Jump to content

{WIP}[RAD]Modeli za igricu

3dM@niak
 Share

Recommended Posts

• Replies 828
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

• 1 month later...
...bice extra, VERUJTE NAM:D

Ipak izgleda da nema smisla da nam verujete... pheh.... :) :( :(

Nema od ovoga nista jos narednih 4-5 godina. Radilo se radilo, neko vishe, neko manje.... i jedostavno ne ide... Ova igra nema nikakvog smisla bez cinematica (mislim, ima, isto kolko i knjiga bez slova), a cinematice jednostavno sada, sa ovoliko znanja, i ovoliko ljudi i bez para - ne mozemo da napravimo.. razvalili smo se od posla - ali rezultata nema. :(

Sada se svi vracamo na konkretnije ucenje, i stichemo praksu, pa cemo ovo sve uraditi kada dodje vreme. ja cu igru sa cviletom dokumentovati do kraja, zavrsiti sve crteze i papirologiju, pa kada dodje vreme - koncepti ce biti spremni da se realizuju.. Do tada - Ethermourn ide u kutiju da ceka neko bolje vreme, i neku bolju ekipu da ga sprovede u delo :)

A ta ekipa smo mi, sa jos ljudi, za nekih 4-5 godina, ako bog da :)

Zao mi je sto smo ovo obustavili, ali se pokazalo da nema smisla... kao da guramo rukama voz i celu kompoziciju do Rusije. Jednostavno - ne ide.

Meni je najvishe zao, jer najduze od svih radim na ovome, i ubedljivo najvishe sam vremena ulozio - no moramo biti realni, i sakupiti jos mnogo znanja i mnogo ljudi i dosta kinte za ulaganje, pa tek onda ovo praviti....

Znam da se to uvek kaze u ovakvim situacijama, no ovaj put je zaista istina: ako nista drugo, jakooo sam mnogo nauchio. Ako uporedim prve radove sa ove teme od pre godinu dana, i radove danas - pa, jasno je koliko sam naucio... I ostali koji su bili u ekipi (doduse nesto, krace, ali smo svi zajedno radili na ovom zadnjem krugu) su dosta nauchili :)

Ako svi istraju i budu vredni i spremni da mnogo vremena uloze prvo u obuku godinama, a onda i na rad na igri drugi put - mozda nesto i bude od ovoga :)

"I'll be back"

Ethermourn (2006-2007)

:D

Eto, tako nekako - da se i ja nadovezem :(

Dakle, realnost je takva kakva jeste i mi tu ne mozemo nista za sada, ali mozemo kasnije.

Shvatili smo da puno znamo, ali da je to ipak nedovoljno da se ovako jedan veliki projekat privede kraju. Treba nama jos prakse, jos ucenja i rada da bi ovaj projekat bio zavrsen onako kako i zasluzuje :)

U svakom slucaju, Ethermourn, sto se kaze - ide u kofer, ali za nekoliko godina ce se nastaviti tamo gde je stopiran. Kao sto kaze 3dM@niak, sa istim timom koji je uvezbaniji i spremniji i sa jos vise ljudi koji su nam svakako potrebni.

Toliko od mene.

I meni je takodje zao sto je sve obustavljeno...ali jebiga, takva je situacija trenutno...pa, svi cemo da se navezbamo, neki solo neki u nekoj grupici, pa cemo se ako bog da svi okupiti, i nastaviti gde smo stali....

ZELIM CELOJ ETHERMOURN EKIPI SVE NAJBOLJE.... i da se opet okupimo!

Ti bre covek sam reces da ne znas da texturishes a za jednu dobru texturu ti treba 4 puta vishe vremena nego za jedan dobar model. A pitanje je ko sve moze da napravi jednu dobru texturu za sinematic. A onda dodje animacija koja je najzeznutija i sa kojom skoro uopshte nemamo iskustva sem cast manijaku shto je uzeo da experimentishe i Tahiru koji razvija rig tako da je to veoma tanak led. I pored svega ako ce neko da ustupi 20 kompova bit cemo veoma zahvalni :D A i sinematic ne bi bio 2 minuta nego dosta vishe

I pored svega ako ce neko da ustupi 20 kompova bit cemo veoma zahvalni

Pa kad ne koristite scanline. :P

Šalu na stranu, ja sam od početka pa do samog kraja imao malo nade da će nešto od ovoga da bude u skorije vreme. Ali ipak nisam hteo ništa da pričam dobrome manijaku, da ne bi ispalo "Šta ovaj bobi k*nja... šta se koji ku**c pravi pametan... najlakše je kritikovati..." i sl.

