Jump to content
Sign in to follow this  
henrik

InDesign

Recommended Posts

zdravo

imam pitanje

planiram da krenem da radim u inDesign-u a format koji radim je A6.

Zanima me kako da podesim da mi velicina papira bude A6 i kada pustim stampu da nema margina sa strane vec da bude full page print

Fora je u tome što nameštanje parametara u print dijalogu bilo kog softvera nema veze sa dizajnom. To je kao da si pitao kako da sačuvaš fajl.

Da li je moguće ubaciti formule (razlomci, koren...) koje su pravljene u wordu u in dizajn? Ali ne trebaju mi kao slike zbog rastera.. Imam celu knjigu koja je ranije rađena u wordu, kad ubacim tekst tamo gde su formule je prazno..

Hej, ljudi, imam pitanje. Radim knjigu u Indesign-u i do danas sve je išlo lagano, ali danas nema šanse. ne mogu da primjenim master, odbija to da uradi... Šta može biti problem i kako to da riješim... I još jedno pitanje, da li se već postojeći master može mijenjati i kako? Unapred zahvalna :)

Kako odbija da primeni master? Izbaci ti neku grešku?

Postojeći master se menja tako što odeš na njega i promeniš šta treba. Možeš iz Pages panela ili iz menija u donjem levom uglu InD prozora.

Pozdrav.

Ovu skriptu sam skoro otkrio, mnogo korisna stvar. pravi automatski karakter stilove od lokalnog formatiranja worda (bold, italik, superskript itd) i onda kasnije nema problema kod zadavanja paragraf stilova. Kad ubacim tekst u indizajn prvo pustim ovu skriptu da odradi svoje. Posle "FindChangeByList" meni lično najkorisnija skripta

https://indesignsecrets.com/perfectpreptext-a-smart-way-to-style-local-formatting.php