Jump to content

Durmitor

Share

Recommended Posts

Svaka cast klega, kadrovi su odliucni, finis isto tako... Jedino kod ovu sto je sunce suri Lake in Poscenje ima prostora za doradu, malo da se sredi ovo zutilo na stenam i travi u drugoj polovini kadra, i imas propusta viri bela pozadina uz ivice kadra na par fotki... Sve u svemu tako se to radi 🙂
Sta si koristio od opreme ? Ako je ovo sve iz ruke onda imas pohvale i za fotografsku vestinu.

Hvala!
Ima tih bijelih pozadina na par, vidio sam kada sam na flickr kacio, ali jos nisam full time za kompom, pa mi se nije dalo sredjivati. Uglavnom je iz ruke, tj sve osim Durmitor II, jer na kamenu nisam bas mogao biti miran, pa sam simulirao monopod stativom. Od opreme su Nikon D750 i 80-200 za ove duze, a ostalo je Canon 5D II i 24-105 f4 i Sigma 15-30mm f3.5-4.5

Sve mi se sviđa, najviše zadnjih nekoliko (posebno cvet lokvanja). Bejah i sam prošle godine na Durmitoru ali samo jedan dan, i nisam ni izbliza stigao da istražim sve što sam hteo. Inače je lokacija superiorna za fotografiju.

Imao sam sreću da sam nekih 7-8 godina provodio ljeto na Pošćenju, sa tečom koji je odatle i bio vrlo voljan da sve obilazimo i da sve pokaže. Sada sam samo dva dana bio nakon dugo vremena, što je iipak malo, iako znam gdje bih sve išao 🙂 Ali, biće prilike. Osim svih ovih poznatijih znamenitosti, i random livade ili grebeni znaju biti prelijepi. Rekao bih da treba ipak požuriti, jer je turista sve više. Crno jezero sada i zadnji put kad sam bio ne mogu da se porede, sada se bukvalno ne može proći od ljudi, što meni nije milo.