Jump to content

Objektivi sony 6300

Share

Recommended Posts

Uzeh sony6300 sa kit objektivom 16-50mm.

Razmišljam se da ga zamenim jednim od ova dva:

https://www.kupujemprodajem.com/foto-aparati-i-kamere/objektivi-sociva-i-durbini/sony-e-18-135mm-f-3-5-5-6-oss/oglas/139525743

https://www.kupujemprodajem.com//foto-aparati-i-kamere/objektivi-sociva-i-durbini/sony-18-200mm-oss-e-mount/oglas/139932658

Možda je 18-135mm bolja varijanta zbog jedne blende više?

Ili pak imati još malo zooma?

Drugar me je pitao da slikam krštenje, pa da li je to ok opcija? 

Posedujem  i HELIOS 44M 58MM F/2,0   sa adapterom, neverovatno kako lepo rade i manuleni objeltivi, pa mi preporučuite još nešto manuleno, pošto su jeftini.

I na šta treba obratiti pažnju kod bazičnog eksternog flasha, što se tiče hardvera.

ne znam šta ćes  posebno dobiti sa ova dva objektiva u odnosu na kit, osim možda raspona...Pa ako te muči ta potreba, onda ok..

Sa druge strane izgubićeš na kompaktnosti zbog dimenzija....

S tim u vezi , preporučujem ti isto kao i sebi....(vidi sliku).

Ja sam recimo uzeo prvi (za pejzaže) i zadnji kao portretni...

Onaj kit 16-50 sam  ostavio, jer kada ti zatreba taj turistički raspon malo šta drugo može da ga zameni...Što najgore nije ni izdaleka onako loš koliko ga ocrniše na testovima. Njegove dimenzije mi takodje odgovaraju savršeno.

Receptura za njegovu sretnu upotrebu je prosta,  držiš se blende f4-f8 i sve je ok...

Po meni mala tela kao što su ova serije a6xxxx imaju pre svega smisla kada se koriste uz objektive skromnih dimenzija....inače maši se poenta.

2068278745_Capture11.thumb.jpg.281a4ac85ecafa179d41fbcf3c4183d5.jpg