Jump to content

{WIP}[RAD]Modeli za igricu

3dM@niak
 Share

Recommended Posts

• Replies 828
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ethermourn Wallpaper zaista izgleda lepo.Bar je nasao mesto na mom desktopu :D Samo da je malo veci...

Ja jos uvek cekam ADSL,pa sam malo redje u kontaktu sa timom,ali cu i to srediti vrlo uskoro.Usput sam uradio model Mech-a,treba jos da se dovrsi sam model i sredi tekstura,ali mislim da je ispalo dobro.Ukupno nekih 800 trouglova,mada se zbog nezgodnih svetala ne vide bas svi detalji (zicice i tako to).

mechlo7.jpg

Naravno,komentari su dobrodosli!

MA nece se to videti ni ovako ni onako s obzirom na to da je kamera postavljena visoko ali ako moze neka pici samo mislim da bi na ledjima trebala da mu bude neka vrsta grbe (ispupceno mesto za baterije , tako neka fora)

I da m@niak koristi ultimate oruije za mucenje low poly count :D

I posle vishe meseci pravljenje spiskova, zvrljanja, prepiranja, svadjanja i koje-cega, stize ono sto ste vi trazili, a mi jako dugo cekali - prvi screenshot iz prototipa :D :D Engine je odavno spreman, sad je samo nabudzen da prikazuje 5120 animiranih sprajtova na 24 fps + iscrtavanje kontrola... Pathfinder je u izradi, Vladan pokusava da ga josh ubrza i ucini josh boljim. Jedinice su delimicno uprogramirane, sad se radi skripta, pa ce se uskoro uneti i podaci o jedinicama... Ja se u programiranje mnogo ne razumem, ovo je otrpilike ono sto sam skapirao od cele stvari :D

Dakle, tu je :D Mozda ne lici ni na shta, ali jednog dana ce to prerasti u Ethermourn.exe :D Cekajte i videcete :D

Veliki pozdrav od Maniaka i Ethermourn ekipe :)

screenshot01gui01zc8.th.jpg

I posle vishe meseci pravljenje spiskova, zvrljanja, prepiranja, svadjanja i koje-cega, stize ono sto ste vi trazili, a mi jako dugo cekali - prvi screenshot iz prototipa :D :D Engine je odavno spreman, sad je samo nabudzen da prikazuje 5120 animiranih sprajtova na 24 fps + iscrtavanje kontrola...

E sad da ja malo uletim, cisto da vam pobrkam loncice ;)

Na kraju ste odlucili da sve ovo radite kao 2d igru? Ili nisam nesto dobro shvatio. Prvo sam mislio da cete ovo raditi u nekom izvodjenju odozgo, ali sa pravim 3d modelima.

par stvari koje me brinu:

-24 fps je jako los framerate za ovako jednostavnu scenu (pod uslovom da ga niste oborili namerno). Posto se radi o jednostavnom iscrtavanju 2d sprajtova koji su poredjani u red, sto znaci da tu nema nikakvog posla za graficku sto se tice z-orderinga i alpha transparencije. E sad, potrebno je i znati na kojoj masini se sve to renderovalo.

-ako ste manuelno obarali FPS, onda je mnogo bolje da ste ga oborili na bilo koji frame rate koji je odgovarajuci za refresh rate monitora. Sto bi se reklo, ako je monitor na 100hz onda bi FPS trebao da bude oboren na 100, 50 ili 25 fps. ako je refresh rate 60, onda ide na 60, 30, 15. Itd..

-Ako vec radite sve u 2d, ja bih vam ipak preporucio da mozda probate da sve uradite sa Flash-om. On nije toliko Hi-performance, ali vam sigurno moze obezbediti ove frame-rateove uz to da ne morate da pravite svoj engine (sto nikako nije lako), imate veliku podrsku i tutove na netu, i na kraju krajeva, kada zavrsite, mozete sve da postavite i bez problema publikujete na netu.

Eto, to ej neki moj savet i moje misljenje, nadam se da vam moze biti od pomoci.

Pozdrav i srecno!

daleko je ovo od dovoljno dobrog, ali je dosta bolje od svega shto si do sada radio - napredujesh i to je dobro.. samo kad imash ovako likove "iz delova" pa pravis mix rendera, nemoj da ih presecash (kao sto si ovde uglavio ruke izmedju nogu) jer smeta kad se gleda :)

Cekamo tu texturu :D

pa pazi, i ovo novo jos nije bas skroz dobro... i oni moji modeli su jedva dovoljno dobri... ova nova textura je mnogo bolja... mozda malo vece lisce da bude i mozda jos neka korekcija, ali ono, ok deluje, pogotovo s obzirom na minijaturan polycount :) :D

Znaci da rezimiram: ovo je vec prilicno dobro :) :D

minijaturan poly count???pa ima dosta poli-ja....680 nije bas minijaturan count..bar moje misljenje,ali mi se svidja sto sam sa manjim countom postigao vise texturom... :D yuppiii,svidja ti se...a, sto ne pokusas onaj tvoj model da odradis opet???i da mu nabacis neku opacity mapu???verovatno bi ti bolje ispao posto si i ti valjda napredovao.... :) sta mislis???