Jump to content

{WIP}[RAD]Modeli za igricu

3dM@niak
 Share

Recommended Posts

Škola... stvarno mi niste jasni... :P

Pa valjda se uči samo zadnjih mesec dana pred kraj godine, a ostalo vreme se jure sojke, ispija alkohol i radi u maxu.

Ne, mi smo vredna deca, svaki dan ucimo da se ne gomila :rolleyes:

Muahahahahaha, kakav shit, ne ucim nista cele godine (osim ako prigusti) i onda poslednje nedelje ne spavam koliko ucim, da nabijem odlican prosek :lol:

• Replies 828
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

momci, uz svo duzno postovanje, ne znam sta ste se napalili,

sa 20 godina, ocekujete da napravite igru godine, bez ikakvog prethodnog iskustva, organizacije, a u najgoru ruku znanja.

dakle, bolje je da pocnete sa sitnijim stvarima koji objektivno mogu da se urade.

pored ambicije treba jedna dobra doza realnosti/objektivnosti

srecno u daljem radu, i shvatite ovo kao dobronameran savet a ne kao kritiku.

Arrow ne brini se ti ima puno ljudi koji misle da ako oni kroz njihove oci to ne mogu videti kao moguce onda ce pljuvati po tome i reci da lupaju ovi koji to pokusavaju... jedan primer igre koja je uradjena za 2 godine ako se nevaram od strane 7ljudi jeste Guild Wars... pa sad razmisljamo tako.

Mnogo zapocheli nishta zavrshili.

Aj realno shta bi vi? Warcraft animaciju? Da vam svira simfoniski orkestar koji je radio na matrixu? Get real.

Al pazi sve to moze da se zavrshi samo da se uradi dobar story board i sam koncept igre [naravno to vec imate]. Plasirajte prichu na nekom stranom forumu, poshaljite mejlove. Ovde imate pregrsht ljudi koji su voljni da pomognu u pitanjima animacije i samog modelinga. Zacrtajte cilj a ne da ga menjate svakih 5 minuta. Niste ni prvi, a ni poslednji koji su zavrshili na ovakav nachin. Realno ako je cinematic taj koji vas kochi onda ste neozbiljni. Kreativan jedan lik sa nekim prosechnim kompom moze da napravi pravo malo umetnichko delo [overite podforum film i video, hint Њ's fake trailer].

A i strip je meni dosta zanimljiv kao ideja koju sa adekvatnom realizacijom moze dosta da se odradi [max payne stil, afterworld serija na youtube npr.]

Mislim da je receno sto se imalo reci...

Nije ni priblizno tako da smo radili kao gomila slicnih koji "krenu-pa-stanu"

Ali da smo bili MNOGO MNOGO bolji - pa i nismo.

To kolko smo radili je jedno, ali realno sta smo NA KRAJU uradili Bojane je nesto drugo. To sto sam ja napravio 10 Terabajta modela u vishe faza, pa smo sve odbacili na kraju i napravili od nove ture - nishta: rezultat je da NISHTA nije uradjeno. To je realnost.

No ne treba mnogo dalje tupiti, sto je bilo bilo je, vraticemo se opet na ovo kada dodje vreme.

Nadam se da se salis. Prelistaj temu od pocetka, pa onda pljuj, ako je to tako zanimljivo. Sva sreca pa na DZ ima 90% ljudi koji imaju drugacije misljenje od tvog i koji su pomogli koliko su mogli (jos se i rimuje :D).

Bitno mi je to da je ukapirao manijak, jer ja stvarno nemam nameru da ti crtam.

Nezavrshen posao je isto ko i nezapochet.

Ne treba, ukapirao sam i ja na kakve ljude trosim energiju.

E bash mi je drago. Al' i dalje nisi ukapirao shta sam hteo da kazem.

Kako se uzme. Od tog celog nezavrsenog posla ti svakako nemas bas nikakve koristi, ja imam puno - naucio sam nesto.

Koliko znam ovde se pricha o igri, a ne o tome shta si ti nauchio.

