Jump to content

{WIP}[RAD]Modeli za igricu

3dM@niak
 Share

Recommended Posts

evo malo josh za prvu animaciju... ovo sam po skici radio... tek sam poceo, mozda sam nekih 45 minuta radio...orgulje021fj.jpg

Shto rece baby, idem nadjem neku ribu :D suvishe radim... sad ce malo pauza par dana.. malo da crtam, zivim, odmorim ruku... :D

tako... :D

• Replies 828
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

hou hou hou... srecna nova poruka :D elem, sad se dogovaram sa drugom oko tehnickih detalja samog programa, i zato ne radim dalje modele za igru... radicu malo na animacijama, a modele za igru cu da radim malo kasnije... postoji mogucnost da uzme da pravi 3d engine, ali cemo josh da se dogovorimo. Da ovo ne bi bilo neozbiljno, i da ja ne bih gubio vreme, ne ocekujte in-game modele neko vreme.... A i shkola pritisla, nemamo vremena dovoljno da radimo... Bice mnoooogo postova za letnji raspust, neki demoi i.t.d., a do tada... moram da ucim :D

Evo ispravljena slika, na prosloj su bile stanjene greshkom ruke:

malebody0453he.jpg

Ruke jesu malo povelike :D.. a noge po svemu sto sam gledao su taman... ajd pogledacu josh....

pratim modele od prvog, sve pohvale, ali na coveku si podbacio, pa rekoh da ti predlozim, da smanjis grudi, povecas lepeze , noge malo skratis i dodas misice na nogama, posto gore izgleda ko Tarzan a dole ko seka persa :lol:

pozdrav

ajde neki update

sad bash gledam.. covek je stvarno Sr*nje ispao :D nema opravdanja... idem radim dalje mehanical, i ucim da crtam ljude.. u stvari, ljude cu lepo za raspust lagano da radim... nemam praksu tu, a nemam ni znanje... moram da ucim da crtam... c,c,c...

Hvala svima koji su coveka popljuvali i poslali me na pravi put :D ozbiljno, hvala... da se ne lazem vishe... mesh mozda i ostane, al sve proporcije idu ponovo...

A update ce da bude uskoro, sad me skola ubija...

Shto se ove pauze tice, nastala je pre svega zbog dogovaranja oko same igre sa programerom.. Ipak se cini da ce biti 3d, a ja vala neam nameru da modelujem dok ne znam KAKO da modelujem... low ili high poly... tako da sad cu da skiciram malo, zavrshim shkolu, dogovorim se lepo za engine, pa ONDA ocekujte brzi-na-svakih-15-minuta upadte na koji ste navikli od mene :D

Shto rece baby, idem nadjem neku ribu :D suvishe radim... sad ce malo pauza par dana.. malo da crtam, zivim, odmorim ruku... :D

tako... :D

Kad ovako pomenes ribu i ruku u istoj recenici, svasta moze da se protumaci :) :) :)

Ono telo radi preko onog leonardovog u krugu. tako ti netje pobetji proporcije.

Zekonja je dobar.

Moj savet:

Posto vidim da ste jos u fazi osmisljavanja, predlazem ti da razradis workflow na sto efikasniji nacin. Po mom misljenju bi to bio ovaj:

-posto si vec odradio zekonju u hi-poly verziji, odradi ga sada identicnog, ali u lo-poly.... zatim, odradi sve texture na fo-poly verziji, i sve to projektuj na lo-poly zajedno sa recimo ambient-occlusion mapom. Na ovaj nacin ces moci da osiguras sebi lak nacin za pravljenje normal mapa, ko se kojim slucaijem odlucite da ih koristite (sto ne bi bilo lose).

hm... razmisljao sam o normal mapama, ali mi se to sve manje cini izvodljivim jer:

programer je car, i mislim da mu nije problem da ubaci, ali meni ce modelovanje igre ionako uzeti vecnost.... a ako josh sve budem radio u high i low poly, necu nikad zavrshiti :( tako da ce normal mape nazalost najverovatnije da izostanu...

Evo ti critika- sick!

Sick? El to mene neko zove? :) :)

Super je ovaj model samo pici i docrtaj mu eventualno jos neka cuda da ne bi bio prazan. Texture za ovo mozes crtati i rucno jer u strategijama to bas pije vodu i fino izgleda. Ja bi mu iskreno ili stavio neko kitnjasto sedlo na ledja ili neki tovar jos veci od njega.

kako ide u Eipixu? dokle je stiglo UT?

U Eipixu se pichi punom parom, videces za koji dan ingame snimak malo proleta kroz mapu...Bicete obavesteni blagovremeno...:)

E i sad nesto razmisljam, bice ti mnogo nezgodno/smeshno da radis animaciju sa ovakvim nogama, mislim da bi mnogo bolje resenje bilo da si isao nogu sa dva kolena, kao magarece zadnje noge. Ovako nisam siguran kako ce kretanje izgledati, no dobro, verovatno je sad prekasno da se to menja, tako da probaj i ovako pa mozda ispadne kjul.

samo ad ti kazhem da si CAR, modeli su ti odlichni i definitivno bih voleo da igram igricu sa takvim likovima i objektima, jedino onaj humanoid shto je malo...ali ovo ostalo je odlichno...inache ako ti treba za animaciju zhivotinja i ljudi imam Majbridzove fotke pa mogu da ti poshaljem, mislim da ti mogu dosta pomoci te fotke....inache Majbridzove fotke su sekvence pokreta, hoda, trchanja u loop-u...