse nego studiranja da bi se moglo uopste baviti ovim poslom, ali ovaj predmet je stvarno prevrsio svaku meru sto se tice neozbiljnosti, a strasno je to sto je tema predmeta, bitnija od polovine drugih.

Za kraj cu ilustrovati pricu jednim primerom, nadam se da ce ti onda biti jasno o kakvom rasulu je ovde rec.

Ovo su nazi zadaci za predmet koji se zove Osnovi Computer Assisted Architectural Design i analiticka geometrija i koji su se radili nedeljno.

1. Predstavljanje - zadatak je bio prijaviti se na sajt, otvoriti nalog, i napraviti post u forumu. Ljudima je trebalo vise od dva meseca da ovo ukapiraju, i vise od pola se nije uopste snaslo...

2. Voxel3d - skinuti evaluaciju ovog programa, napraviti model neke zgrade u Beogradu, lupiti screenshot (posto ne moze da se sacuva model) i okaciti slicicu od 150x150 pixela na forum.

3. Eksperti protiv Pocetnika (niko se nije tukao) - Napraviti u voxel3d, ili u nekom drugom programu, model svog projekta iz prethodnog semestra. Dakle imas slobodu da koristis bilo koji program, od neceg ozbiljnog pa do neke igracke poput voxel3d. Naravno, vezbe ili obuku, nismo imali ni za jedan od programa, dakle, snalazis se kako znas i umes.

4. Ove nedelje zadatak je bio da se nadje neki besplatan softver, da se testira (izmodeluje nesto u njemu) i predstavi slikom modela i sa par recenica. I dalje niko nije pokazao kako se bilo sta modeluje.

5. Zvezde arhitekti - Ovo je mozda najozbiljniji zadatak predmeta, i najvise od svega ima veze sa CAD-om i kompjuterima. Bilo je potrebno naci neke skice (rucne) poznatih arhitekata, na internetu...

6. Anim8or - Prevesti pasus iz uputstva za ovaj program sa Engleskog na Srpski. Ja sam te nedelje rekao "Ljudi, vi niste normalni, sta ce da radi neko ko ne zna engleski recimo, a sigurno postoje takvi, s obzirom da za upisivanje fakulteta, ili ovog predmeta nije bilo potrebno znanje engleskog..." rekli su mi ono uobicajeno, da sam lud, i da postavljam glupa pitanja i da bi trebalo da naucim engleski. Elem, i ovo je jedan ozbiljan zadatak, koji je u ogromnoj meri unapredio nase znanje modelovanja.

7. Kocka - Za ovo moram da citiram zadatak "Tema za ovu nedelju je KOCKA, u maniru izlozbe Internacinalni Stil 1927- 2002 koja je u toku u Muzeju savremene umetnosti u Beogradu (MSUB)... ". Nit kaze jel se treba nesto izmodelovati, nit da li treba naci neke fotografije, nit bilo sta. Na kraju su ljudi zavrsili saljuci sve i svasta, od modela, preko fotografija maketa, pa do crteza (ova dva bas imaju veze sa CAD-om, modelovanjem i kompjuterima).

8. Na ovom zadatku smo slusali pesmu "Barbie Girl"

You can brush my hair, undress me everywhere

...

Kiss me here, touch me there, hanky-panky

...

You can touch, you can play

You can say I'm always yours, oooh whoa

...

Crtali smo onda skicu slusajuci tu pesmu, i pravili smo model na osnovu te skice. Opet sve u svojoj reziji, radis kod svoje kuce, na svom kompjuteru, preko svog interneta, na svom programu, sa svojim znanjem koje si sam stekao...

9. Ovde je bio zadatak izmodelovati neki namestaj koju je dizajnirao neko poznat. Opet se snalazis kako znas i umes, radis u programu koji ti je na raspolaganju, i sam ucis iz literature koju sam nabavis.

Nadam se sad da ti je jasno koliko nista neces nauciti sto se tice 3d-a ili CAD-a na nasem fakultetu. Evo mogu i to da ilustrujem.

(ovih par redova predstavljaju NISTA)

Kao neko ko se ozbiljno bavi 3d-om, mogu da ti kazem da je bolje sesti i gledati direktno u reflektor u diskoteci i nasloniti glavu na zvucnik nego raditi jedan ovakav predmet (na nasem faksu) ako zelis da naucis bilo sta o 3d-u ili CAD-u.

Sto se tice kompjutera na ranijim godinama, to mozes najopustenije da zaboravis.