Niko ovde ne pricha da nishta nista uradili. Ali takodje niste nishta ni zavrshili, tako da to mozesh da smatrash isto ko i da nishta nisi uradio. Odbacili ste nekoliko ideja, prvo 3d pa 2d pa opet 3d i na kraju jedno odustajanje.

Bojane covek ima poentu, i razumi da je mnogo duze od tebe u ovim vodama.

JA bih hteo da zamolim da se prestane sa glupim raspravama na temi. Svako ponaosob moze da dodje i da manje vishe ponovi isto shto je napisao prethodnik a to nece promeniti nishta.

MOzda ovo nije bila dobra odluka ali ja mislim da je bolje uraditi to kasnije sa vishe kvaliteta nego unishtiti fenomenalnu / originalnu pricu koja stoji u pozadini.

Stoga dosta rasprave jer ne vodi nicemu. :)

Samo nemojte da se svadjate!

Naucili ste nesto iz iskustva! I neka to ostane za nauk ostalima. Na zalost... zao mi je sto niste uspeli.. ali stvarno, jer je projekat i vasa posvecenost imala perspektive.

Takodje, mislim da ste se zeznuli u tome da ste pokusali da napravite dugacke prelaze... mislim da ste trebai za pocetak da se koncentrisete na gameplay, i nista vise... da uradite par nivoa i na osnovu toga da trazite finansije ili ljude koji ce vam pomoci u daljnjem radu.

ee ljudi bre, sagoreli se brzo.. i prebrzo! pazite, ja (mi) vec 9 meseci radimo na demo verziji igre, ukuono clanova koji rade na igri +3 Dva za grafiku i design + 1 programer, doduse mnogo dobar programer ali ipak samo jedan. (Vise infoa mozete da vidide na adresi u mom potpisu... E pazi sada, 9 meseci, ogroman projekat, ali iz razloga jer nismo hteli da krenemo sa nekim sitnim zaje**ma vec nesto vise, i duboko smo zagrizli.. Atmosfera raste i opada, isto tako i inspiracija, motivacija, ideje i sve sto ide u paketu. ja radim (full time), ortak ide u skolu, ima dvoje dece i zenu, programer je dobio dete pre 3 meseca itd itd.. ali radi se u sklopu mogucnosti; pitamo se, cackamo se, ka*amo u ljubu, pitamo, testiramo, probamo.. pa nista.. pa opet.. Mnoogo vremena i energije ulazemo, ali opet kada stignemo, jer ako se istripujemo da cemo to zavrsiti do kraja godine ili neki (ne)realan deadline, od toga nema nista..Samo na traileru radimo vec 3 nedelje i vise.. nekih 2 min animacije i sl.. E, nije to mala stvar.. kao sto neko gore rece, polako, opcije, kompromisi, cake i zezancije, gledajte stvai "van kutije", nemojte da se ogranicavate tu vam samo kreativnost ispasta.... velika slika momci.. velika slika se gleda.. Na radite citavu igru, radite samo deo, tech-demo, pa trailer, promocija, publiciter, reklama ovo ono, kontakti, razmisljajte o marketingu o tim stvarima. Preko demo verzije na nesto vise, par misija samo u demo verziji, prikazite najbolje ideje i tripove, to privlaci investitore..

Ne mojte tek tako da se predajete, toliko energije i rada, i sada da se predate samo zato sto mislite da niste dovoljno dobri...??!! To nije nikakav razlog.. I do suck kada su u pitanju texture, ali nista lagano se radi, popravlja, ortak doradi i prepravi itd, pa prodje nedelja dana pa pogledamo opet i nije tako lose, pa doradimo,programer odradi svoj deo i tako se krecemo u talasima...Niko od nas nije najbolji u nekim stvarima, ali zato treba da imate dobru hemiju u timu, makar se sastojao od 2 coveka, i to je dovoljno za pocetak, veruj te mi.. Znaci moj savet je, pregledaj te se, ko sta zeli i koliko, nadjite zajednicki cilj, (demo verzija) i polako se krecite napred, ako se svi ne slazete, izbacite pola ekipe ako treba, to vas smao koci, ostaju samo oni koji se uklapaju itd.. tako se to radi, bio to hobi projekat ili kinta u pitanju, tako je uvek, zato ljudi imaju probni period u firmama, ako se ne uklapa - hvala i dovidjenja, idemo dalje..!

