Jump to content

{WIP}[RAD]Modeli za igricu

3dM@niak
 Share

Recommended Posts

• Replies 828
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Evo, danas sam bio ekstrimli vredan, podstaknut Tiberium Wars-om :D Znaci igra izgleda pakleno dobro, pa smo skapirali da nas princip terena cisto od tilesa, tipa Warcraft, pada u vodu, onako par kilometara dubine :D

Probao sam danas da vidim sta moze tiles, sta mogu planeovi sa alphom... pa prilicno sam zadovoljan prvim rezultatima... tiles nije dobro uradjen, duplo je sitniji nego sto bi trebalo, to cu srediti u sledecoj etapi, i mutan je i sve, ali ovi planeovi sa alphom su odlicni, dobio sam tacno efekat koji sam hteo... same texture za pukotine su prejake i samo ovo kako sad izgleda nije bash dobro, no princip radi, a to je bitno :)

Javicu se kada engine bude bio u fazi da prikaze ovo ovako kako sad izgleda + normal mape za pukotine na zemlji. Dakle glossines, senke, jos fog koga ovde nema, normal mape... No otom potom, kad pocne rad na 3d programiranju, za sad se radi prototip, a sta je tu moguce, sta lako, sta nemoguce, necu ni da pocinjem pricu, jer ja od programiranja znam hello world :D ... no to i nije za vas sve toliko bitno :)

Evo ga Max render, al da lici na neki 3d engine :)

testrender01sa7.jpg

:)

P.S. iam i malu animaciju :D jel ima zainteresovanih? :D