Mada moja generacija je upala u mali paradoks. Recimo na prvoj godini je bilo APSOLUTNO zabranjeno raditi bilo sta na kompjuteru. Cela nastava je bila malo bezveze organizovana, i vise je podsecala na neku tehnicku skolu nego na arhitekturu. Akcenat je bio najmanje na arhitekturi, najvise na crtanju. Primera radi, na predmetu Arhitektonske konstrukcije, najmanje se gledalo koliko su visoki serklazi, da li greda uopste igde oslonjena, u kom pravcu se pruza tavanica itd. itd. to su sve bile zanemarljive greske, jer naravno, nije bitno da li ce se kuca srusiti, ako je lepo iscrtan projekat, ako linija "ne pulsira" i ako su slova sva iste velicine.

Na zalost, jedan jedini predmet na kome je stvarno trebalo da se uci crtanje, je obradjivao neku desetu temu. Ako te dalje zanima, mogu da objasnim, ovaj post je vec predugacak.

Cinjenica je da mi sad, na cetvrtom semestru, imamo studije (projektovanje) gde profesori zabranjuju rad na kompjuteru. Znaci umesto da se maksimalno posvetimo formi i funkciji, mi cemo znacajan deo vremena provesti crtajuci crteze lenjirima i tusirajuci ih. S obzirom da treba deset puta vise vremena da se nesto uradi rucno nego na kompjuteru, ne znam kako ce ti ljudi stici bilo sta da urade.

Ali, jedno veliko ali, i pored zabrane, pojavili su nam se predmeti koji ZAHTEVAJU rad na racunaru. U proslom semestru smo morali da napisemo neki seminarski rad, koji je morao u potpunosti da ispostuje tehnicke uslove koji su oni zadali.

Osim velicine slova, fonta, paragrafa, morali smo da radimo u MS Word, i da stampamo na laserskom stampacu.

Ovakve idiotarije me navode da opet pocnem onu moju pricu, kako neko moze da zahteva od studenta da radi na kompjuteru, u odredjenom programu, ako ga prethodno tome nije naucio, i ako mu nije obezbedio racunar i program u okviru fakulteta. I naravno, posle moje besmislene price, ljudi me gledaju kao idiota, ali posle mi sine:

"Pa da, zasto i ja postavljam glupa pitanja, naravno da moze da zahteva, i da ne mora da pruza znanje i sredstva, ako prethodno uz prijemni ispit postavi uslove da je za pracenje nastave na fakultetu neophodno posedovati racunar, a pored matematike i crtanja zadaju i test iz poznavanja odredjenih programa. Jel to logican odgovor, jer zato mislite da sam postavio glupo pitanje."

Medjutim onda dobijem odgovor: "Ma jok, mi mislimo da su idioti svi oni koji razmisljaju o nasim problemima"

Jednu stvar moras imati na umu, nasa skola je u jednu ruku strasno konzervativna a i drugu nikome nije u interesu da od tebe pravi konkurenciju. Svi na tom fakultetu vise vremena posvecuju tezgama nego poslu profesora ili asistenta. Veina ljudi ne koristi kompjuter u struci (stariji profesori), i njima ne treba sutra mlad i sposoban arhitekta, pun ideja, koji ima tehnicke mogucnosti da sutra brze i kvalitetnije odradi neki posao.

Druga stvar je, ako bi bio obavezan ili podstaknut rad na racunarima, onda bi svi oni stampaci, aparati, kompjuteri i sl. koji su kupljeni studentima, morali stvarno da se daju studentima na raspolaganje. A sta bi to onda znacilo? Pa ne bi vise neki profesor mogao da stampa svoje projekte besplatno... A kad treba da kupis ploter od $10000 za biro, slozices se, nije mala stvar, a ko sisa studente, ionako "sve treba da prodje kroz ruku".

Slobodno ti dodji, upisi fakultet ovde, razumem ja sve te fore, nostalgija, patriotizam ili sta vec, ali pomiri se sa cinjenicom da ces dobiti lose obrazovanje, da ti se diploma verovatno nigde nece priznati, i da ce ti pored silnog kesa koji verovatno imas sudeci po tome gde se trenutno nalazis, opet nece biti lako.

Dosta kosta ovaj nas fakultet, a dosta kosta i Beograd. Ako ne mozes da priustis neki stan u centru, blizu fakulteta, sa dobrim internetom, telefonom, lose ti se pise.

E da, poslednji put kad je sajt fakulteta bio updejtovan je bio 2002e godine. Ispitni rokovi su prilicno neazurni, onako, kasne po 3 godine, a imaju obicaj da recimo najave vest u novembru, koja najavljuje neka predavanja u oktobru. Ispravljeno je naknadno, ali je nekih 5 meseci stajalo tako, predavanja su u periodu od pocetka do kraja oktobra, a vest objavljena u novembru, kad je sve proslo!!