Slabo sam upoznat sa projektom, ali mi se čini da su ga programeri ujebali. Prvo beše neki lik koji otkida programiranje i koji je dobio nagradu od microsofta ne sećam se već zbog čega... pa ste prvo radili 2D strategiju, pa punokrvnu 3D strategiju, pa ste opet prešli na 2D, a mi koji pratimo temu nismo videli ni najmanji *.exe file. Sve što smo videli, bili su vaši (dobri) modeli i (dobre) skice, ništa od nekog, pa ni najprostijeg demoa, sa makar dve jedinice na mapi.

Za cinematice ne znam šta da vam kažem, sem da i ja smatram da su izvodljivi, pa ako treba, mogu da se rade i godinu dana. Trebate samo da napravite neke kompromise, smanjite apetite, probate nešto, pa ako je neizvodljivo, uradite to isto ali na drugačiji način.

Ne uspevate da napravite dobar lip sink karaktera koji govori - šibnite mu kameru s' leđa; Ne možete da izrenderujete flotu brodova ili robota - Izrendajte 10, a ostale compositujte na planeove; Spor GI? - Zapecite teksture... i td.

Velika je greška takođe što se radili u undergroundu, sve sa ciljem da iznenadite auditorijum kad igra bude gotova, umesto da pitate sve što vam nije jasno i kako da izvedete - od kadra do kadra, ljudi bi vam, siguran sam, oberučke izašli u susret.

Da ne tupim i ja više, kao što rekoh malo sam upoznat sa projektom "ispod haube", te je moguće da ovo što pričam nema smisla, ali svejedno pričam iz najbolje namere.

Želim vam puno uspeha u daljem radu i da Ethermourn (da li sam vam rekao da mi se mnogo sviđa ime? :) ) zaživi, pa ako treba i kroz nekoliko godina.

Veliki pozdrav za ekipu.

Pa pazite ako se nista pametno ne desi u tekovini moje firmice u kojoj nas ima trojica (ako ste gledali sajt) jedan radi iskuljcivo anim, jedan radi popravljanje u 2du (fotoshop, afterefect, combustion...) a sada ga ganjavim da uci crtanje tamo a ujedno i da uci da pravi texture, nadjo ja xxxx plugova za pravljenje jako dobrih textura, ali ono sto si ti GOKSI uradio ona textura kaze mi drug da je samo pitanje maste i dobrih alata u fotoshopu sto i jeste... gomile sajtova za to takodje imamo... skidaju se razni tutovi, kupuju, sada skoro treba da se nabavi o 2d grafici jedno 10ak dvdova ali necu da kazem sta su i odakle... a sto je jos interesantno ima 16 kompova na ustup ponekad kada zatreba u koviljskoj skoli, ali samo kada mogu da nam daju i na nekih 7 sati rada na njima nam je dato... gomile cuda, pa ako ne bude nekih novih poslova kod mene tj za ceo PhoenixDS, ce se udruzimo pa da radimo... naravno i od vase volje zavisi.

P.S. sto se tice renda i fakea pogledaj samo moj potpis mozda ga razumete :D

Shta che vam koji moj sinematici?!

Nije valjda da zbog toga ne mozete da zavrshite igru?!

Evo ovako, buduchi da sam manijak ima sjajne statichne radove -shto ne bi ste umesto filmica prikazali neki strip fazon (Comic ZONE ako se neko secha).

Jel to beshe neka strategija ili...?

E ljudi da ne bude neke zabune , nama ne treba neko da nam pokaze ili neshto slicno i naravno da bi celo osvetjenje pekli. Ali jednostvano nam treba dosta vremena da se sve to uradi , niste videli koncepte i ne znate shta bi se sve trebalo raditi.+ Mi smo zauzeti jer nam tece shkola istovremeno.:D I shto imamo manjka ljudi

Pa zar nisu trebali cinematiksi da budu u obliku stripa? Burazeri, napravite slajd show, ako je prica dobra, i (ne)kvalitet ce se zanemariti.