Znaci, ekipa - cilj - pokreti u malim koracima = bice nesto!

Pogledajte na nasoj stranici kojom brzinom?? se mi krecemo... ;) B)

Puno pozdrava podrske sa moje strane!

Hvala na podrsci, al mi smo i tih 9 meseci odavno premashili, pa se nishta nije uradilo.. jednostavno ne znaju svi jednako, neki su malko lenji (khm khm) i tako dalje, da ne tupim sad....

I meni je jako zao, no ponavljam da OVA igra nema smisla bez cinematica, a njih sad jednosatvno ne mozemo da napravimo kako zasluzuju. No nismo mi sad svi pokrepali fala bogu :D Radi se, u kontaktu smo, razvijamo se, pa cemo videti, bice novih projekata (mozda i malo skorije nego sto smo planirali.... doduse manjih i konkretnijih... ne tipa "napravite Pacmana", ali ne ni kao ovo sad sto se radilo).. pa kad se uigramo posle dalje, navabimo jos ljudi pomocu par gotovih projekata, onda mozemo ponovo ovu igru da uzmemo da radimo, jer je ideja vrlo dobra, i meni licno jakooooo draga (zato sam na ovo i ulozio godinu ipo dana rada)... tako da, vraticemo se na rad na igri, za sebe mogu odmah da kazem da necu odustati, ne lako, nego nikako... ne trazim sad od ostalih ovde da se isprse sa izajavama "svi ostajemo zajedno zivela ekipa" i slicno, vec jednostavno - da svi RADIMO radimo i RADIMO, pa ce posle doci i rezultati... Temu nemojte zakljucavati, jer cemo se vratiti, samo je pitanje vremena. :)

Jer, u sustini, odustajanje je iz moje perpsektive = prestanak rada. A to sto smo obustavili rad na Ethermournu koji mesecima ne mrda iz mrtve tachke - za mene znaci sve, samo ne prestanak rada. ima se posla, radi se, nesto drugo doduse, videcete uskoro, nije to sad bitno, bitno je da radim mozda cak i vise nego do sad. Ja na prepreke uvek udaram djonom... kad naidju problemi, radom se sabijaju.... samo treba vremena. Prilicno sam siguran da slican stav imaju i ostali u ekipi, tako da se iskreno nadam da cemo se relativno brzo ponovo pojaviti na forumu i to sa screenshtovima, a ne sa skicama i pricham-ti-prichu-talk-show isechcima :D

Vlada je super programer, sad dalje uci i radi, za njega isto mogu da stavim ruku u vatru da radi mnogo i stalno, jer njegovi rezlutati to pokazuju :)

Ko nije Vladana Simova video na televiziji, moze da ga izgugla :) :D (Vlado, da me platish za reklamu :D hahaha)

Elem, da ne duzim prichu - radi se, cak i vishe i, sto je vaznije, konkretnije nego do sad, tako da rezlutati valjda ne mogu izostati :)

znaci videcemo se, ako bog da, za par meseci sa nekim testovima. mozda ranije, mozda kasnije, ali cemo se ponovo pojaviti u svakom slucaju :)

Samo nemojte da se svadjate!

Naucili ste nesto iz iskustva! I neka to ostane za nauk ostalima. Na zalost... zao mi je sto niste uspeli.. ali stvarno, jer je projekat i vasa posvecenost imala perspektive.

Takodje, mislim da ste se zeznuli u tome da ste pokusali da napravite dugacke prelaze... mislim da ste trebai za pocetak da se koncentrisete na gameplay, i nista vise... da uradite par nivoa i na osnovu toga da trazite finansije ili ljude koji ce vam pomoci u daljnjem radu.

To sam i ja predlozio...ali sta sad...LEPO JE REKAO LUKA...svi vezbamo, radimo.....i sve je kull :)

• 1 month later...

