Jump to content

Razlicite boje na 2 monitora

Sale72
 Share

Recommended Posts

Koristim HP Elitebook laptop sa docking station G2 i 2 monitora Lenovo T22i-20. Monitori su novi  i jedan monitor ima zuckastu nijansu nezavisno od prikljucka na dockingu. Zato sam pimislio da je jedan monitor los i dobio sam nov monitor, tako da sada imam 3 nova monitora (jedan moram vratiti Lenovu). Jedan od dva monitora uvek ima zuckastu nijansu, isprobao sam sve kombinacije sa 3 monitora i 2 prikljucka na dockingu i uvek je jedan monitor sa zutom nijansom. Da li neko ima ideju sta bi mogao biti problem?

Problem može postojati zbog bilo koje komponente, dockinga, kabla, monitora. Naravno i kalibracija je obavezna. Iz ovoga što si napisao nije jasno da li je uvek isti monitor žut, da li je uvek u pitanju isti izlaz, da li je u pitanju isti kabl, da li se ovo događa samo kada su priključena dva ili i kada je jedan monitor...

• 2 weeks later...

dogadja se uvek sa 2 prikljucena monitora, niju uvek isti monitor sa zutom nijansom i nije uvek isti izlaz iz docka. isti docking station i laptop sa 2 lenovo monitora istog tipa, samo jedna generacija starija, funkcionise bez problema, ali u home officu sa novijim monitorima ne problem, jedan je uvek sa zutom nijansom....

Opet novi momenti, da li je problem samo kada se radi sa Kabi home office platformom ili je problem generalan i prisutan već kada se monitori uključe kao i kada se koriste drugi programi. Sa tim platformama za rad nemam iskustva.

problem imam samo u home office. Prekjuce sam bio u kancelariji i isti laptop, isti dock i kombi kabl sa  drugim monitorima ne pravi problem. Juce sam monitore iz home offica vratio amazonu (bili su tek kupljeni) i porucio HP monitore.  Ako i oni budu pravili probleme, bacam sve kroz prozor i odo u buregdzije 🙂

• 2 weeks later...

To ti je do kvaliteta panela i same izrade, isto se desava i sa Dell monitorima, BenQ, i ostalima, zavisi sta ti zapadne. Ako hoces da budes 100% siguran da ces imati dva identicna prikaza na oba monitora, gledaj Eizo monitore, trenutno najbolji na trzistu.

• 3 weeks later...

na zalost ne mogu. Laptop je firmin i ne mogu instalirati nista od softvera, a za kalibraciju moram instalirati odgovarajuci program (ako se ne varam). Sa sadasnjim stanjem mogu ziveti 🙂 Hvala na odgovorima