Ali 4-5 godina ti je definitivno dug period. Pa ti za godinu dana mozes fenomenalno da naucish programiranje. A ovaj koji vec zna moze da ga usavrsi do bola. E sad, treba biti istrajan u tome.

mnogo vremena uloze prvo u obuku godinama

Nije bitan kvantitet, buraze, nego kvalitet.

Ako nista drugo, mozemo da okupimo manju ekipicu da pocnemo sa radom na 2d lines-u :lol: E, to bi bio blokbaster!

Ja mislim da ce se na kraju m@nijak javiti i reci evo zavrsili smo,i da sa ovim potezom on zapravo pravi marketinski trik :P

Kolko sam ja shvatio ovo je trebala da bude neka strategija,sledeci put razmotrite point and click avanturu sa lepim renderima i fantasticnom pricom ( setite se Myst-a )

Mislim da ih je lakse i programirati,i da ne zahtevaju preterano mnogo animacije,cak ni u cinematicu,osim ako za to ne postoji neka licna zelja ili sta vec ne.

U moru slicnih igara neka inteligentna avantura bila bi pravo osvezenje.

Ali 4-5 godina ti je definitivno dug period....

Nije bitan kvantitet, buraze, nego kvalitet.

Kvalitet je mnogo vazniji od kvantiteta, to se slazem, ali dobitna (i JEDINA dobitna) kombinacija je kvalitet odgovarajuceg kvantiteta (:lol:) hahah

poenta je da mora da se nauci MNOGO, e sad sto brze, to svakako, ali ne moze to za dan.. ja prvi radim jako mnogo, pa opet godine prolaze izmedju levelovanja, XP stize brzo, al ga treba mnogo :lol:...

5 godina rada od coveka cini mnogo boljeeeegggggg 3d-asha (ili bilo kakvog struchnjaka) nego samo godinu dana. A za PRAVI rad trebaju ti ODLICNI ljudi a ne dobri....

A sto se ostalog tice - tu TOLIKO raznih poslova, poslica i dosada ima i vragova.. bez uvrede ali mogao bih priliiiicnooo sigurno da potpisem da svi vi (iako neki od vas mozda imaju i vise isukstva), i duze rade - da bi naisli na mnogo (ili bar ponekkku) iznenadnu (i ponekad nepremostivu) prepreku kada bi uzeli ovo da pravite :)

Mislim u izradi kvalitetanog cinematica. A to da li je cinematic potreban je kao da ste me pitali da li je knjizi potrebno stampanje :) jednostavno je ovo koncipirano kao igra sa filmom (ili mozda cak i vise kao film koji se igra) i bez cinematica - jednostavno nema nikakvog smisla. kao da ljudima umesto dobrog film date opis tog filma - u knjizi. Naravno da je knjiga uglavno bolja od filma (i da je 99,9% ekranizacija knjiga shit) ali PRAVI filmovi, kvalitetni, sa poentom - vecinom se ne mogu preraditi u dobre knjige.

Sada znamo skorooooo dovoljno da uradimo neku igru, konkretniju, komercijalniju, nesto manje i sazetije, 3d, ali bez filmova... videcemo verovatno za nekih godinu dana da krenemo neki manji projekat ili nesto.. Videcemo. Vreme svashta donosi, i nikada ne znam sta ce se sutra raditi.

Hvala svima na podrsci i pokusaju da se pomogne, ali niste svi bash ni u pravu za neke stvari, na primer ta avantura trazi upravo tu GOMILU jako kvalitetne prerenderovane grafike koju je jako tesko uraditi. Nije cak ni tesko, ako cemo realno. Samo je to jako duugacaaak i obiman posa. Upravo zato je potrebno mnogo brzih ljudi, ne samo da urade kvalitetno taj ogroman posao, vec da ga uz to urade u ovom zivotu :D Nivo za 3d pucacinu kroz koju se sumanuto juri i roka moze da bude **** uradjen, samo ako ima dobru dinamiku za igranje i dobre post efekete engine, pa da sve shljashti i roka.... kod filmova, i avantura (normalne duzine, ne neko avantura - dzepno izdanje :D) je to sasvim drugi slucaj i svemu se mora posvetiti mnogo veca paznja...

Hvala svima na podrsci (i saucescu :lol:) ali ce ovo sve morati jos malo (ili malo vise) da saceka :)

A onda kad se vratimo - pravimo igru godine ;) a ne neku igricu sa stripicem :)