Tako da, ne bih ja verovao tom sajtu...

po meni pre prijemnog bi trebalo profesori i asistenti da naprave svoju izlozbu na kojoj bi pored svojih autorskih radova naveli kad su to radili i za koju priliku. a zasto ? zato sto bi video radove sa raznih konkursa iz poslednjih 10 i kusur godina koji su radjeni u kecapu i drvenim bojicama, i onda kada ti to sve vidis lepo pa da i ne znas nista o arhitekturi odes na net i u google ukucas

architecure now - bilo sta slicno, i pogledas sta ljudi rade napolju i uporedis. i onda ces videti gde ti hoces da se vratis. ja odgovorno tvrdim da 1 evro dat za skolarinu kod nas je bacen evro. ja bih radije pocepao 2k evra nego da dam njima da im se bolje usecaju u koznim foteljama dok proveravaju Mejl na svojim laptopovima-idealna roba za pranje para jer kao kupi se za faks a nosi se kuci.

Pa ako se secate kada su uveli pravilo da svi asistenti i profesori moraju da naprave samostalnu izlozbu , pa smo gledali kako se isti radovi pojavljuju na razlicitim izlozbama a na ovu opasku tadasnji seljak od dekana Paja Krunic je rekao `jeste da su to isti radovi ali mi kod svih njih cenimo druge stvari`

Mozda sam i ja idiot i mozda ja vidim stvari krivo ali ja bar nemam ispran mozak kako svet jedva ceka ljude sa nasim diplomama i kako nas gledaju kao bogove kad im pokazujemo nacrtnu i perspektivu ma svrshavaju na nase radove.

A profesori su se razvrstali po klanovima i preko dab-a dele izmedju sebe konkurse po kumovskim vezama, a misle moze tako stalno.

Pozdrav svim forumasima,

trenutno sam u USA, maturiram za mesec dana, i vracam se u Srbiju, u BG na arhitektonski fakultet.

Potrebni su mi saveti, bilo kakvi.

Ono sto mogu da vam dam od informacija je to da polazem prijemni u drugom roku (valjda u septembru). Na zalost nisam imao vremena za spremanje i spremacu se od pocetka jula pa sve do prijemnog.

Da li imate nekakve savete? Komentare na fakulet ako ste student.

Kako sve to izgleda (jer ja nisam upoznat sa funkcionisanjem fakulteta u velikoj meri)...

Koliko fakultet zahteva rada ? (ja sam spreman da ulozim dosta truda) i iz cega se sastoji nastava u prvoj godini?

Bio bih vam beskrajno zavalan.

Pozdrav

:)

Ja ne znam što su te napali. Baš pozdravljam tvoju ideju da se vratiš. Evo - i ovaj fakultet uzmi u obzir: www.fit.edu.yu.

Po prezimenu bih rekla da ti je tata arhitekta u Nišu. Jeste?

@Pailhead

Ovde sam 9 meseci vec,vracam se za mesec dana.

Znam da nase obrazovanje nije na americkom nivou, ali imam utisak da nij ne toliko niskom nivou kolikim ga predstavljas.

To koliko ce neko da bude uspesan ili ne zavisi vecinom od ambicije individue, talenta i nekih "mogucnosti" (da kazem: u pravo vreme na pravom mestu).

Ja se vecinom oslanjam na svoju zelju da nesto napravim u zivotu, uostalom, ocekujem veliku pomoc od caleta koji ce da mi dostta pomogne u toku studija i same karijere.

I ne, ne moram da placam (mogu i na budzet), ali se rangiram posebno.

@barabora

zahvaljujem na odgovoru, samo se pitam zasto ste svi toliko kivni i negativni ? :unsure:

@Mahaya

Zasto bas FIT, nema nikakve veze sa arhitekturom ?

Uostalom, moji znaju Domazeta odlicno (ako se ne varam).

Da, otac je Niski arhitekta koga sam ponosan. Ako vas interesuje postovacu neke radove pa mozda i drugi clanovi prepoznaju o kome se radi.

Hvala

Kad si vec cvrsto odlucio, sta te briga kakva je nastava?

Dodji pa se sam uveri.

Da treba puno da se radi, treba.

Da se uci rad na kompjuteru, ne uci se, uopste.

Da se asistenti i profesori lose ophode prema studentima, lose se ophode.

Da profesori i asistenti imaju obicaj da se ne pojavljuju na vezbama, imaju.

Da su ucionice i amfiteatar lose opremljeni jesu.

itd. itd.

To su cinjenice, mada vidim da vecini nista od ovoga ne smeta, verovatno nece ni tebi.

Moja topla preporuka je da zaboravis na ovu temu, i da vise nista ne pitas. Koliko vidim, ti si cvrsto odlucio da dodjes ovde i da upises fakultet u Beogradu. Uzivaj dok mozes, i pokusaj da zaboravis na ono sto smo ti ovde napisali, jer ce ti mnogo tesko pasti kad pocnes da se kajes, a sigurno ces poceti, pre ili kasnije.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...