Jump to content

game endzine

SoulFly Studios
 Share

Recommended Posts

ok,znam gde bi mogao da skinem te video tutorijale... to i nije neki problem.ali dok to ne skinem,da li ima nesto u pisanom obliku? kao sto kaze alexione mi imamo ljude koji zele da rade,nesto od toga sto je nama potrebno vec znaju ali bi hteli jos da nauce... gde tako nesto naci? ocajnicki nam treba dokumentacija...

• Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

meni treba objasnjenje kako da uz pomoc Q3 enginea uspem da pokrenem i povezem sve elemente igre... sta da radim sa source kodom i kako da ga menjam...

Pogledaj sta kazu oni koji su source kode napisali! Oni jedini mogu da ti odgovore na to pitanje :))

http://www.idsoftware.com/business/techdownloads/

Nadam se da ces ovde naci korisne informacije za ono sto ti je potrebno.

Ipak, da se jos jednom da ponovim: ma koliko to cudno izgledalo, koriscenje endzina je manji problem od osmisljavanja kako ce igra da izgleda.

Good luck :)

Koji bi game engine bio pogodan za rad na igri koja bi se odvijala na velikim prostorima,posto cemo takvu i raditi-malo ce biti misija u zatvorenom prostoru? Mi smo mislili da bi pogodan bio Irrlicht ali ne znamo kakave su njegove mogucnosti. Evo jedan model nase M70 koje je uradio jedan lik iz tima,nije jos uradjen sarzer,samo ne znam da li bi ga engine mogao do kraja iskoristiti>

post-3994-1145195357.jpg

post-3994-1145195365.jpg

Ewo ovako stoje stwari.... Ja sam Marko tj. glawni programer u swom owom shitu. Krenuli smo ko muwe bez glawe pa se sad kupamo u shitu. Odlucili smo se za IRRLICHT engine. Sad nas interesuje kako da uradimo otworene powrsine dobro jer na zajebaju texture. Also ako neko , bilo ko iz KIKINDE ili NS-a zeli da pomogne neka javi na moj mail. OK? Znaci dogoworeno. Carewi ste!

Molim te da ubuduce pises normalnim slovima. Hvala!

Edited by Angel_of_Dark

@marxo: Prvo promeni boju fonta! Morao sam da selektujem text čime sam dobio plavo belu varijantu, da ne bih oslepeo!

To se ne uči za dva dana. Ostali su vam lepo dali linkove i uputstva, a i imate i Google ili neki drugi pretraživač(po želji) pa tražite. I ja radim na jednom modu (može se tako reći) modeliranje, ali nemam iskustva sa programiranjem u C++ ili sličnom, tako da vam ne mogu biti od pomoći. Reći ću vam jedno, a to je da ako želite da naučite onda ćete i naučiti!

Samo napred, pozdrav!

Ocu neki tutorial ako imas ili neko objasnjenje kako se pravi i postavlja,bio bih ti zahvalan.

Ma jednostavno je. Princip je sledeci:

-napravis 6 textura (ako je u pitanju pejzaz, dovoljno je i 5, jer dodnji deo environmenta nije potreban) tvog environmenta. Ovo se zove Box ili Cube Panorama. Kako se pravi zavisi samo od toga koji program koristis. Max recimo ima jednostavnu alatku za ovo (utilities/panorama exporter) a moze i da se koristi uspesno i reflect mapa koja ima funkciju render to texture.

Kada jednom imas ove mape, potrebno ih je mapirati ispravno na jednu box primitivu - tako da svaka textura odgovara stranici na kojoj treba da se nalazi. Ako u centar ovog box-a postavis kameru, kako je budes rotirao - tako ces dobiti efekat kao da si okruzen nebom (ili nekim pejzazom).

-Kada se ovaj box exportuje u neki game engine, sa skriptovima se postavi tako da box prati uvek poziciju X, Y, Z ose kamere i u Z-bufferu i rendering orderu se postavi da se ovaj box uvek renderuje prvi. Box treba da bude jako mali (velicina boxa bi trebalo da je za nijansu veca od Near Cliping Plane vrednosti. Na ovaj nacin ce se Box uvek renderovati prvo, pa zatim citava scena - kao rezultat ces dobiti da je Box renderovan uvek u pozadini svih objekata u sceni.

To je osnovni princip, a kod nekih enginea je moguce izvesti sve ovo automatski.

Koji bi game engine bio pogodan za rad na igri koja bi se odvijala na velikim prostorima,posto cemo takvu i raditi-malo ce biti misija u zatvorenom prostoru? Mi smo mislili da bi pogodan bio Irrlicht ali ne znamo kakave su njegove mogucnosti. Evo jedan model nase M70 koje je uradio jedan lik iz tima,nije jos uradjen sarzer,samo ne znam da li bi ga engine mogao do kraja iskoristiti>

NEe valja vam ovaj model. Vidim da ima previse poligona, i ako tako odradite sve modele, nikada necete uspeti da pokrenete igru.

Ewo ovako stoje stwari.... Ja sam Marko tj. glawni programer u swom owom shitu. Krenuli smo ko muwe bez glawe pa se sad kupamo u shitu. Odlucili smo se za IRRLICHT engine. Sad nas interesuje kako da uradimo otworene powrsine dobro jer na zajebaju texture. Also ako neko , bilo ko iz KIKINDE ili NS-a zeli da pomogne neka javi na moj mail. OK? Znaci dogoworeno. Carewi ste!

Molim te da ubuduce pises normalnim slovima. Hvala!

Nije problem ali molim te da promenis boju slova kako bi bilo vidljivo, please!

Hwala unapred!

SoulFly, zašto se praviš da razumeš bukvalno? Znaš dobro šta je mislio.

Ajde da komuniciramo normalno!

Modeli se stvarno ne vide. Stavi belu pozadinu i malo povećaj gamu, brightnes, contrast, levels... štagod!

Ustvari, ne moraš da se cimaš, ali bilo bi lepo da nam pokažeš kakve ste sve modele napravili... rekao si da je grafika gotova. Nadam se da nisi mislio na pušku kad si to rekao.

Ako budeš slao slike, osvetli malo bolje pa neće biti potrebe da se cimaš oko nas ćoravih :)

Piece

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...