Kako niste nista uradili?? Pogledajte koliko ste samo postova nakupili? :) Ajd sada svima za kaznu da se izbrisu iz statistike postovi na ovoj temi ( pod uslovom da je zakljucate :) ).

Salu na stranu, bar ste pickama kenjali da ste clanovi game-dev tima B) . Mozda je nesto i prevrnuto u cast direct x-a :P .

Mada ... kakve ste kreature crtali .... sumnjam nesto. Verovatno gresim :).

Ajd poz, sve najbolje na fax-u i bilo mi je zadovoljstvo da pratim ovu temu.

Hm, nesto sam bio u tripu da ste brucosi ove godine. Nema veze, sve naj na fax-u sledece godine :).

Sada kad se pojavilo i kod nas, bio bi red Manijace da upises game design B)

[edit]

Da i ja skupim koji post dok niste zakljucali temu.... 10-og ce biti 2 godine kako sam clan a imam mrsavih tristo i nesto postova :).

• 10 months later...
  • 2 months later...

ups sad sam upravo procitao sve postove i znas sta zao mi je sto nista zavrsili zapoceto ali mi je isto tako jako krivo lozili ste sve ove ljude i na kraju ih sve zajebali mislim nigde veze ali ok kao sto rekoh nema veze za model mozes mi poslat sliku da ga vidim ali i nemoras a sto se tice igrice ja pravo da vam kazem neznam ni sta vas je ukocilo ali ok nebitno je SVE U SVEMU

\

ZAO MI JE!!!!!!!!

zz svima....!!!

• 5 weeks later...
ups sad sam upravo procitao sve postove i znas sta zao mi je sto nista zavrsili zapoceto ali mi je isto tako jako krivo lozili ste sve ove ljude i na kraju ih sve zajebali mislim nigde veze ali ok kao sto rekoh nema veze za model mozes mi poslat sliku da ga vidim ali i nemoras a sto se tice igrice ja pravo da vam kazem neznam ni sta vas je ukocilo ali ok nebitno je SVE U SVEMU

\

ZAO MI JE!!!!!!!!

zz svima....!!!

Nisu "lozili" sve ove ljude. Oni su vredno radili, ulozili gomilu truda, ali eto, zakljucili su da treba jos da izgradjuju svoje vestine pre nego sto sami zapocnu/zavrse projekat tolikih razmera. Nisu oni nikoga zajebali, Luki bi trebalo skinuti kapu za sve ove modele sto je radio, bez obzira sto nisu u nekoj igri. Mladi su, treba da se skoluju, a bice vremena za ovakve projekte, ne sumnjam da ce pre ili kasnije Ethermourn zavrsiti ovu igru, u ma kom obliku.

• 1 year later...

Nakon svega, ova tema iako gotovo tri godine vise nije aktuelna, ipak ce ostati sticky kao kultna tema ovog foruma. Mislim da moze posluziti kao jedan odlican Post Mortem projekta u kome mnogi mladi entuzijasti mogu da pronadju gomilu korisnog i nadasve inspirativnog sadrzaja. Kao sto mogu pronaci inspiraciju, ideju i podsticaj da urade nesto samostalno, isto tako mogu nauciti i na tudjim greskama kojih smo takodje ovde mnostvo spomenuli i uvideli, te ako su dovoljno otvorenog uma da ih uoce i dovoljno ekspeditivni da iscitaju svih 42 strane ove teme, nece morati i na svojoj kozi da ih osete. To na kraju ne mora samo spasiti gomilu vremena, vec kao sto vidimo iz ovog primera, moze spasiti i celokupan projekat.

Svi entuzijasti koji krecu sa razvojem svoje prve igre, bez obzira kog zanra i kog obima ona bila, mislim da ovaj topic moraju sazvakati od pocetka do kraja, poistovetiti se sa clanovima koji su bili protagonisti ove teme, nauciti sta treba i sta ne treba ciniti, i za ceo jedan svet znanja bogatiji nastaviti da stvaraju svoje virtuelne svetove.

Pozdrav!

U.