Jump to content

character: Spike Rabbit

Smajky
 Share

Recommended Posts

heh u ovo more pailheadovih, alfredovih radova evo i Spike Rabbita, radilo se jos ponesto ali to cu ubaciti u animaciju uskoro.

imam problema oko definicije butnih misica nikako da dobijem pravi look, nekoliko puta sam zguscavao i brisao mrezu, dal neko mozda ima neki wire na koji bi mogao da se ugledam?

Ovaj buzdovan ce imati shiljke i mlatice okolo sa njime, a gde nagazi sa ovim kopitima uuu :), moram da priznam da me bas inspirise

rabbit1.jpg

rabbit2.jpg

rabbit3.jpg

i ono kritike plz :)

pozdrav

Nikola

• Replies 78
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ovak:

meni je sam model nekako previse kabast, lepo si odradio ti sve te edge loopove, ali i dalje nestho u proporcijama po meni ne valja.

npr. debljina repa u odnosu na telo, i uopsthe citava konstrukcija je malo cudna...

isto i sa ushima, deluju kao da su, hmh, pa ne deluju kao zecje ushi...

mozda da se poradish na samoj osnovi citave ideje/ proporcije i sl., pa tek onda da se upusthas u misitje i sitne detalje...

baj d vej ako si se inspirisao ovim:

Insanely Twisted Rabbits

onda prostudiraj dobro dizajn koji je odlican [covek je radio kao Special Effects Consultant na Incredibles-ima], i potrudi se da ga preneshes u 3d na istom nivou. nije lako, ali zar nije u tome lepota ovog posla ;)

+ ovde imash super odradjenu figuricu tog zeca kao josh jednu referencu

3d zeka

Edited by Alfred

da da to mi je bila referenca al dosta sam imao problema zbog ugla u kom je data, pretrazih ceo net za jos neki ugao al nista.

rep sam planirao da udebljam, kao sto vidis tu sam zaustavio ove loopove od glave da bi radio sa manje poligona, nego eto .. <_<

Usi su mi uzasne slazem se, popravicu ih.

Okey izgledacu ipak morati jos da poradim na proporciji :angry: :( :)

Cela kolekcija Insanely Twisted Rabbits je vise nego dobra, ludilo :)))

fala na iscrpnoj kritici :D

pozdrav

Nikola

izgleda da su insane zecovi bili inspiracija mnogima. prvi put vidim originale, a i ostali radovi su 10+

@smajky: sada kada sam video reference, mogu da ti kazem jos par stvari (pored onoga sa irc-a).

mislim da ti je samo telo (od glave do pocetka repa) predugacko, i da noge treba da pocinju blize glavi.

meni izgleda kao da fali po jedan zglob kod 'ramena', i jedan kod kopita.

deo kod pocetka repa mora da bude mnogo masovniji, i spusten malo.

deluje mi kao da ima previse zuba :D

oci mogu da idu malo ka nazad

rupe na usima su okrenute jedna ka drugoj

malo sam se smarao u paintu, vidi attach :P - deblje zute linije oznacavaju jache misice

daj jedan screenshot ne-smoothovanog modela.

post-78-1106605342.jpg

Pomeni je na prvi popgled rep bio predeobeo, ali posto vidim da radis po referenci to nije vazno! Hm mislim da sada imas dosta materijala za z-brush i da ces u njemu moci mnogo lepo da definises misice! Samo predlog na tebi je da odlucis! Definitivno ti u nogama fali jos jedan zglob i mislim da su ta kopita ili sta su vec malko prevelika! U sustini kad vidim da si imao referencu s guza sve ti je oprosteno :)

Rekao bih da je telo mnogo "tanko" u odnosu na rep, stopala (kopita ili sta je vec :). Imam utisak da ne bi mogao da se odvoji od zemlje, jos da hoce da skoci.... ;)

Dobro ostatak ces vec doterati kada ga budes doradjivao i textura ce uciniti svoje.

i nije neki update al evo glave (mnogo obaveza u poslednje vreme (mora od neceg da se zivi) a i gripcina me savlada :))

1zeka.gif

2zeka.gif

3zeka.gif

bugeru uskoro cu pokusati da odradim noge i u pravu si za iste fali mu zglob, usi se animiraju pa sad nije valjda bitno na koju stranu su okrenute unutrasnjosti. Rep definitvno treba biti deblji :)

Abishai plan je da skace kao pravi zeka, videces :)

pih, valjda cu stici da uradim ljudski update

pozdrav

Nikola

pa dobro bre :) kad postavim bonese kroz usi zar bi bio problem malko zarotirati (jedino ako postoji neki drugi razlog) ionako ce imati sec animation

kako bese modelling with bones = Mirai

offtopic: najavili su Mirai 1.5 za 2005 god.

pa dobro bre :) kad postavim bonese kroz usi zar bi bio problem malko zarotirati (jedino ako postoji neki drugi razlog) ionako ce imati sec animation
dobra je praksa imati model u bind pozi sobzirom da se eventualni problemi u setapu i/ili pri skinovanju tada lakshe/uopshte mogu otkloniti, a neki od njih i preduprediti.

model deluje fino ali pokushaj da se reshish svih nonquadova, kao i da rastojanja izmedju loopova budu evenly spaced, chime cesh olakshati posao skinovanja i deformacija modela.

kako bese modelling with bones = Mirai

offtopic: najavili su Mirai 1.5 za 2005 god.

bay raitt rides again? to bi bilo jako jako fino.

... da nastave sa razvojem softvera, ne da raitt ubije neku jadnu zivotinju jashuci je. :blink: ;)

dobra je praksa imati model u bind pozi sobzirom da se eventualni problemi u setapu i/ili pri skinovanju tada lakshe/uopshte mogu otkloniti, a neki od njih i preduprediti.

Da, da cg je u pravu, ja sam imao takvih problema u proslosti vise puta i mislim da ako ti neoduzima mnogo vremena treba da sredis potencialne probleme sad kad si na startu. Sto se mene tice, ja samo sto nisam poceo i bonse da skiciram na konceptima. Greske iz mladosti :).

Updateaj zeca.

Ziveli

hehe ok zarotiracu mu usi :)

sto se nonquadova tice baci pogled na topologiju gospodina Stahlberg-a znaci tamo gde ne ocekujes neki extremni bind/morph slobodno mogu da idu nonquadovi, mada bi ipak trebalo da sredim te kod njuske :) (morao sam malo da progundjam)

body5screen1.jpg

body5screen5.jpg

pozdrav

Nikola